Zasilacze przemysłowe firmy Polwat

| Prezentacje firmowe Zasilanie, aparatura nn

Firma Polwat jest krajowym producentem szerokiej gamy przetwornic DC/DC, zasilaczy AC/DC oraz prostowników buforowych. Dzięki długoletniemu doświadczeniu oraz wciąż rozwijającemu się zespołowi projektowemu, charakteryzuje się indywidualnym podejściem do klientów i realizuje różne nietypowe konstrukcje.

Zasilacze przemysłowe firmy Polwat

Fot. 1. Zasilacze PWS 40RM, PWS 100RM o mocy 40 W i 100 W

W ofercie firmy Polwat dostępne są przetwornice DC/DC o mocach od 3 W do 600 W oraz moduły o mocach wyjściowych 3 W i 18 W, oznaczone jako ECA3 i ECD1, odpowiednio. Są one wykonywane są w wersjach do montażu na płytkach drukowanych oraz szynie DIN.

Przetwornice o większej mocy znamionowej, takie jak z serii PAI 60 - 60 W, PAIM 120 - 100 W, PAI 240 - 200 W, czy też PWB 600 - 600 W, wytwarzane są w postaci modułów do przykręcenia do konstrukcji zasilanego przez nie urządzenia. Mogą też być instalowane na szynie DIN.

Oferta zasilaczy obejmuje modele o mocach od 40 W do 2 kW. Pod względem konstrukcji mechanicznej, wykonywane są one w wersjach do montażu na szynę DIN - serie PWS 40RM, PWS 60R, PWS 100R i PWS 150R oraz w postaci modułów. Konstrukcje modułowe to serie PWS 120, PWS 201 i PWS 500. Są one przeznaczone głównie do tworzenia systemów zasilania w kasetach 19", montowanych w tzw. szafach "rack".

RÓŻNORODNA OFERTA

Fot. 2. Zasilacze Polwat 150RB i 150R

O dużej różnorodności oferty firmy Polwat świadczy seria zasilaczy i przetwornic zaprojektowana specjalnie do zasilania systemów elektroniki przemysłowej montowanych w kasetach typu Eurocard. W jej skład wchodzą zasilacze wielowyjściowe: PWS 100H 3EU, PWS 150H 3EU i przetwornice PWB 45M. Firma Polwat ma w swojej ofercie również zasilacze przeznaczone do pracy z urządzeniami łączności radiowej. Ich przykładami są modele: PWR12, PWR 8B-12 i PWR8B-12R.

MAŁY PRODUCENT - WIELKIE MOŻLIWOŚCI

W odróżnieniu od dużych producentów, którzy oferują głównie zasilacze o typowych napięciach wyjściowych, tj.: 24 V i 48 V, Polwat produkuje wyroby o dowolnych napięciach z zakresu od 3,3 V do 300 V. W opracowaniach wykonanych przez Polwat, główny nacisk jest pokładany na stosowanie nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych i najnowszej bazy elementowej, co pozwala na oferowanie wyrobów o dużej niezawodności i wysokiej sprawności energetycznej. Projektanci Polwatu przykładają również dużą wagę do konstrukcji mechanicznej przetwornic i zasilaczy, tak by cechowała je odporność na wibracje i wstrząsy występujące w środowisku przemysłowym i środkach transportu.

ZASILACZE BEZPRZERWOWE

Fot. 3. Przetwornice DC/DC typu PAIM 120, o mocy 100 W i PAI 240, o mocy 200 W

Oprócz wyrobów standardowych przedstawionych na stronie internetowej firmy, dostępnej pod adresem: www.polwat.com.pl, producent wytwarza systemy zasilania bezprzerwowego wykonywane w szafach 19-calowych, według specyfikacji dostarczanej przez klienta.

Korzystając z prostowników własnej produkcji, takich jak np. PBR 200 i PBR-MK1 oraz z modułów kontroli, Polwat jest w stanie zapewnić krótkie terminy realizacji zamówień, przy zachowaniu atrakcyjnych cen.

WYROBY NIETYPOWE

Fot. 4. Zasilacze buforowe o mocy 100 W typu PWS 100RB

Firma Polwat dysponuje własnym biurem projektowym, które zajmuje się konstruowaniem wyrobów nietypowych, takich jak np. źródła prądowe, czy też zasilacze wysokonapięciowe. Wieloletnie doświadczenie pozwala na szybką realizację powierzonych zleceń.

Produkcja urządzeń nietypowych stanowi obecnie duży procent obrotów firmy i wciąż się rozwija. Co więcej, klienci firmy Polwat mogą zawsze liczyć na pomoc techniczną, w zakresie rozwiązywania problemów związanych z zasilaniem.

Marek Ermel
Polwat

www.polwat.com.pl