Wysokiej klasy urządzenia kontrolno-pomiarowe

| Prezentacje firmowe Pomiary

Współcześnie wiele gałęzi przemysłu wykorzystuje urządzenia kontrolno-pomiarowe w procesie produkcji, kontroli procesów ciągłych, seryjnych oraz w serwisie. Do owych gałęzi przemysłu należy branża energetyczna, ciepłownicza, gazownicza, samochodowa, chemiczna, farmaceutyczna, spożywcza i wiele innych. Zadaniem aparatury kontrolno - pomiarowej jest pomiar m.in. takich wielkości fizycznych jak ciśnienie, temperatura, wilgotność, a także określenie poziomu, przepływu, pozycji oraz ruchu.

Wysokiej klasy urządzenia kontrolno-pomiarowe

Ze względu na warunki procesowe standardowe wykonania aparatury kontrolno-pomiarowej mogą być niewystarczające. Niektóre urządzenia przeznaczone do pracy w szczególnych warunkach, takich jak np. zapylenie, wstrząsy, środowisko sterylne lub wysoka temperatura wymagają zapewnienia dodatkowych parametrów dotyczących m.in. zwiększonego stopnia ochrony, użycia materiałów zgodnych z określonymi branżowymi normami czy też zaproponowania rozwiązań specjalnych.

Dla wielu firm liczy się nieograniczony dostęp do oferty urządzeń kontrolno-pomiarowych, możliwość ich zamówienia według indywidualnej specyfikacji technicznej oraz ich wysoka jakość. Wśród najważniejszych czynników wpływających na decyzję o zakupie jest dokładność pomiaru, trwałość aparatury i cena.

Wybór rzetelnego dystrybutora urządzeń kontrolno-pomiarowych pozwala nawiązać długofalową współpracę. Warunkiem dobrych relacji jest zapewnienie klientom ciągłego dostępu do oferty, informacji o nowościach oraz najlepszych rozwiązaniach i programach rabatowych. W praktyce może okazać się, że taka współpraca umożliwi znalezienie szybkiego rozwiązania w przypadku awarii lub innych nieprzewidzianych sytuacjach.

Powstała w 2000 r. firma Casp System Sp. z o.o. to uznany dostawca urządzeń z zakresu automatyki przemysłowej. W ramach firmy obecnie prężnie działają sklepy internetowe Manometry24.pl, Czujniki24.pl, Przetworniki24.pl i Enkodery24.pl, a już niebawem do użytku zostanie oddany Klientom nowy serwis Automatyka24.pl. Współpraca z czołowymi producentami aparatury kontrolno-pomiarowej oraz elektrycznej pozwala dostarczać naszym Klientom najlepsze rozwiązania.

Wśród producentów, których urządzenia posiadamy w naszym magazynie można wymienić następujące firmy: WIKA, Xecro, Pepperl+Fuchs, Balluff, IFM, Turck, Omron, SELS, Sensopart, Hohner, ASCO, Hengstler, Simex, Labor, IVO i wielu innych. Proponowane przez nas urządzenia kontrolno-pomiarowe znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie precyzja w pomiarze i kontroli ma szczególne znaczenie.

W zależności od przeznaczenia, warunków pracy i branży są wykorzystywane wykonania standardowe lub dedykowane. Wybór odpowiedniej aparatury kontrolno-pomiarowej ułatwi naszym Klientom konfigurator on - line. Natomiast informacje o produktach i dostępnym wyposażeniu dodatkowym wraz z kartą katalogową, które umieszczone są na naszych stronach internetowych przy każdym urządzeniu w wykonaniu standardowym, umożliwią zapoznanie się z produktem.

Z kolei informacja o stanach magazynowych i dostępności poszczególnych wykonań pozwoli na efektywne planowanie zakupów. Dodatkowo oferujemy usługę wzorcowania urządzeń pomiarowych.

Nasza wiedza oraz zdobyte doświadczenie przekłada się na profesjonalne wsparcie techniczne przy konfiguracji parametrów urządzeń oraz ich doborze według specyfikacji technicznej Klienta, zaś bogate stany magazynowe pozwalają nam realizować kompleksowe dostawy przy jednoczesnym zapewnieniu korzystnych warunków cenowych.

POLECANE PRODUKTY POMIAR CIŚNIENIA

Oferujemy szeroki zakres złączy procesowych, które są stosowane w przemyśle higienicznym, w tym: gwintowane złącze mleczarskie DIN 11851 lub Tro-clamp do standardowych zastosowań, jak również złącze Clamp DIN 32676, złącze Clamp ISO 2852, sterylne złącze gwintowe DIN 11864-3, sterylne złącze kołnierzowe DIN 11864-2, sterylne złącze Clamp DIN 11864-3, Neumo, Sudmo, Varivent, Naue, BBS, do sterylnych lub aseptycznych zastosowań.

ENKODER Z ZATWIERDZENIEM EHEDG / ECOLAB

Firma Hohner opracowała enkoder z pełną ochroną w stopniu IP69K, korpus i flanszą (typ clamp) ze stali nierdzewnej polerowanej z wałem 10 mm. Enkoder jest dopuszczony do pracy w detergentach (ECOLAB) oraz ma dopuszczenie do pracy w kontakcie z żywnością EHEDG (European Hygienic Engineering & Design Group).

Przewód elektryczny umieszczony jest w osłonie z TPE, materiale charakteryzującym się wysoką odpornością termiczną i chemiczną oraz jest dopuszczony w przemyśle spożywczym do kontaktu z żywnością. Stopień ochrony enkodera to IP69K według normy DIN EN 60529.

CZUJNIKI ULTRADŹWIĘKOWE SERII UMC3000 ORAZ UMB800

Firma Pepperl+Fuchs przygotowała 2 serie czujników ultradźwiękowych spełniających dopuszczenia ECOLAB oraz EHEDG (do pracy w kontakcie z żywnością). Wykonanie materiałowe korpusu z wysokogatunkowej stali nierdzewnej AISI 316L jest zgodne z FDA.

Wykonanie czujnika w szczelności IP68/IP69K umożliwia mycie czujnika wodą i parą w procesach CIP. Zakres temperatury pracy to -25...+85°C umożliwia zastosowanie czujnika do aplikacji w ciężkich warunkach.

Casp System Sp. z o.o.
www.caspsystem.pl