OEM Automatic - oferta złączy przemysłowych molex GWconnect

| Technika

Asortyment molex w zakresie złączy przemysłowych GWconnect obejmuje ponad 6000 produktów zaprojektowanych do najbardziej wymagających aplikacji. Złącza przemysłowe wykorzystywane są do przesyłania energii, sygnałów analogowych i cyfrowych oraz sprężonego powietrza. Znajdują zastosowanie w przemyśle maszynowym, energetyce, górnictwie, transporcie, elektronice, systemach infrastrukturalnych, automatyce i wielu innych miejscach, gdzie występuje konieczność łączenia najróżniejszych sygnałów.

OEM Automatic - oferta złączy przemysłowych molex GWconnect

W każdym środowisku pracy złącza muszą być odporne na drobne uszkodzenia mechaniczne, wstrząsy, wibracje, zmiany temperatury jak również mieć wysoki poziom ochrony IP zabezpieczający przed wnikaniem brudu, kurzu i cieczy z zewnątrz, aby zachować odpowiednie parametry techniczne złącza w jak najdłuższym czasie.

Cechy złączy

  • Innowacyjna i ergonomiczna konstrukcja
  • Szerokie portfolio dostępnych wersji i rozmiarów
  • Sworznie i zaczepy mocujące wykonane ze stali galwanizowanej i nierdzewnej
  • Stopień ochrony IP66 w standardzie
  • Bogaty wybór akcesoriów dodatkowych
  • Zgodność z międzynarodowymi standardami
  • Wysoka jakość wykonania

BUDOWA I MOŻLIWOŚCI

Kompletne złącze składa się z 4 głównych elementów - obudowy gniazda, wkładu gniazda, obudowy wtyku oraz wkładu wtyku. Dodatkowo wykorzystywane są dławiki, uszczelki, piny zaciskane i inne akcesoria w zależności od modelu. Obudowy złączy wykonane są z wysokociśnieniowego odlewu aluminium lub tworzywa termoplastycznego w czterech typach: standardowym, HE (środowisko agresywne), EMC (podwyższona odporność elektromagnetyczna), HP (najcięższe warunki i wibracje).

Wkłady dostępne są w 5 wersjach: dokręcane, z zaciskanymi pinami, z zaciskiem sprężynowym, push-in oraz jako system modułowy. Unikalne wkłady typu push-in dla przekrojów żył powyżej 1 mm² nie wymagają użycia żadnych specjalnych narzędzi. Odizolowaną żyłę po prostu wciskamy w odpowiednie pole przyłączeniowe.

Dla mniejszych przekrojów żył należy dodatkowo użyć standardowych tulejek zaciskowych. Konstrukcja wkładek push-in jest odporna na wstrząsy i wibracje, pozwalając zaoszczędzić do 80% czasu montażu w odniesieniu do wkładek dokręcanych. Zamiennie w miejsce tradycyjnych wkładów możemy wykorzystać system modułowy.

Składa się on z metalowej ramki, wewnątrz której umieszczane są modułowe wkładki o różnej specyfikacji, dzięki którym - niczym z klocków budujemy kompletne złącze dostosowane do naszych potrzeb. Dedykowane moduły pozwalają na transmisję sygnałów zasilania, sterowania, danych oraz sprężonego powietrza. Ramki systemu dostępne są w 5 rozmiarach pozwalających tworzyć kombinacje składające się z 1 do 12 modułów.

Zbudowane w ten sposób systemy wtyków i gniazd umieszczamy w odpowiadających im rozmiarem obudowach jak typowe wkłady. W razie potrzeby można w łatwy sposób dokonywać wymiany pojedynczych modułów. System modułowy molex GWconnect jest również kompatybilny z analogicznym dostępnym w ofercie wiodącego producenta na rynku.

Obudowy dostępne we wszystkich przewidzianych normą rozmiarach wyposażone są w bardzo odporne na zużycie i warunki środowiska sworznie i zaczepy mocujące wykonane w całości ze stali galwanizowanej lub nierdzewnej, które wraz z unikalną konstrukcją uszczelek zapewniają w standardzie stopień ochrony IP66, a w wykonaniu HP do IP69.

Emilian Dudek
OEM Automatic

www.oemautomatic.pl

Zobacz również