Elastyczne pozycjonowanie

| Prezentacje firmowe Artykuły

Optimised Motion Series to system napędowy, który maksymalnie ułatwia pozycjonowanie i jest znacznie tańszy od konwencjonalnych elektrycznych systemów napędów. Składa się z zespołu napędowego ze zintegrowanym silnikiem i sterownikiem silnika z funkcją Web-Config oraz z odpowiedniego okablowania. Dodatkowa zaleta: możliwość konfiguracji, zamawiania i uruchomienia przy użyciu jednego kodu zamówieniowego.

Elastyczne pozycjonowanie

KOMPLETNY SYSTEM

Siłownik elektryczny EPCO

Prosta konfiguracja i zamawianie elementów o odpowiednich wymiarach i właściwej kombinacji z użyciem jednego kodu zamówieniowego definiującego: system mechaniczny z optymalnie dopasowanym silnikiem, kable silnika i enkodera oraz sterownik silnika. Dodatkowa zaleta: szybkie uruchomienie w dowolnej przeglądarce internetowej dzięki funkcji Web-Config. Łatwy dobór przy użyciu oprogramowania PositioningDrives.

W skład Optimised Motion Series wchodzą następujące rozwiązania:

  • siłownik elektryczny EPCO jako alternatywa do napędów pneumatycznych przy niewiele większych kosztach zakupu,
  • elektryczny napęd z paskiem zębatym ELGR jako napęd liniowy w aplikacjach, gdzie cena ma decydujące znaczenie,
  • elektryczny napęd obrotowy ERMO do pozycjonowania kątowego,
  • sterownik silnika CMMO-ST z funkcją Web-Config, dostępny z następującymi interfejsami komunikacyjnymi: IO-Link, Modbus TCP lub we/wy.

DYNAMICZNE I ŁATWE POZYCJONOWANIE

Siłownik elektryczny EPCO, którego napęd stanowi śruba toczna oraz tłoczysko zabezpieczone przed obrotem (z prowadnicą ślizgową). Ma on zintegrowany na stałe silnik.

ELASTYCZNE POZYCJONOWANIE

Siłownik dostępny jest w trzech wielkościach. Amortyzacja w położeniach końcowych redukuje hałas przy osiąganiu położeń końcowych i energię uderzenia podczas ruchu referencyjnego. Łatwe czyszczenie zapewnia konstrukcja CleanLook, a żywotność w zależności od średniej siły posuwu może przekraczać nawet 10 tys. km.

SZYBKI RUCH PRZY ATRAKCYJNEJ CENIE NAPĘDU

Elektryczny napęd z paskiem zębatym ELGR

Elektryczny napęd z paskiem zębatym ELGR jest idealnym rozwiązaniem do zastosowań, w których wymagania dotyczące obciążeń mechanicznych, dynamiki ruchu i precyzji są stosunkowo niewielkie. Elastyczność i możliwość wykorzystania napędu ELGR w różnych zastosowaniach czyni go idealnym rozwiązaniem dla prostszych systemów, w których najważniejszym czynnikiem jest niski koszt i długi okres eksploatacji wynoszący minimum 5 tys. km.

PRECYZYJNE POZYCJONOWANIE KĄTOWE POD WYSOKIM OBCIĄŻENIEM

Napęd obrotowy ERMO to idealne rozwiązanie do aplikacji gdzie wymagane jest pozycjonowanie kątowe. Ten system napędowy jest także idealny do zastosowań takich, jak podziałowe stoły obrotowe do użycia m.in. na ręcznych stanowiskach produkcyjnych. Elastyczność ERMO oraz jego zróżnicowany zakres zastosowań sprawiają, że jest to idealny napęd do zastosowań wymagających ekonomicznych rozwiązań (trwałość użytkowa powyżej 5 milionów cykli).

Elektryczny napęd obrotowy ERMO

Sterownik silnika CMMO-ST

SZYBKA I ŁATWA KONFIGURACJA

Sterownik silnika CMMO-ST z funkcją Web-Config do konfiguracji i diagnostyki zapewnia szeroki zakres możliwości sterowania nadrzędnego: IO-Link, Modbus TCP lub interfejs we/wy. CMMO-ST to sterownik silnika skokowego ze sprzężeniem zwrotnym, wytwarzający minimalną ilość ciepła, z funkcją bezpieczeństwa (STO) i płynnie sterowanym silnikiem. Optymalnie wykorzystuje możliwości silnika w celu zapewnienia najwyższego stopnia niezawodności oraz wymaganej dynamiki.

Festo Sp. z o.o.
www.festo.pl