Szybkie i proste podłączenie

| Prezentacje firmowe

Włoski temperament i design połączony z niemiecką precyzją - nie, nie mówimy o samochodzie sportowym, tylko o nowej serii złączy typu A firmy ILME - wiodącego na rynku producenta wielopinowych złączy elektrycznych. System może pochwalić się nie tylko interesującym wyglądem, ale także funkcjonalnością i ciekawymi właściwościami. Impulsem do dalszych prac nad produktem były sugestie klientów. Potrzebny był im produkt, który będzie można szybciej podłączyć za pomocą niedrogiego systemu. Najważniejszym aspektem w nowym produkcie jest po prostu oszczędność czasu.

Szybkie i proste podłączenie

BUDOWA

Seria o gabarytach 49.16 i 66.16 składa się z nowych obudów z zamknięciem IL-BRID i wkładów CSAH z opatentowaną techniką zamykania Squich. Zamknięcie IL-BIRD jest zamknięciem hybrydowym z tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem szklanym o właściwościach samogasnących (według UL94) i stali szlachetnej. Zamknięcie łączy cechy obu, tak różnorodnych materiałów.

Tworzywo sztuczne zachowuje kształt i jest niedrogie w wytworzeniu. Metalowi zamknięcie zawdzięcza elastyczność. Takie połączenie jest wyjątkowo ekonomiczne, ponieważ ilość stali została ograniczona do minimum i jest użyta wyłącznie w strzemiączku. Połączenie materiałów zapobiega odkształcaniu się strzemiączka przy podłączeniu dużych i ciężkich przewodów.

Strzemiączko pozostaje natomiast elastyczne przy oddziaływaniu siły. Obudowy są wykonane z aluminium odlewanego ciśnieniowo, pokrytego proszkowo specjalną powłoką epoksydowo-poliestrową, która dodatkowo chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi.

SZYBKIE PODŁĄCZENIE

Nie tylko obudowa i strzemiączko zostały przez ILME opracowane na nowo, ale także opatentowany system SQUICH. Wkłady są produkowane z liczbami biegunów 10 i 16. W systemie Squich chodzi o intuicyjne, pozbawione konieczności używania narzędzi podłączenie za pomocą przycisku podłączeniowego, które pozwala zaoszczędzić do 50 procent czasu przy okablowaniu, w porównaniu do podłączenia śrubowego. Wkłady są odporne na wibracje, nie wymagają konserwacji. Dodatkowo wkłady SQUICH mają specjalne punkty pomiarowe.

NAJWAŻNIEJSZE JEST PRZYJAZNE UŻYTKOWANIE

ILME rozwija wszystkie swoje produkty, hołdując zasadzie idealnego użytkowania. I tak firma produkuje system modułowy, który można łatwo konfekcjonować. Moduły w łatwy sposób łączą się ze sobą w gotowe bloki. W podobny sposób prowadzone są prace nad wkładami Squich. Według ILME żaden inny wkład nie jest tak uniwersalny (stosowanie drutu lub linki, z tulejkami lub bez).

WIĘCEJ POŁĄCZEŃ NA JEDNEJ POWIERZCHNI

ILME wyspecjalizowało się trudnym rynku złączy przemysłowych. Nowa seria jest dowodem na to, że także na tym polu można połączyć kompaktową formę z prostym użytkowaniem. Zdaniem klientów ważnym kryterium jest duża oszczędność miejsca. W kolejnictwie, energii wiatrowej i robotyce rośnie ilość podłączeń, a ilość miejsca jest ograniczona. W tym obszarze w ostatnich latach niewiele się zmieniło. A ponieważ produkty są kompatybilne z produktami konkurencji, ILME liczy na szybko rosnący popyt, kiedy tylko produkty będą dostępne.

Dystrybutor ILME
CONPROD

www.conprod.pl

Zobacz również