Rozwiązania HARTING Ethernet RJ Industrial 10G

| Prezentacje firmowe Artykuły

Nowe wymagania Ethernetu i duże szybkości transmisji wymuszają wprowadzenie nowych technologii połączeń. Złącze HARTING RJ Industrial 10G RJ 45 należy do nowej generacji złączy, które gwarantują szybkość przesyłu danych dla Ethernetu 10 gigabitów, umożliwiają łatwą instalację oraz charakteryzują się wysoką niezawodnością.

Rozwiązania HARTING Ethernet RJ Industrial 10G

ODPOWIEDNIE RÓWNIEŻ DO ZASTOSOWAŃ ZEWNĘTRZNYCH

Złącza HARTING RJ Industrial 10G zaprojektowano w dwóch wykonaniach - dla cztero- i ośmiożyłowej skrętki Ethernet. Możliwe jest zastosowanie przewodów typu linka oraz drut od AWG 27 do AWG 22. Zaciski kablowe zapewniają bezpieczne mocowanie w zakresie 4,5÷9 mm. Dzięki temu złącze może być montowane do prawie wszystkich typów kabli używanych w sieciach biurowych i przemysłowych. Integracja złącza RJ 45 z wszystkimi obudowami od Han 3 A do PushPull o klasie ochrony IP65/67 pozwala na zastosowanie w trudnych środowiskach przemysłowych i aplikacjach zewnętrznych.

SZYBKI I ŁATWY MONTAŻ

Szybki, łatwy i niezawodny montaż – podłączenie przewodu wymaga tylko kilku prostych czynności. W zestawie znajduje się rysunek schematyczny ze sposobem podłączenia żył (oznaczenia kolorów). Pozwala to na łatwą identyfikację poprawnej pozycji przewodów w razie ponownego wykonania okablowania. Kolorystyka oznaczeń jest zgodna z EIA/TIA-568/A, B oraz dla 4 żyłowych aplikacji sieci Fast Ethernet. Złącze HARTING RJ Industrial 10G RJ 45 charakteryzuje się solidnością wykonania, jednocześnie ma lekką konstrukcję, zoptymalizowaną do stosowania w gniazdach wieloportowych. Opcjonalnie można stosować kolorowe oznaczniki montowane na wtyczkę. Oznacznik może zawierać chip RFID pozwalający na rejestrację identyfikatorów kabli i parametrów. Dzięki szerokim możliwością użytkownicy uzyskują korzyści z szybkiego i bezpiecznego montażu w miejscu instalacji – oszczędność czasu podczas montażu obiektowego sięga nawet do 30% (w porównaniu ze standardowym złączem).

HARTING Polska