Szkolenia z oprogramowania SCADA i Historian - dla kogo i czy warto?

| Prezentacje firmowe Artykuły

Nie od dzisiaj wiadomo, że szkolenia to jedna z najlepszych inwestycji w ludzi. Jednak ciągle mamy do czynienia z firmami, które niechętnie chcą wydatkować pieniądze na szkolenia swoich pracowników, argumentując to tym, że przecież firma jakoś sobie bez tego radzi, a pracownika nie ma w tym czasie w pracy, więc firma traci. Jak się jednak okazuje, odpowiednio dobrane szkolenie lub warsztat to znakomite narzędzie, które niesie efekty zarówno dla pracodawcy, jak i dla pracownika.

Szkolenia z oprogramowania SCADA i Historian - dla kogo i czy warto?

Rezultaty istotne dla firmy to przede wszystkim dobrze wykwalifikowany pracownik, który umiejętnie wykorzystuje zdobytą wiedzę i skutecznie wprowadza nowości technologiczne, przyczyniając się do usprawnienia procesów w miejscu pracy. Podnosi on również swoją wydajność i jakość wykonywanej pracy, a zdobytym doświadczeniem dzieli się z pozostałymi zatrudnionymi, równocześnie zachęcając ich do indywidualnego rozwoju.

Korzyści istotne z punktu widzenia pracownika to nie tylko zdobywanie nowych umiejętności popartych certyfikatami. Wyniesiona wiedza i doświadczenie kursanta przyczyniają się do umacniania jego pozycji w firmie, pracownik wykwalifikowany czuje się potrzebny i ceniony. Zwiększa się jego motywacja do pracy i więź emocjonalna z firmą poprzez zwiększone zaangażowanie.

Kolejną motywacją jest świadomość, że podnoszenie kwalifikacji często wiąże się z możliwością szybszego awansu i podniesieniem zarobków. Uczestnictwo w szkoleniach to kontakt z innymi ludźmi podobnej profesji, okazja do wymiany doświadczeń i zdobycia nowych inspiracji, co jest również ważnym aspektem docenianym przez uczestników kursów.

DLA KOGO SZKOLENIE?

Rys. 1. Fragment aplikacji opartej na Client Access API

VIX Automation, bazując na 10 latach doświadczenia w branży automatyki na polskim rynku, stawia na profesjonalne podejście do szkoleń dopasowanych do oczekiwań inżynierów zakładów produkcyjnych i przemysłowych, korzystających z nowoczesnych rozwiązań wspomagających procesy produkcyjne.

Dzięki naszym doświadczeniom w pracy zarówno z użytkownikami końcowymi, jak i integratorami systemów automatyki, wypracowaliśmy eksperckie programy nauczania z zakresu oprogramowania SCADA oraz Historian. Również w obszarze raportowania i programowania jesteśmy specjalistami, dlatego nasze dotychczasowe szkolenia rozbudowaliśmy o kolejne moduły - VBA, SDK/API.

DLACZEGO WARTO?

Integratorzy systemów dzięki szkoleniom rozszerzają ofertę swoich usług o znajomość nowych rozwiązań. Jednocześnie zwiększają swoją konkurencyjność na rynku, dzięki czemu mogą łatwiej pozyskać nowych klientów, dopasowując się do ich indywidualnych wymagań. Dla integratorów, którzy pracowali na starszych wersjach oprogramowania, szkolenie jest usystematyzowaniem i uaktualnieniem dotychczasowych wiadomości oraz okazją do poznania nowych funkcjonalności. Są w stanie realizować swoje projekty terminowo, przy jednoczesnym angażowaniu mniejszej liczby osób.

Natomiast z punktu widzenia obecnych użytkowników oprogramowania szkolenie daje poczucie pewności, że po okresie gwarancyjnym, który zapewnia firma integratorska, będą w stanie sami zadbać o swoje aplikacje. Doświadczenie zdobyte na szkoleniu zwiększa ich elastyczność w przypadku reagowania na problemy, potrafią sprawniej rozwiązywać indywidualne niedociągnięcia swoich aplikacji w oparciu o przećwiczone na szkoleniu schematy. Zmniejsza się u nich zapotrzebowanie na konsultacje, czy zewnętrzne wsparcie techniczne. Poznają nowe skróty i rodzaje funkcjonalności, które optymalizują ich czas pracy w codziennym użytkowaniu oprogramowania.

CZY MOŻNA NAUCZYĆ SIĘ SAMEMU?

TAK. Pomimo że oferta szkoleniowa przygotowana przez VIX Automation zakłada możliwość skorzystania z całej ścieżki szkoleń komercyjnych, specjaliści z VIX-a przygotowali również szereg łatwo dostępnych, bezpłatnych materiałów, takich jak: instrukcje "pierwsze kroki" oraz filmowe tutoriale. Możliwość otrzymania bezpłatnej wersji DEMO oprogramowania oraz tzw. driverów komunikacyjnych sprawia, że prostą aplikację SCADA można zaprogramować w zaciszu swojego biura lub wręcz po godzinach.

DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z USŁUG PROFESJONALNIE PRZYGOTOWANEGO CENTRUM SZKOLENIOWEGO?

Nic nie jest w stanie zastąpić profesjonalnie przygotowanego szkolenia, gdzie trenerami są certyfikowani inżynierowie wsparcia technicznego pracujący na co dzień przy realnych projektach. Dobry ośrodek szkoleniowy dba o komfort uczestników podczas kursu, zapewniając jednoosobowe stanowiska komputerowe, małe grupy uczestników, przejrzyste instrukcje ćwiczeniowe. Istotne jest również wsparcie kursantów przed i po szkoleniu (logistyka, hotel, dopasowanie pod szczególne wymagania, informacja zwrotna, certyfikaty, wsparcie poszkoleniowe).

SZKOLENIA "SZYTE NA MIARĘ"

Często się zdarza, że z jednej firmy jest kilka osób zainteresowanych szkoleniem w konkretnie określonym czasie, bo np. aktualnie realizują dany projekt lub są w trakcie wdrożenia, które generuje u nich zapytania o dodatkowe zagadnienia. W tym wypadku odpowiedzią na ich preferencje jest szkolenie dedykowane, gdzie wszystko jest indywidualnie dostosowywane do wymagań klienta.

Takie szkolenie można również wzbogacić o aspekt integracyjny dla uczestników, gdzie po części merytorycznej szkolenia są organizowane atrakcje o charakterze sportowym (np. gokarty, strzelnica) lub rozrywkowym (np. kręgle, wieczór tematyczny). Tego typu szkolenia łączą przyjemne z pożytecznym i na długo zapadają w pamięci uczestników.

Jeżeli zastanawiasz się, czy szkolenia w Centrum Szkoleniowym VIX Automation są na pewno dla Ciebie - nie zwlekaj, skontaktuj się z nami już dziś! Dla czytelników APA - specjalne oferty!

Justyna Gembalczyk
VIX Automation

www.vix.com.pl