Ewolucja, a nie rewolucja – nowy napęd EURA Drives E-600

| Prezentacje firmowe Silniki i napędy

We współczesnych układach napędowych najpowszechniej stosowanym rozwiązaniem jest silnik asynchroniczny zasilany za pomocą przemiennika częstotliwości. Takie rozwiązanie techniczne szeroko stosowane jest w systemach sterowania pompami, wentylacji, chłodnictwie i w systemach transportu wewnętrznego.

Ewolucja, a nie rewolucja – nowy napęd EURA Drives E-600

Kluczowym elementem współczesnych napędów stał się przemiennik częstotliwości, od którego praktycznie rozpoczyna się projektowanie i dobór układu napędowego. To sprawia, że producenci przemienników częstotliwości w sposób ciągły pracują nad nowymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi dla tych urządzeń, tym samym stale poszerzając swoją ofertę produktową.

Tak samo działa przedsiębiorstwo EURA Drives. Marka EURA jest obecna na polskim rynku już od ponad dekady dzięki ścisłej współpracy ze swoim przedstawicielem – spółką HF Inverter Polska z siedzibą w Toruniu. Przez ten okres napędy EURA sprawdziły się w wielu aplikacjach a stale poszerzana oferta produktowa i wsparcie techniczne mają znaczący wpływ na umacnianie pozycji marki EURA na rynku krajowym.

Do tej pory najczęściej stosowanym i najbardziej uniwersalnym napędem w ofercie EURA Drives był przemiennik częstotliwości E-800. Poza łagodnym rozruchem i regulacją prędkości obrotowej przemiennik ten umożliwiał także, dzięki zaawansowanym układom sterowania, zachowanie dużego momentu w szerokim zakresie prędkości obrotowych. Dzięki temu możliwa była ekspansja tej serii przemiennika do wymagających aplikacji i wypieranie bardziej kłopotliwych silników prądu stałego nawet z zastosowań, w których jeszcze do niedawna dominowały, np. w przemyśle tekstylnym. Wraz z rozwojem technicznym tej serii przetwornic – od lipca 2019 r. jest to już seria E-810 – pojawiła się koniczność poszerzenia oferty produktowej o napęd do mniej wymagających aplikacji.

Nową serią (dostępną już od września) przetwornic częstotliwości w ofercie EURA Drives jest E-600. W tej serii zastosowano nowoczesne rozwiązania sterowaniem silnikiem wykorzystywane w branżach wentylacyjnej, pompowej i w chłodnictwie. Tym samym napęd ten będzie miał techniczne i ekonomiczne uzasadnienie, aby szeroko stosować go właśnie tam.

Najważniejsze cechy napędu E-600:

  • Niezawodny i przyjazny – przemiennik E-600 oparty jest na identycznym schemacie parametryzowania urządzenia, jaki jest stosowany w pozostałych modelach napędów EURA – jeżeli użytkownik parametryzował już inne modele przemienników EURA, to bez problemu poradzi sobie z parametryzowaniem E-600.

  • Niewielkie rozmiary – pomimo małych wymiarów i uproszczonej do maksimum obsłudze napęd E-600 sprawdza się również w wymagających aplikacjach.

  • Szybki montaż – obudowa została zoptymalizowana pod kątem łatwego i szybkiego montażu na szynie DIN lub bezpośrednio na płycie montażowej w szafie sterującej.

  • Ochrona sieci – wbudowany filtr EMC skutecznie ogranicza zakłócenia o częstotliwościach radiowych emitowanych przez przewody silnikowe.

  • Łatwa eksploatacja – możliwość tworzenia kopii zapasowej dzięki współpracy z darmowym oprogramowaniem EuraDV i urządzeniem peryferyjnym EURA CopyStick.

  • Uniwersalne zastosowanie – wbudowany regulator PID oraz komunikacja Modbus umożliwiają zastosowanie napędu E-600 w różnych aplikacjach przemysłowych.

Przedsiębiorstwo EURA Drives zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą przemienników częstotliwości. W swojej ofercie posiada również softstartery, serwonapędy i silniki synchroniczne PMM. Oficjalnym dystrybutorem na terenie Polski jest przedsiębiorstwo HF Inverter Polska z siedzibą w Toruniu. W HF Inverter Polska pracują wysokiej klasy specjaliści. Większość z nich to inżynierowie automatycy, mający niezbędną wiedzę i doświadczenie z mechatroniki, którzy tworzą dział doradców techniczno-handlowych. Dużym wsparciem dla działu doradców jest rozbudowany dział techniczno-serwisowy.

HF Inverter Polska jest oficjalnym dystrybutorem firm:

  • URA Drives Electric Co.,Ltd. – lidera w zakresie projektowania i produkcji nowoczesnych przemienników częstotliwości, softstarterów i serwonapędów elektrycznych,

  • ZD Motor CO., Ltd – jednej z największych firm produkujących napędy małych mocy AC i DC.

HF Inverter Polska
https://hfinverter.co/