Finder MasterIN system - pewne i szybkie łączenie profesjonalnego układu automatyki

Ideą, jaka przyświeca nam przy tworzeniu omawianych produktów, jest to, aby praca z nimi była prosta, przyjemna i zapewniała komfort wieloletniego, bezawaryjnego użytkowania. Dzisiaj wymogi użytkowników, poza niezawodnością i jakością produktów, obejmują też możliwie jak największe skrócenie czasu prefabrykacji, ograniczenie niepotrzebnych elementów w rozdzielnicy i dostosowanie produktów do najnowszych wymagań. Z tych powodów stworzyliśmy system MasterIN oparty na technologii PushIN.

Posłuchaj
00:00

Wprowadziliśmy całą gamę gniazd do najpopularniejszych serii produktów, która zapewnia niespotykaną dotąd prostotę i pewność łączenia. Podczas tworzenia skupiliśmy się nie tylko na procesie prefabrykacji, ale również opisywania i testowania produktów, dzięki czemu mamy zaszczyt przedstawić nowe, unikalne rozwiązania.

NOWOCZESNE PRZEKAŹNIKI POŚREDNICZĄCE 6,2 MM Z SERII MASTERIN

Jak można jeszcze sprawniej i efektywniej zapewnić separację sterownika PLC? Odpowiedzią na to pytanie jest właśnie najnowsza seria naszych przekaźników w wykonaniu śrubowym i PushIN. Są to wyjątkowe produkty, które poza zwykłą funkcją pośredniczącą zapewniają dodatkowe funkcjonalności.

SZYBKIE POŁĄCZENIE ZE STEROWNIKIEM PLC

Moduł Master Adapter zapewnia łączenie do 8 przekaźników pośredniczących bezpośrednio z modułami wyjściowymi sterownika. Prostota i szybkość kablowania jeszcze nigdy nie były tak duże. Dzięki zastosowaniu modułu Master i przewodów jesteśmy w stanie zdecydowanie przyśpieszyć pracę nad rozdzielnicą - nie tylko w zakresie zmniejszenia liczby operacji, ale też eliminacji możliwych pomyłek.

Bezpośrednie wprowadzenie zasilania 24 VDC na moduł Master Adapter oraz zastosowanie dedykowanego przewodu pod dowolną konfigurację i typ sterownika powoduje, że tworzenie układu automatyki staje się czystą przyjemnością.

WYMIENNY BEZPIECZNIK Z SYGNALIZACJĄ PRZEPALENIA - W PODSTAWCE PRZEKAŹNIKA

W odpowiedzialnych układach automatyki pojawia się potrzeba zabezpieczenia każdego toru ze swobodnym dobraniem charakterystyki obciążenia zależnie od wymogów odbioru. Odpowiedzią na to jest MasterPLUS. Przekaźnik interfejsowy zapewnia zarówno pracę z bezpiecznikiem, jak i bez niego. Wkładki mogą mieć sygnalizację przepalenia, co jeszcze bardziej ułatwia analizę w sytuacji awaryjnej.

Po pierwszym włożeniu modułu następuje rozłączenie zwory, uniemożliwiające zwarcie toru podczas serwisu. Przed użyciem wkładki przekaźnik pracuje jak zwykła podstawka. Oczywiście cały czas istnieje możliwość zwolnienia jej blokady - np. w sytuacji serwisowej lub rezygnacji z funkcjonalności w danym obwodzie (zmiana konfiguracji z boku obudowy).

OGRANICZ LICZBĘ ZŁĄCZEK DZIĘKI MASTERINPUT I MASTEROUTPUT

Podczas projektowania rozdzielnicy staramy się zmniejszyć liczbę niepotrzebnych komponentów. Stajemy przed koniecznością zapewnienia czytelności i prostoty układu, w konfrontacji z coraz mniejszą ilością dostępnego miejsca. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom wprowadziliśmy do oferty serie przekaźników mających w sobie Bus-Bar (dodatkowe odseparowane wyprowadzenia, z możliwością łączenia wspólną szyną), zastępujące złączki potencjałowe dla MasterOutput i zasilające dla MasterInput.

Wyprowadzenie zasilania z podstawki do urządzeń wejściowych korzystnie wpływa na czytelność układu, zapewnia prostotę podłączenia i redukuje wykorzystywane miejsce niemal dwukrotnie (w tym dodatkowo podstawka wciąż daje nam funkcjonalność łączenia wyprowadzeń A2 mostkami grzebieniowymi).

