Elastyczność, niezawodność i prostota, czyli napędy AC30 firmy Parker o mocy maksymalnej aż do 250 kW

Parker Hannifin, światowy lider w technologiach sterowania i napędu, oferuje regulowane napędy prądu przemiennego serii AC30 o maksymalnej znamionowej mocy wyjściowej do 250 kW. Pojawieniu się w ubiegłym roku nowych modeli towarzyszyło wprowadzenie do asortymentu napędów Parkera wersji do pracy ze sprzężeniem zwrotnym w oparciu o impulsy z enkodera, rozszerzających funkcjonalność o możliwość pracy w pętli zamkniętej.

Posłuchaj
00:00

Elastyczność, niezawodność i prostota to trzy główne atrybuty projektowe napędów AC30. Seria obejmuje napędy w kilku różnych wielkościach, w zależności od zastosowania w konkretnej aplikacji. Seria zapewnia wiele trybów sterowania - od prostego sterowania pompami i wentylatorami w układzie otwartym (open-loop) do sterowania w pętli zamkniętej (closed-loop) w aplikacjach procesowych. W zastosowaniach, w których najważniejsze jest dokładne sterowanie prędkością obrotową silników indukcyjnych prądu zmiennego lub silników serwo z magnesami trwałymi (PMAC), napędy serii AC30 stanowią kompleksowe, efektywne i wyjątkowo opłacalne rozwiązanie.

Dzięki wbudowanej funkcji monitorowania energii, napędy serii AC30 umożliwiają dopasowanie prędkości obrotowej silnika do zmiennego zapotrzebowania danej aplikacji, przyczyniając się do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej. Na równi z oszczędnościami finansowymi funkcja ta gwarantuje wydłużenie czasu eksploatacji i trwałości mechanicznej silników, pomp, wentylatorów i urządzeń pomocniczych, takich jak systemy kanałów lub rurociągów.

Mimo prostej konstrukcji w rozbudowanej serii napędów AC30 nie ma żadnych ograniczeń funkcjonalnych. Użytkownicy mogą na przykład korzystać z wbudowanych makr dla przeróżnych aplikacji. Programistyczne narzędzie Parker Drive Developer (PDD) oparte na środowisku CodeSys umożliwia natomiast tworzenie z poziomu przemiennika skomplikowanych funkcji logicznych PLC, które przedtem wymagały zastosowania oddzielnego sterownika programowalnego PLC. Co więcej, elastyczność i wysoki stopień modułowości zapewniają większą swobodę w kwestii wyposażenia napędów w dodatkowe moduły komunikacyjne: Profinet, Profibus, EtherCAT i wielu innych, jak również w moduły I/O.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.parker.com/auge/ac30

Parker Hannifin
www.parker.com

Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Silniki i napędy
Fabryka Grupy Roca oszczędza 30% energii rocznie dzięki technologiom napędowym
Pomiary
Ciśnienie pod kontrolą – nowoczesne rozwiązania dla sektora spożywczego
Obudowy, złącza, komponenty
Nowa generacja zaworów 2-drogowych do wbudowania LC_8X/ zwiększa wydajność i efektywność hydraulicznych zaworów logicznych
PLC, HMI, Oprogramowanie
Zintegrowane technologie dla przemysłu spożywczego - precyzja, kontrola, niezawodność
PLC, HMI, Oprogramowanie
Jak efektywnie wdrażać Edge AI?
Przemysł 4.0
Nowe standardy w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i medycznym
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Kwiecień 2025
Rynek
Nie tylko technologie
Rynek
Produkcja przemysłowa

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów