Rozwiązania do maszyn rolniczych

Siłowniki elektryczne LINAK pomagają uprościć rozwiązania w zakresie ruchu i oferować rolnikom na całym świecie czystsze oraz bardziej niezawodne maszyny.

Posłuchaj
00:00

BEZOBSŁUGOWE SIŁOWNIKI DO MASZYN ROLNICZYCH

Lista wymagań w stosunku do maszyn rolniczych jest coraz dłuższa. Pogodzenie dokładności z wytrzymałością w systemach rolnictwa precyzyjnego musi równocześnie zaspokajać potrzebę zapewnienia zrównoważonych rozwiązań, które są elastyczne i inteligentne oraz przystosowane do łatwej integracji z pozostałymi systemami. Wytrzymałe siłowniki LINAK pozwalają sprostać wyzwaniom współczesności.

  • brak słabych punktów i brak konieczności konserwacji,
  • niskie zużycie energii i ekologiczna eksploatacja,
  • automatyzacja połączona z inteligencją.
 
Rozrzutniki
Rozwiązania na bazie inteligentnych siłowników LINAK odpowiadają za zaawansowaną i precyzyjną regulację położenia w rozrzutnikach nawozu w nowoczesnym rolnictwie.
 
Opryskiwacze
Siłowniki elektryczne są wykorzystywane do podnoszenia stopni, otwierania pokryw oraz do regulacji dysz i wysięgników w nowoczesnych opryskiwaczach rolniczych.
 
Ciągniki
Siłowniki elektryczne umożliwiają regulację ustawienia drabin, lusterek i pokrywy silnika w ciągnikach oraz zapewniają bezpieczną obsługę wszelkich akcesoriów
 
Prasy belujące
Siłowniki pozwalają uzyskać precyzję ustawienia i ogólną wydajność pracy pras belujących wykorzystywanych w nowoczesnym rolnictwie.
 
Siewniki
Zastosowanie siłowników w nowoczesnych siewnikach umożliwia inteligentne sterowanie ruchem pokryw zbiorników, znaczników i jednostek dozujących.
 
Kombajny do roślin pastewnych
Zastosowanie siłowników elektrycznych w sieczkarniach samojezdnych pozwala zoptymalizować położenie narzędzi do zbioru i rozdrabniania roślin pastewnych, co zwiększa ergonomię pracy.
 
Kombajny
Siłowniki elektryczne umożliwiają regulację poszczególnych podzespołów kombajnów, od drabinek i pokryw po zespół żniwny, klepisko i elementy tnące.

Siłowniki liniowe

 
LA36
Bardzo mocny siłownik liniowy. Siła do 10 000 N przy prędkości 160 mm/s. Skonstruowany z myślą o pracy w skrajnie trudnych warunkach. Idealny do zastosowań w rolnictwie i przemyśle. Z certyfikatem ATEX/IECEx.
 
LA30
Wielofunkcyjny siłownik liniowy o dużej prędkości i sile. Sprawdza się idealnie w zastosowaniach medycznych, rolniczych i w automatyce przemysłowej. Do 6000 N przy ciągnięciu z prędkością 65 mm/s.
 
LA14
Niezwykle wytrzymały siłownik liniowy o krótkim skoku do pracy w niesprzyjających warunkach. Zapewnia niezawodną eksploatację w zakresie temperatur od –40 do +85ºC. Z certyfikatem ATEX/IECEx.
 
LA33
LA33 to siłownik liniowy, który łączy w sobie niewielkie rozmiary i wysoką moc. Jest dostępny w wersji ze zintegrowanym sterownikiem i przystosowany do pracy w trudnych warunkach.
 
LA25
Kompaktowy siłownik liniowy do zastosowań w warunkach ograniczonej ilości wolnej przestrzeni. Wysoki stopień IP, certyfikat ATEX/IECEx, aluminiowa obudowa
 
LS i LSD
LS i LSD to wyłączniki krańcowe do siłowników liniowych LINAK. Wyłącznik LSD ogranicza długość skoku. Wyłącznik LS wysyła sygnały w dwóch ustalonych położeniach krańcowych.
 
LA35
Niedrogi uniwersalny siłownik liniowy do zastosowań wewnątrz i na zewnątrz. Przeznaczony do eksploatacji w systemach nadążnych. Dostępny także ze zintegrowanym modułem Modbus. Maks. siła: 6000 N
 
Oprogramowanie BusLink
Oprogramowanie LINAK BusLink pomaga przeprowadzić konfigurację siłowników LINAK IC – ze zintegrowanym sterownikiem.
 