Identyczna sytuacja ma miejsce w przypadku separacji obwodów wykonawczych, gdzie możemy mostkować zarówno wspólne zasilanie (zacisk COM), jak i stworzyć wspólną szynę potencjałową (szyna BB) dla obwodów wykonawczych z poziomu podstawki przekaźnika interfejsowego.

CO JESZCZE?

Warto zwrócić uwagę na parę unikalnych rozwiązań, jakie dają najnowsze wykonania elementów. Należy wspomnieć o podstawce z uniwersalnym napięciem zasilania 24-240 AC/DC, jak i jednym z pierwszych przekaźników półprzewodnikowych w gabarycie 6 mm o obciążalności prądowej 6 A (24 VDC) z wyjątkowo wysokimi częstotliwościami przełączania (180 000 cykli/h).

Dodatkowo wprowadziliśmy zupełną nowość w oznaczeniach przekaźników 6,2 mm - od połowy 2017 roku każdy z nich ma pełny kod wykonania od frontu, ułatwia to wymianę i rozpoznanie rodzaju wyjścia.

POŁĄCZ PRZEKAŹNIKI PRZEMYSŁOWE ZA POMOCĄ PUSHIN

Co zrobić, żeby łączenie układów logiki było jeszcze szybsze i pewniejsze? Najprościej zastosować system Finder MasterIN. Specjalnie zaprojektowane podstawki dla przekaźników serii z 46 (1P i 2P), 55 (2P, 3P, 4P) i 40 (1P, 2P) oraz wyjątkowej 44 (2P 10 A - 15,8 mm), która konstrukcję dziedziczy po rozwiązaniach z wymuszonym prowadzeniem styku.

Każdy z zacisków ma dwa wprowadzenia, co jest dużym udogodnieniem, jeśli tworzymy układy logiki w oparciu o przekaźniki elektromagnetyczne. Dodatkowe punkty probiercze przy zaciskach i na szynach dla sond mierników ułatwiają proces sprawdzania obwodu automatyki, a zaślepki dla szyn grzebieniowych zwiększają bezpieczeństwo obsługi (gdy decydujemy się na ich skrócenie).

Podstawki dostępne są w opcji z plastikowym wyrzutnikiem oraz obejmą metalową (gdy mamy do czynienia z aplikacją, w której występują silne drgania). Potwierdzeniem jakości wykonania jest fakt, że to rozwiązanie ma certyfikacje do aplikacji kolejowych, co potwierdza możliwość pracy w najtrudniejszych warunkach środowiskowych (silne wibracje i częste narażenie na skrajne temperatury).

Zastosowanie podstawek z zaciskami PushIN dla przekaźników przemysłowych powoduje 30% skrócenie procesu prefabrykacji w stosunku do tradycyjnych rozwiązań śrubowych. Jednoczesne użycie mostków i szyn grzebieniowych wpływa na to, że możemy zaoszczędzić dodatkowy czas, zapominając o konieczności tworzenia krótkich odcinków z drutu lub linki do łączenia torów.

Produkty, które przedstawiliśmy powyżej, są bezpośrednią odpowiedzią na potrzeby i opinie użytkowników naszych produktów, łączą w sobie bezkompromisową jakość i szybkość łączenia.

Artykuł nie wyczerpał wszystkich możliwości serii MasterIN, więc gorąco zapraszamy do spotkania w celu przetestowania naszych najnowszych rozwiązań. Nasi doradcy techniczni pozostają do Państwa dyspozycji.

Stanisław Rak
FINDER Polska Sp. z o.o.

www.findernet.com

Powiązane treści
Energetab 2017. Przewodnik targowy
Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Zasilanie, aparatura nn
UPS NETLINE RT – dla sieci, serwerów i automatyki przemysłowej
Silniki i napędy
Serwohydrauliczny napęd Bosch Rexroth zwiększa sprawność energetyczną pras do głębokiego tłoczenia
Obudowy, złącza, komponenty
277 powodów, by wybrać przyszłość bez smarowania. NOWOŚCI igus na 2025 rok
PLC, HMI, Oprogramowanie
Bosch Rexroth oferuje usługę FOTA - aktualizowanie sterowników – także pochodzących od innych producentów
Pomiary
PL Flush – precyzyjny czujnik ciśnienia do aplikacji z ograniczoną przestrzenią montażową
Pomiary
Ekran dotykowy, wyjście HDMI, mała masa, kompaktowe wymiary - nowe oscyloskopy Voltcraft z serii DOV
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Czerwiec 2025
Temat miesiąca
Wod-kan, uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków
Technika
Ochrona przed korozją

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów