PC-MCAT 64 - 64-osiowy kontroler ruchu EtherCAT + PC

| Prezentacje firmowe PLC, HMI, Oprogramowanie

PC-MCAT 64 firmy Trio to innowacyjne rozwiązanie „ruch + PC”. Potężny, czterordzeniowy procesor Intel Atom użyty został do napędu zarówno wysokowydajnego kontrolera ruchu, jak też kompaktowego komputera klasy PC, na którym użytkownik może uruchamiać swoje aplikacje w systemie Windows. Oprogramowanie kontrolera PC-MCAT korzysta z rozszerzeń czasu rzeczywistego, aby umożliwić tak systemowi Windows, jak kontrolerowi ruchu, działanie bezpośrednio na swoich własnych rdzeniach procesora.

PC-MCAT 64 - 64-osiowy kontroler ruchu EtherCAT + PC

Kontroler ruchu ma swój port nadrzędny Ethernet do komunikacji zgodnie z interfejsem EtherCAT, który umożliwia przesyłanie pakietów danych z błędem synchronizacji mniejszym niż 1 μs. Procesor Atom E3845 o częstotliwości 1,91 GHz działa w parze z 4 GB pamięci RAM oraz możliwym do rozbudowania szybkim dyskiem SSD o pojemności 64 GB, aby zapewnić wystarczającą wydajność komputera dla wielu typów maszyn.

Kontroler PC-MCAT jest szczególnie odpowiedni tam, gdzie typ maszyny wymaga sprzętu i oprogramowania komputerowego w połączeniu z potężnym 64-osiowym kontrolerem ruchu. Dzięki portowi HDMI można korzystać z ekranów o wysokiej rozdzielczości.

Cechy kontrolera

  • Rozwiązanie "ruch + PC" do maszyn potrzebujących automatyzacji
  • Bezwentylatorowy komputer kompaktowy z czterordzeniowym procesorem Atom E3845 o częstotliwości 1,91 GHz
  • Potężny kontroler ruchu Trio oparty na EtherCAT z obsługą do 64 osi
  • Rozszerzenie czasu rzeczywistego RTX64, umożliwiające pracę zarówno systemu Windows, jak i kontrolera ruchu, bezpośrednio na własnych rdzeniach procesora
  • Konfiguracja Plug and Play EtherCAT, rozszerzalna obsługa serwonapędów, wejść/wyjść i urządzeń od ponad 100 producentów
  • Programowanie w łatwym języku TrioBASIC, wbudowanych językach zgodnych z normą IEC 61131 lub komputerowych językach programowania, takich jak C
  • 4 GB RAM + 64 GB SSD z możliwością rozbudowy
  • Wbudowany port Ethernet Gigabit do kamer wizyjnych
  • Certyfikaty RoHS i CE

 Duży dysk SSD o pojemności 64 GB może przechowywać ogromne ilości danych maszyn i formuł. W kontrolerze PC-MCAT wbudowane są dwa porty Gigabit Ethernet. Można je wykorzystywać do komunikacji fabrycznej lub połączenia kamery lub kamer wizyjnych, których dane mogą być przetwarzane bezpośrednio na rdzeniach komputera PC.

Aplikacje komputerowe danej maszyny mogą komunikować się z kontrolerem ruchu firmy Trio, pracującym na jego rdzeniu procesora, korzystając z szybkiej pamięci dzielonej. Sekwencje sterowania maszyną mogą być albo wykonane w wielozadaniowym języku TrioBASIC / IEC61131 kontrolera ruchu, albo mogą być pisane jako aplikacja PC (na przykład w C), wysyłająca zapytania dotyczące ruchu + I/O do kontrolera ruchu. Narzędzie firmy Trio do rozwijania aplikacji Motion Perfect v4 może być uruchamiane bezpośrednio na PC-MCAT lub zdalnie na laptopie przez Ethernet.

 

Multiprojekt
www.multiprojekt.pl