LA12
Idealny siłownik elektryczny do zastosowań wymagających krótkiego ruchu liniowego. Praktyczna i niedroga alternatywa dla systemów pneumatycznych i hydraulicznych.
 
LA28
Mocny i cichy siłownik liniowy, idealny do płynnej regulacji ruchu w wielu rozwiązaniach dla rolnictwa, przemysłu i opieki medycznej. Dostępny ze stopniem szczelności IPX6. Maks. siła: 3500 N.

Dzięki sile udźwigu wynoszącej do 15 000 N siłowniki elektryczne nadają się do wielu różnych zastosowań w nowoczesnych maszynach rolniczych. Rozwiązania takie stosowane są w ciągnikach, kombajnach, opryskiwaczach, rozrzutnikach i siewnikach – korzyści jest wiele. Obecnie siłowniki LINAK usprawniają pracę systemów dozowania nawozu, soli i piasku w rozrzutnikach oraz pozwalają regulować wysokość kąta ustawienia rynny wysypu ziarna w kombajnach. Służą także do obsługi wylotów i rozdrabniaczy słomy oraz systemów owijania beli.

BRAK RYZYKA WYCIEKU I KONIECZNOŚCI KONSERWACJI

W odróżnieniu od siłowników hydraulicznych ich odpowiedniki elektryczne są pozbawione takich elementów jak węże i pompy. Oznacza to brak ryzyka wycieków oleju i wyższą wydajność energetyczną przy zerowym zapotrzebowaniu na konserwację. Kompaktowe rozmiary i niewielka liczba kabli ułatwiają instalację produktów LINAK, a rygorystyczne testy prowadzone w ośrodku badań i rozwoju LINAK potwierdzają ich trwałość, niezawodność oraz długą żywotność.

NIŻSZE ZUŻYCIE ENERGII I OCHRONA ŚRODOWISKA NATURALNEGO

Pobór energii przez siłowniki elektryczne w trybie gotowości jest bliski zeru, co sprawia, że urządzenia te w znacznym stopniu poprawiają wydajność energetyczną rozwiązania. Zastosowanie systemów inteligentnej kontroli pozwala rolnikom ograniczyć straty ziarna, nawozu i słomy, co prowadzi do większych oszczędności i lepszej ochrony środowiska naturalnego.

INTELIGENTNY RUCH, WIĘCEJ KORZYŚCI

Siłowniki LINAK można łatwo zintegrować z większością innych układów sterowania w maszynach rolniczych. Dzięki stałemu dostępowi do informacji zwrotnej rolnik może monitorować, regulować i programować ruch bez konieczności opuszczania kabiny, zachowując lepszy obraz położenia narzędzia lub bieżącej czynności.

 

LINAK
www.linak.pl/obszary-biznesowe/ maszyny-rolnicze/

Więcej na www.linak.pl
Powiązane treści
Automatyka w rolnictwie i maszynach specjalnych
Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Silniki i napędy
Serwohydrauliczny napęd Bosch Rexroth zwiększa sprawność energetyczną pras do głębokiego tłoczenia
Obudowy, złącza, komponenty
277 powodów, by wybrać przyszłość bez smarowania. NOWOŚCI igus na 2025 rok
PLC, HMI, Oprogramowanie
Bosch Rexroth oferuje usługę FOTA - aktualizowanie sterowników – także pochodzących od innych producentów
Pomiary
PL Flush – precyzyjny czujnik ciśnienia do aplikacji z ograniczoną przestrzenią montażową
Pomiary
Ekran dotykowy, wyjście HDMI, mała masa, kompaktowe wymiary - nowe oscyloskopy Voltcraft z serii DOV
Bezpieczeństwo
Obniżenie kosztów suwnic wewnętrznych nawet o 40% dzięki nowemu prowadnikowi ślizgowemu firmy igus
Zobacz więcej z tagiem: Przemysł 4.0
Gospodarka
Accenture kupuje Systemę
Prezentacje firmowe
Modernizacja maszyn zgodna z wymogami UE. Nie ryzykuj przestojów – sprawdź zgodność maszyn z normami UE!
Gospodarka
Yale Lift Truck wprowadza telemetrię jako standard w wózkach widłowych – większa kontrola, mniej przestojów

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów