ODE-3 i Microcompact 2 firmy Invertek - nowe, ekonomiczne przemienniki częstotliwości do wszystkich typów silników

| Prezentacje firmowe Artykuły

Invertek Drives Polska sp. z o.o. jest oficjalnym przedstawicielstwem Inverteka w Polsce. Nasza firma produkuje przemienniki częstotliwości w Anglii, gdzie od 25 lat staramy się unowocześniać nasz park technologiczny, co pozwala nam ciągle ulepszać tworzone urządzenia. Zaufało nam wielu światowych liderów z tej branży, dla których wykonujemy tzw. branding, czyli produkty zgodnie z ich wytycznymi i opatrzone logo firmy.

ODE-3 i Microcompact 2 firmy Invertek - nowe, ekonomiczne przemienniki częstotliwości do wszystkich typów silników

W ostatnim czasie wprowadziliśmy do naszych automatycznych stacji montażowo-testowych system wizyjny, tak aby w 100% wyeliminować błędy ludzkie. Obecnie rozwijamy sieć dystrybutorów, którzy posiadają własne zasoby magazynowe, wsparcie techniczne i serwisowe. Oficjalnymi dystrybutorami Invertek Drives Polska są firmy: El-helu z Radomia (www.invertek.falowniki.com), Maxter z Elbląga (www.maxter-automatyka.pl) oraz Robos z Gniewkowa (www.robos.pl).

Invertek Drives jako światowy lider w projektowaniu i produkcji zaawansowanych technologicznie przemienników częstotliwości wprowadza na rynek swój najnowszy produkt w wersji ekonomicznej ODE3, który steruje wszystkimi silnikami elektrycznymi: standardowymi indukcyjnymi (IM), z magnesami trwałymi (PM), bezszczotkowymi DC (BLDC) oraz synchronicznymi reluktancyjnymi (SynRM).

Jest on zdecydowanie lepszy od swojego poprzednika, modelu E2, który odniósł ogromny sukces na światowych rynkach, ale zarazem w pełni z nim kompatybilny. Posiada sterowanie wektorowe, Modbus i CANopen w standardzie.

W celu jeszcze łatwiejszej obsługi wprowadziliśmy trzy tryby pracy: przemysłowy, wentylatorowy - z fire mode oraz pompowy. Rozszerzyliśmy również zakres mocy który wynosi 22 kW dla IP20 i 11 kW dla IP66. Dla tego modelu można oczywiście tak jak dotychczas zakupić przemiennik dla silnika jednofazowego.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów OEM wprowadzamy oparty na platformie E3 microcompact 2, który montowany bezpośrednio na silniku lub na zewnętrznym radiatorze może idealnie stanowić zintegrowaną całość maszyny lub systemu.

Prosty wybór silnika jednym parametrem, optymalne dopasowanie zapewnia algorytm auto-tuningu, redukcja zużycia energii i wysoka częstotliwość kluczowania 4...32 kHz gwarantują realną optymalizację energetyczną, połączoną z komfortowymi warunkami pracy silnika. Z kolei wbudowany filtr wejściowy klasy C1 zgodnie z EN61800-3:2004 zapewnia najwyższy stopień kompatybilności elektromagnetycznej. Technologia coldplate umożliwia montaż w przestrzeni o wymiarach 130×118×74 bezpośrednio na konstrukcji urządzenia.

Invertek Drives Polska sp. z o.o.
www.invertekdrives.pl