VIPA rozpoczęła marketingową współpracę z firmą Sigma CE, dostawcą systemu WSCAD

| Prezentacje firmowe Artykuły

VIPA GmbH to niemiecki producent sterowników PLC, systemów I/O, paneli operatorskich i urządzeń do teleserwisu. WSCAD Suite to kompleksowa aplikacja stanowiąca jedną wspólną platformę projektową w zakresie: inżynierii elektrycznej, systemów automatyki, zabudowy szaf sterowniczych, instalacji elektrycznych, techniki hydraulicznej i pneumatycznej, automatyki budynkowej oraz procesów technologicznych.

VIPA rozpoczęła marketingową współpracę z firmą Sigma CE, dostawcą systemu WSCAD

Nabycie w 2012 roku przez firmę Yaskawa udziałów VIPA spowodowało, że firma z dostawcy komponentów staje się dostawcą rozwiązań. Dzięki integracji produktów z zakresu sterowników, falowników, serwonapędów czy robotyki dostępne są rozwiązania do najbardziej wymagających projektów. Niezwykle popularne systemy takie jak 300S czy SLIO oferują duży wachlarz możliwości jak również gwarancje jakości i niezawodności.

System WSCAD wnosi z kolei ogromną wartość w projektowanie inżynierii elektrycznej. Konsekwentnie rozwijana funkcjonalność programu, która oferuje rozwiązania dla sześciu technologii, z ponad milionowym asortymentem osprzętu elektrycznego i aparatury, przy racjonalnym podejściu do ceny oprogramowania, stanowi o przewadze konkurencyjnej na rynku.

W niemal każdej inwestycji czy projekcie rozwiązania firm dostarczających sprzęt i tych dostarczających oprogramowanie do projektowania spotykają się ze sobą. Projektanci poszukują często w wielu miejscach informacji związanych z aparaturą elektryczną.

Strona wscaduniverse.com umożliwia szybkie dotarcie do niezbędnych danych, wiąże także elementy graficzne z charakterystyką techniczną urządzeń i aparatów, zawiera informacje projektowe, a także zdjęcia produktów. Wszystko to oszczędza czas projektowania, ogranicza w istotny sposób liczbę błędów, ale przede wszystkim wpływa na ogólną jakość tworzonego projektu. Użycie gotowych, sprawdzonych baz eliminuje ryzyko pomyłek przy ręcznym tworzeniu symboli i wprowadzaniu danych.

Wszystkie produkty VIPA oraz ich dane techniczne zostały umieszczone w bazie danych E-CAD dostępnej na stronie www.wscaduniverse.com. Dzięki temu konstruktorzy i przygotowujący dokumentację elektryczną mają dostęp do najnowszych, sprawdzonych i gotowych do użycia danych, które mogą umieścić w swoich planach za jednym kliknięciem.

Oszczędza to do 30 minut czasu na jednym artykule, eliminuje błędy i zwiększa jakość oraz dokładność dokumentacji. Z ponad 1 000 000 artykułów w formacie WSCAD i EPLAN, wscaduniverse.com jest najbardziej kompleksową bazą produktów na świecie.

"Nie wahaliśmy się ani chwili przed udostępnieniem danych naszych produktów dla wszystkich użytkowników narzędzi E-CAD korzystających z tej platformy", mówi dyrektor marketingu Jürgen Moll, komentując umieszczenie danych na wscaduniverse.com. "Innowacyjne pomysły nie muszą koniecznie oznaczać wielkich przedsięwzięć. Często dzięki drobnym usprawnieniom możemy sprawić, że praca naszych klientów będzie prostsza i bardziej efektywna. Zrozumienie tego jest jednym z elementów naszego sukcesu, w tą strategię wpisuje się również model biznesowy firmy WSCAD."

VIPA
www.vipa.pl