Fox Thermal Instruments - FT1

Innowacyjny przepływomierz termiczny do gazów z weryfikacją kalibracji na instalacji Gas-SelectX - "jeden do wszystkich".

Posłuchaj
00:00

FT1 to innowacyjny przepływomierz do gazów z unikalną funkcją preprogramowanej kalibracji 11 podstawowych gazów - funkcja Gas-SelectX umożliwia wybór na obiekcie jednego z kilkunastu podstawowych gazów oraz dowolnej mieszaniny dwóch lub trzech gazów z następującej listy: powietrze, argon, CO², metan, gaz naturalny, azot, propan, hel, tlen, butan, wodór.

Przepływomierze termiczne firmy Fox Thermal Instruments oparte są na zasadzie rozpraszania ciepła przez przepływający gaz lub powietrze. Element pomiarowy przepływomierza składa się z dwóch precyzyjnych czujników temperatury, z których pierwszy jest czujnikiem pasywnym i służy do pomiaru temperatury gazu, natomiast drugi, aktywny jest podgrzewany przez prąd generowany przez przetwornik, tak aby utrzymywać stałą różnicę temperatur między czujnikami ΔT. Pobór energii elektrycznej niezbędnej do utrzymania stałej ΔT między czujnikiem aktywnym i pasywnym jest funkcją masowego przepływu gazu.

Zastosowana w omawianych czujnikach metoda utrzymywania stałej, dużej różnicy temperatur i bezpośredniego podgrzewania czujnika aktywnego pozwala uzyskać wyjątkową stabilność, szeroki zakres pomiarowy sięgający 1:1000, bardzo szybki czas reakcji czujnika oraz niewrażliwość na szeroki zakres zmian ciśnienia i temperatury przepływającego medium.

Inną unikalną cechą wyróżniającą przepływomierze Fox Thermal Instruments jest możliwość przeprowadzenia weryfikacji kalibracji przepływomierza bez demontażu z instalacji. Taka funkcjonalność zapewnia niespotykaną pewność prowadzenia pomiarów. Urządzenia pracują praktycznie we wszystkich branżach przemysłowych, m.in. kontrolując dopływ gazu, przepływy powietrza, itp. Podstawowe cechy przepływomierza to:

  • bezpośredni pomiar masy przepływającego gazu i powietrza, pomiar przepływu również gazów zanieczyszczonych,
  • niewrażliwość na zmiany gęstości, ciśnienia i temperatury gazu,
  • znakomita dokładność i powtarzalność pomiarów, szeroki zakres dostępnych temperatur, ciśnienia i przepływu gazu,
  • krótki czas odpowiedzi i szeroki zakres pomiaru przepływu sięgający 1:1000,
  • pomiar bardzo małych przepływów (od 0,07 m/s),
  • dostępne wersje "insertable",
  • unikalna weryfikacja kalibracji i zera ZeroCAL-Check na pracującej instalacji,
  • wykonania przeciwwybuchowe ATEX,
  • zwycięzca nagrody "2015 Flow Control Innovation Award Winner".

Dystrybutorem urządzeń Fox Thermal Instruments na terytorium Polski jest firma Nivelco-Poland Sp. z o.o.

Nivelco-Poland Sp. z o.o.
www.nivelco.pl

Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Roboty
Akademia ASTOR - oferta szkoleń dla przemysłu
Silniki i napędy
Czy silnik serwo zawsze jest niezbędny? Porównanie technologii silników krokowych, BLDC i serwo pod kątem sterowania, wydajności i kosztów
Silniki i napędy
Serwonapędy SEW-EURODRIVE - liczy się każda sekunda kątowa, wysoka dynamika i powtarzalność pozycjonowania napędów
Silniki i napędy
Ruch ma znaczenie - maszyna CNC jest tak dobra, jak jej serwonapędy
Przemysł 4.0
Procesy energetyczne w ekosystemie rozwiązań IoT - jubileusz firmy NUMERON
Artykuły
Kompetencje na czasie - czy jesteś przygotowany na wyzwania 2025 roku?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Statyczne
Logowanie
Konferencja
Inteligentna robotyzacja w zasięgu ręki. ASTOR Tour 2025!
Targi krajowe
Targi Energetyczne ENERGETICS 2025

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów