Han-Eco - nowe rozmiary i rozwiązania

| Prezentacje firmowe Artykuły

Złącza przemysłowe muszą być wytrzymałe i niezawodne, dlatego większość producentów używa obudów metalowych. Jednak jakiś czas temu HARTING ugruntował na rynku serię Han-Eco (rozmiary B) wykonaną z tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym. Jest ona bardzo odporna na oddziaływanie czynników środowiskowych.

Han-Eco - nowe rozmiary i rozwiązania

Poza tym seria ta jest lżejsza i odporna na korozję, oferuje także inne korzyści, takie jak prosty i elastyczny montaż, większą gęstość kontaktów i doskonałą wytrzymałość mechaniczną. Po podłączeniu, spełnia ona wymagania klasy ochrony IP65. Obudowy Han-Eco nadają się również do wykorzystania na zewnątrz dzięki fluoroelastomerowym uszczelkom wysoce odpornym na promienie UV i ozon. Materiał klasy V0 wg UL 94 spełnia również bardzo rygorystyczne wymogi dotyczące palności.

Połączenie modułów Han-Modular i złączy Han-Eco (rozmiary "B") skutkuje bardzo szerokim zakresem możliwych zastosowań w środowisku przemysłowym oraz w bardzo trudnych warunkach środowiskowych. Korzyści wynikające z zastosowania tych złączy są szczególnie widoczne w trudnych warunkach zewnętrznych. Na przykład, obudowy Han-Eco Outdoor są z powodzeniem stosowane w systemach energii wiatrowej oraz rozwiązaniach przemysłu transportowego.

W skrócie:

  • Niska masa
  • Odporność na korozję
  • Prosty montaż bez użycia narzędzi

HARTING właśnie rozszerzył portfolio Han-Eco o wersje rozmiarów 10 A i 16A. Istnieje szereg korzyści dotyczących montażu, które z pewnością zostaną docenione przez klientów: podobnie jak rozmiary "B", także rozmiary "A" mogą być zamontowane ze środka szafy elektrycznej. Wstępnie zmontowane złącze łatwo instaluje się na odpowiednim miejscu w obudowie zamontowanej już na szafie. Pozwala to zaoszczędzić cenny czas podczas instalacji.

Złącza Han-Eco rozmiaru "A" obejmują obudowy gniazd przelotowe i cokołowe oraz obudowy wtyczek z wyjściem kablowym górnym lub bocznym oraz obudowy typu kabel-kabel. Wśród obudów gniazd dostępne są wersje ze zintegrowanymi pokrywami. Dostępne są zintegrowane dławiki kablowe M20 i M25.

Nowy typ wejścia kablowego umożliwia dowolną kombinację obu rozmiarów dławików na obudowie do montażu powierzchniowego. Obudowy Han-Eco 10A i 16A są kompatybilne, mogą być łączone z obudowami metalowymi i mogą być stosowane zarówno w warunkach przemysłowych, jak również w warunkach zewnętrznych.

HARTING Polska
www.harting.pl