Anybus Bolt IoT

| Prezentacje firmowe Przemysł 4.0

Czy potrzebujesz dostępu do swojej maszyny lub aplikacji w miejscu, gdzie nie możesz użyć przewodowego połączenia? Czy chciałbyś, aby Twoje rozwiązanie upgrade’ować na kolejny poziom do Przemysłu 4.0 (IoT) bez potrzeby rozbudowy infrastruktury kablowej? To rozwiązanie jest właśnie dla Ciebie.

Anybus Bolt IoT

Anybus Bolt IoT jest idealne dla maszyn lub aplikacji, które nie są podłączone do sieci, tj. np. elektryczny znaków drogowych, systemów pomiarowych ruchu lub stacji pomiaru poziomu wody. Wystarczy tylko otwór o średnicy M50 w obudowie, podłączenie prostych przewodów i gotowe.

Bolt IoT umożliwia podłączenie urządzeń i maszyn do Internetu. To rozwiązanie wykorzystuje najnowsze standardy LTE NB-IoT i CAT-M1 z kompatybilnością wsteczną do 2G i pasuje zarówno do sprzętu stacjonarnego, jak i mobilnego. Te nowe standardy LTE to tak zwane technologie LP-WAN (Low Power Wide Area Network) dostosowane do nowych przypadków użycia Internetu Rzeczy (IoT). Oznacza to niskie zużycie energii, niską przepustowość na poziomie 25‒300 kb/s, dobry zasięg oraz co nie mniej ważne, niższy koszt.

Innowacyjny sprzęt o obudowie z otworem przelotowym M50 umożliwia skuteczny dostęp do dobrej łączności komórkowej, bez utraty zasięgu z powodu długiego i stratnego kabla antenowego. Bolt IoT jest na bieżąco z najnowszymi standardami 4G LTE NB-IoT i CAT-M1 i, aby być globalnie skutecznym, wykorzystuje w rezerwie 2G (GPRS/EDGE), umożliwiając wdrożenie niemal w dowolnym miejscu na świecie.

Gorące warunki, takie jak ciągła ekspozycja na słońce, mogą negatywnie wpłynąć na wydajność i żywotność dowolnej elektroniki zasilającej połączenia bezprzewodowe. Anybus Sunbolt (biała obudowa) pochłania o 30% mniej ciepła słonecznego niż oryginalna czarna wersja Anybus Bolt, dzięki czemu idealnie pasuje do zastosowań zewnętrznych. Poprawia wydajność połączenia, wydłuża żywotność urządzenia nawet o 70% i ogranicza ryzyko błędów w elektronice w zastosowaniach zewnętrznych. Dodatkowo urządzenia Bolt IoT mają tryb Ultra-Low Power zmniejszający zużycie energii w aplikacjach zasilanych z baterii lub energii słonecznej/wiatrowej.

Popraw bezpieczeństwo operatora

Operator maszyny lub technik nie musi znajdować się fizycznie przy maszynie, aby uzyskać dostęp. Idealny, gdy przestrzeń jest ograniczona lub nie można otworzyć drzwi szafy lub poprawić bezpieczeństwa operatora w odgrodzonych obszarach w fabryce.

Skonfiguruj urządzenia bezprzewodowe

Anybus Wireless Bolt zapewnia bezpośredni dostęp do konfiguracji lub rozwiązywania problemów z maszyną. Zasięg 100 metrów umożliwia dostęp do wewnętrznych stron internetowych za pomocą laptopa, tabletu lub smartfona. BYOD (Bring Your Own Device) oznacza, że nie potrzebujesz już drogiego interfejsu HMI.

Kompleksowe rozwiązanie

Dzięki Anybus Wireless Bolt otrzymujesz pakiet "wszystko w jednym", obejmujący złącze, procesor komunikacyjny i zintegrowaną antenę w tym samym urządzeniu, o zewnętrznej klasie ochrony IP67.

 

Elmark Automatyka
www.elmark.com.pl