Złącza przemysłowe firmy Molex Heavy Duty Connectors

| Prezentacje firmowe Artykuły

Linia produktów GWconnect firmy Molex HDC to złącza do zastosowań w automatyce, również w trudnych warunkach środowiskowych, w przemyśle transportowym (wodnym i lądowym), w kolejnictwie, górnictwie, w produkcji maszyn dla różnych gałęzi przemysłu.

Złącza przemysłowe firmy Molex Heavy Duty Connectors

Asortyment wkładów obejmuje złącza nisko- i wysokoprądowe (4÷200 A), różne złącza sygnałowe w wykonaniu o wysokiej wytrzymałości oraz szereg złączy łączonych (siłowe + sygnałowe). Montaż przewodów może odbywać się poprzez zaciskanie, skręcanie, docisk sprężynowy (w serii Push-in montaż odbywa się bez użycia jakichkolwiek narzędzi - montaż zatrzaskowy). Konstrukcja wkładek i obudów złączy wyklucza niewłaściwe połączenie. Można również stosować piny kodujące

Metalowe obudowy złączy występują w wykonaniach standardowych (kolor szary) oraz w wykonaniach do zastosowania w środowisku agresywnym (kolor czarny). Seria wyjątkowo wytrzymałych obudów dla kolejnictwa wykończana jest w kolorze czarnym. Obudowy produkowane są w wielu wersjach: pulpitowe, cokołowe, na przewód, proste, kątowe, jedno- i dwuklamrowe, mogą też mieć izolację podwyższającą zakres napięć roboczych (wersja HV - do wkładek 830 V).

Poniżej przedstawiono przykłady złączy niestandardowych.

ZŁĄCZA DO PRZEWODÓW TAŚMOWYCH

Specjalne dławnice poliamidowe do przeprowadzania przewodów taśmowych w złączach różnych rozmiarów. Wysoce odporne na zanieczyszczenia: wodę, kurz, środowiska agresywne, świetnie nadają się do montażu w obudowach złączy, rozdzielnicach i obudowach łączeniowych. Stopień ochrony to IP66/IP69.

ZŁĄCZA W MOCOWANIACH NA SZYNĘ DIN

Mocowania (wsporniki) na szynę DIN pozwalają montować potrzebne złącza na szynach 35×7,5 i 35×15 wewnątrz szaf rozdzielczych. Montaż nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi (system zatrzaskowy). Wykonanie jest trwałe i nie zabiera więcej miejsca niż rozmiar złącza, w którym jest wykonane.

ZŁĄCZA W OBUDOWACH SERII HE (HARSH ENVIRONMENT)

Stopień ochrony IP69 po zamknięciu złącza klamrą pozwala na użytkowanie tych złączy w środowiskach agresywnych. Idealne do aplikacji narażonych na działanie czynników atmosferycznych i zewnętrznych jak woda morska. Obudowy wykonane są z aluminium (piaskowane, chromowane + warstwa poliestrowa), z klamrami (jedna lub dwie) ze stali nierdzewnej, dostępne są również w wersji HV.

ZŁĄCZA W OBUDOWACH SERII HP-HE (HIGH PERFORMANCE-HARSH ENVIRONMENT)

Wykonania specjalne do aplikacji w trudnych warunkach środowiskowych. Stosowane do połączeń elektrycznych m.in. w pojazdach - również szynowych i wszystkich aplikacjach, gdzie wymagana jest wysoka odporność na czynniki zewnętrzne środowiskowe i mechaniczne. Materiał: aluminium chromowane odporne na korozję, uszczelki odporne na oleje, smary, paliwa. Stopień ochrony to IP68/IP69.

ZŁĄCZA EMC

Produkowane do aplikacji przemysłowych, w których wymagana jest kompatybilność elektromagnetyczna, zgodnie z Europejską Dyrektywą EMC 2004/108/CE.

Złącza te są elektromechanicznie pasywnymi komponentami, nie generują interfejsów elektromagnetycznych (EMI), jak również nie pozostają pod ich wpływem podczas normalnego funkcjonowania. Wykonanie obudów i uszczelek z materiałów o wysokiej przewodności elektrycznej. Stopień ochrony IP69.

ZŁĄCZA MODUŁOWE

Powstały wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na rozwiązania, w których możliwe jest montowanie wielu różnych typów połączeń na małej powierzchni. System modułowy pozwala zaprojektować i złożyć własne złącze odpowiednie do danej aplikacji, w którym można montować 25 różnych kombinacji wkładek modułowych ze stykami siłowymi, sygnałowymi i pneumatycznymi.

Na system ten składają się bloki: ramy montażowe z częściami łączącymi (2 elementy) oraz elementy przenośne (wkładki modułowe) montowane w ramie. Bloki modułowe (żeński i męski) + obudowy: gniazda i wtyki = złącze modułowe. 5 rozmiarów ram umożliwia tworzenie złączy w rozmiarach: 10A, 6B, 10B, 16B, 24B, 32B (2×16B) oraz 48B (2×24B).

System modułowy Molex HDC seria GWConnect jest kompatybilny ze wszystkimi typami pokryw i obudów tej firmy.

Astat
www.astat.com.pl