Postaw na rozwój umiejętności – szkolimy z Trio Motion

| Prezentacje firmowe PLC, HMI, Oprogramowanie

Rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników działów utrzymania ruchu będących na bieżąco i posiadających aktualną wiedzę z zakresu automatyki i budowy maszyn. Firma Multiprojekt pragnie wyjść naprzeciw tym potrzebom. W połowie zeszłego roku do naszej oferty szkoleniowej wprowadziliśmy szkolenia ze sterowników ruchu Trio Motion.

Postaw na rozwój umiejętności – szkolimy z Trio Motion

Chcemy, by osoby posługujące się naszym sprzętem potrafiły w pełni wykorzystywać jego możliwości i tworzyły coraz ciekawsze aplikacje. Pomagamy skrócić czas, jaki mija od nabycia sprzętu do uruchomienia pierwszej aplikacji. Współpracujemy również z uczelniami technicznymi, prowadząc szkolenia dla uczniów i studentów. W ubiegłym roku zaufało nam niemal 300 osób, biorąc udział w 64 szkoleniach w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Gdyni.

Prowadzimy szkolenia z zakresu programowania, obsługi, konfiguracji i serwisowania systemów automatyki przemysłowej:

  • szkolenia podstawowe z zakresu obsługi i programowania sterowników PLC, paneli HMI, serwonapędów - poniżej zdradzamy szczegóły
  • szkolenia indywidualne – trenerzy odpowiedzą na wszelkie pytania, pomogą wdrożyć zaawansowane rozwiązania, nauczą, jak optymalnie korzystać z urządzeń. Więcej na www.multiprojekt.pl/Szkolenia
  • darmowe szkolenia dla studentów - więcej informacji na:
    www.bit.ly/Multiprojekt_Studenci

JAK WYGLĄDA SZKOLENIE PODSTAWOWE?

Szkolenia podstawowe są podzielone tematycznie. Na każdym z nich omawiany jest inny typ urządzeń, ich obsługa krok po kroku, garść wiedzy teoretycznej i praktyczne case studies. O zakresie tematycznym szkoleń opowiada nasz doradca techniczny, Krzysztof Tylutki:

"W ramach szkolenia ze sterowników ruchu Trio uczestnik zapoznany zostaje z programem narzędziowym Motion Perfect. Dowie się m.in. o nawiązaniu połączenia z kontrolerem z przypadkiem szczególnym nawiązania połączenia z symulatorem kontrolera czy też ukazywaniem i rozmieszczaniem okien narzędziowych wraz z komentarzem. Ponadto pokażemy, jak tworzyć pliki/programy składowe projektu kontrolera oraz ich uruchamianie, nauczymy również, jak konfigurować osie kontrolowane w EtherCAT oraz jak stosować składnię języka Basic w programach kontrolera.

Szkolenie z zakresu programowania i obsługi paneli operatorskich firmy Weintek kompleksowo omawia ich użytkowanie, od przedstawienia funkcjonalności i zastosowania ich interfejsów, poprzez tworzenie graficznego interfejsu użytkownika w oprogramowaniu Easy Builder Pro, kończąc na niuansach związanych z nawiązaniem połączenia z urządzeniami. Przedstawione zostają możliwości zbierania danych o realizowanych przez maszyny procesach i ich archiwizowania. Wykładane są elementarne czynności odnoszące się do stworzonego projektu, takie jak kompilacja, symulacja off- i on-line, wgrywanie projektu do panelu, archiwizacja projektu.

Uczestnik szkolenia omawiającego konfigurację oraz użytkowanie serwonapędów Estun na wstępie zostaje zapoznany z istniejącymi na gnieździe sygnałowym napędów interfejsami wraz ze wskazaniem ich wykorzystania dla kontroli ruchu napędu. Informacje te rzutują na dalszy przebieg szkolenia, kiedy omawiane i ćwiczone są poszczególne tryby kontroli napędu wraz ze wskazaniem istotnych parametrów dla danego trybu pracy. Prócz tego wykładana jest diagnostyka stanu napędu oraz modyfikacja jego parametrów, z zastosowaniem klawiatury zabudowanej na napędzie oraz oprogramowania narzędziowego.

Podczas szkolenia ze sterowników PLC Fatek uczestnicy zostają zapoznani z funkcjami dostępnych jednostek głównych i ich modułów rozszerzeń pod kątem możliwości samodzielnego doboru sprzętu do danej aplikacji. Wykładane są elementy drabinkowego języka programowania sterowników PLC, przedstawiony zostaje również alternatywny, krokowy tryb programowania. Zaprezentowane zostają metody edycji, debugowania oraz nadzoru nad programem sterownika. Uczestnicy zostają wprowadzeni w zagadnienia obsługi i wykorzystania szybkich liczników sprzętowych, wysyłania impulsów pozycjonujących oraz odczytu temperatury".

Krzysiek jest jednym z sześciu wspaniałych trenerów prowadzących szkolenia w Multiprojekcie. Trenerzy swoją szeroką wiedzę nabywają, pełniąc codzienne obowiązki, czyli rozwiązując najbardziej skomplikowane problemy techniczne klientów, odnajdując optymalne rozwiązania oraz asystując podczas uruchamiania maszyn.

Zapisz się już dziś! Wszystkie szkolenia, na które aktualnie prowadzone są zapisy, znajdują się na stronie www.multiprojekt.pl/Szkolenia. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami: szkolenia@multiprojekt.pl.

 

Multiprojekt
www.multiprojekt.pl