Błyskawicznie konfekcjonowane i zabezpieczone nowym ekranowaniem par serwoprzewody igus chainflex

| Prezentacje firmowe Obudowy, złącza, komponenty

Celem czteroletniego rozwoju i testowania przeprowadzonego przez specjalistów od przewodów w firmie igus była łatwa obróbka przewodów, prosty montaż ekranowania, a jednocześnie zwiększenie żywotności e-prowadnika. Rezultatem jest nowa konstrukcja pary kontrolnej dla serwoprzewodów chainflex serii CF 21, 27 i 29. Zapewnia to maksymalną kompatybilność elektromagnetyczną pary kontrolnej i szybsze ekranowanie przewodu. Pozwala to użytkownikowi zaoszczędzić do 30% czasu przetwarzania osłony parowej, a tym samym także kosztów montażu.

Błyskawicznie konfekcjonowane i zabezpieczone nowym ekranowaniem par serwoprzewody igus chainflex

Jeśli konwerter i napęd muszą być połączone, należy użyć serwoprzewodów. Do ich konfekcji użytkownik musi najpierw rozebrać przewód. Innowacyjna linka CFRIP wprowadzona przez igus w 2012 roku pomaga to osiągnąć. Odporna na rozerwanie linka, umieszczona w płaszczu przewodu, sprawia, że ściąganie jest łatwe, działając podobnie jak zamek błyskawiczny, zapewniając do 50 procent szybsze rozbieranie przewodu.

Jako najnowszy postęp konstrukcyjny firma igus zaprezentowała na targach SPS IPC Drives znane i sprawdzone serwoprzewody serii CF21, CF27 i CF29 do wykorzystania w e-prowadniku z nową konstrukcją pary kontrolnej. Osłonięte ekranowanie zwiększa kompatybilność elektromagnetyczną pary kontrolnej i upraszcza podłączenie ekranu.

Pozwala to użytkownikom zaoszczędzić do 30% na montażu ekranu, a tym samym zmniejszyć koszty. "Ta specjalna metoda krycia znacznie zwiększa żywotność rodzin przewodów serwo", wyjaśnia Rainer Rössel, szef działu przewodów chainflex w firmie igus. "Udało nam się to udowodnić podczas testu we własnym laboratorium testowym przez ponad 45 milionów zgięć".

PRZEWODY SERWO Z 36-MIESIĘCZNĄ GWARANCJĄ

Atestowane przez UL serwoprzewody igus serii CF21 są dostępne z wysoce elastycznym, odpornym na olej płaszczem z PVC, zapewniającym dużą wytrzymałość na obciążenia i najmniejsze promienie gięcia w e-prowadniku do 7,5 × d. Seria przewodów CF27 z odpornym na olej płaszczem zewnętrznym PUR nie podtrzymuje palenia oraz ma certyfikat EAC i CTP na rynek rosyjski.

Natomiast przewód CF29 z płaszczem zewnętrznym TPE nadaje się do zastosowań z promieniem gięcia do 6,8 × d, nawet w ekstremalnych temperaturach od -35 do +100 stopni Celsjusza. Wszystkie 1350 lub więcej przewodów chainflex do ruchu, testowanych jest przez firmę igus w wewnętrznym laboratorium badawczym o powierzchni 2750 m². To sprawia, że firma igus jako jedyny producent na rynku oferuje 36-miesięczną gwarancję na cały asortyment przewodów.

igus