Kompaktowy i oszczędny: liniowy robot drylin E od igus

| Prezentacje firmowe Silniki i napędy

Łatwość ruchu i precyzja w najmniejszych przestrzeniach - tego typu wymogi stawiane są robotom liniowym, wykorzystywanym w zadaniach z zakresu automatyzacji procesów produkcyjnych. Firma igus opracowała innowacyjny, kompaktowy robot kartezjańskański, który idealnie sprawdza się w takich sytuacjach. Czas jego dostawy to 24 godziny. To kompleksowe rozwiązanie, składające się z bezsmarownych i bezobsługowych osi pasów zębatych i silników, jest dostępne bezpośrednio z magazynu w cenie 1799 euro.

Kompaktowy i oszczędny: liniowy robot drylin E od igus

Automatyzacja procesów produkcyjnych stopniowo nabiera większego znaczenia w inżynierii mechanicznej, a jej celem jest umożliwienie wytworzenia produktów w możliwie najkrótszym czasie i najniższej cenie. Kierując się tym założeniem, firma igus opracowała innowacyjny, kompaktowy robot liniowy, który dostarczany jest nie tylko szybko, ale również w niskiej cenie 1799 euro.

Innowacyjny, bezsmarowny i bezobsługowy robot liniowy drylin E znajduje zastosowanie w szerokim zakresie zastosowań, zarówno w technologii medycznej stawiającej wysokie wymagania w zakresie bezpieczeństwa, jak i w zadaniach z dziedziny elektroniki oraz w operacjach typu pick & place.

W małej przestrzeni roboczej o wymiarach 400×400×100 mm to kompaktowe i kompleksowe rozwiązanie może przenosić obciążenia do 2,5 kg przy maksymalnej prędkości do 0,5 m na sekundę.

"Dwie osie z paskami zębatymi drylin ZLW oraz oś z listwą zębatą zapewniają precyzyjne prowadzenie oraz eksploatację, która nie wymaga smarowania dzięki elementom ślizgowym wykonanym z wysokowydajnego tworzywa sztucznego", wyjaśnia Alexander Mühlens, szef planowania w zakresie technologii napędów drylin w firmie igus.

Jedną z możliwych do wyboru opcji są elementy mocujące do profili systemowych. Robot liniowy dostarczany w ciągu 24 godzin jest gotowy do podłączenia z silnikami krokowymi NEMA17/23 oraz enkoderami. Dzięki temu klient jest w stanie zamontować ten produkt na maszynie już następnego dnia.

ROBOTY LINIOWE DRYLIN E DO NATYCHMIASTOWEGO ZASTOSOWANIA

Oprócz innowacyjnego robota bramowego drylin E przystosowanego do pracy w małych przestrzeniach, firma igus dostarcza również dwuosiowe napędy liniowe bezpośrednio z magazynu. Wszystkie roboty liniowe zawierają fabrycznie skonfigurowane moduły liniowe drylin oraz osie liniowe z silnikami krokowymi NEMA jak również wszystkie elementy niezbędne do samodzielnego montażu.

Oprócz dostępnych w magazynie standardowych robotów, użytkownik ma możliwość skonfigurowania własnej wersji na www.igus.eu/robot-enquiry, mając do dyspozycji system drylin W. W zależności od wymagań klienta, istnieje możliwość skonfigurowania długości osi i różnych silników, również z e-prowadnikami oraz przewodami od igus.

Fot. tytułowa: Bezsmarowy i precyzyjny przesuw w trzyosiowej aplikacji dzięki robotom liniowym drylin E z przeznaczeniem do małych przestrzeni

igus