Rozwiązania do maszyn rolniczych

| Prezentacje firmowe Przemysł 4.0

Siłowniki elektryczne LINAK pomagają uprościć rozwiązania w zakresie ruchu i oferować rolnikom na całym świecie czystsze oraz bardziej niezawodne maszyny.

Rozwiązania do maszyn rolniczych

BEZOBSŁUGOWE SIŁOWNIKI DO MASZYN ROLNICZYCH

Lista wymagań w stosunku do maszyn rolniczych jest coraz dłuższa. Pogodzenie dokładności z wytrzymałością w systemach rolnictwa precyzyjnego musi równocześnie zaspokajać potrzebę zapewnienia zrównoważonych rozwiązań, które są elastyczne i inteligentne oraz przystosowane do łatwej integracji z pozostałymi systemami. Wytrzymałe siłowniki LINAK pozwalają sprostać wyzwaniom współczesności.

  • brak słabych punktów i brak konieczności konserwacji,
  • niskie zużycie energii i ekologiczna eksploatacja,
  • automatyzacja połączona z inteligencją.
 
Rozrzutniki
Rozwiązania na bazie inteligentnych siłowników LINAK odpowiadają za zaawansowaną i precyzyjną regulację położenia w rozrzutnikach nawozu w nowoczesnym rolnictwie.
 
Opryskiwacze
Siłowniki elektryczne są wykorzystywane do podnoszenia stopni, otwierania pokryw oraz do regulacji dysz i wysięgników w nowoczesnych opryskiwaczach rolniczych.
 
Ciągniki
Siłowniki elektryczne umożliwiają regulację ustawienia drabin, lusterek i pokrywy silnika w ciągnikach oraz zapewniają bezpieczną obsługę wszelkich akcesoriów
 
Prasy belujące
Siłowniki pozwalają uzyskać precyzję ustawienia i ogólną wydajność pracy pras belujących wykorzystywanych w nowoczesnym rolnictwie.
 
Siewniki
Zastosowanie siłowników w nowoczesnych siewnikach umożliwia inteligentne sterowanie ruchem pokryw zbiorników, znaczników i jednostek dozujących.
 
Kombajny do roślin pastewnych
Zastosowanie siłowników elektrycznych w sieczkarniach samojezdnych pozwala zoptymalizować położenie narzędzi do zbioru i rozdrabniania roślin pastewnych, co zwiększa ergonomię pracy.
 
Kombajny
Siłowniki elektryczne umożliwiają regulację poszczególnych podzespołów kombajnów, od drabinek i pokryw po zespół żniwny, klepisko i elementy tnące.

Siłowniki liniowe

 
LA36
Bardzo mocny siłownik liniowy. Siła do 10 000 N przy prędkości 160 mm/s. Skonstruowany z myślą o pracy w skrajnie trudnych warunkach. Idealny do zastosowań w rolnictwie i przemyśle. Z certyfikatem ATEX/IECEx.
 
LA30
Wielofunkcyjny siłownik liniowy o dużej prędkości i sile. Sprawdza się idealnie w zastosowaniach medycznych, rolniczych i w automatyce przemysłowej. Do 6000 N przy ciągnięciu z prędkością 65 mm/s.
 
LA14
Niezwykle wytrzymały siłownik liniowy o krótkim skoku do pracy w niesprzyjających warunkach. Zapewnia niezawodną eksploatację w zakresie temperatur od –40 do +85ºC. Z certyfikatem ATEX/IECEx.
 
LA33
LA33 to siłownik liniowy, który łączy w sobie niewielkie rozmiary i wysoką moc. Jest dostępny w wersji ze zintegrowanym sterownikiem i przystosowany do pracy w trudnych warunkach.
 
LA25
Kompaktowy siłownik liniowy do zastosowań w warunkach ograniczonej ilości wolnej przestrzeni. Wysoki stopień IP, certyfikat ATEX/IECEx, aluminiowa obudowa
 
LS i LSD
LS i LSD to wyłączniki krańcowe do siłowników liniowych LINAK. Wyłącznik LSD ogranicza długość skoku. Wyłącznik LS wysyła sygnały w dwóch ustalonych położeniach krańcowych.
 
LA35
Niedrogi uniwersalny siłownik liniowy do zastosowań wewnątrz i na zewnątrz. Przeznaczony do eksploatacji w systemach nadążnych. Dostępny także ze zintegrowanym modułem Modbus. Maks. siła: 6000 N
 
Oprogramowanie BusLink
Oprogramowanie LINAK BusLink pomaga przeprowadzić konfigurację siłowników LINAK IC – ze zintegrowanym sterownikiem.
 
LA12
Idealny siłownik elektryczny do zastosowań wymagających krótkiego ruchu liniowego. Praktyczna i niedroga alternatywa dla systemów pneumatycznych i hydraulicznych.
 
LA28
Mocny i cichy siłownik liniowy, idealny do płynnej regulacji ruchu w wielu rozwiązaniach dla rolnictwa, przemysłu i opieki medycznej. Dostępny ze stopniem szczelności IPX6. Maks. siła: 3500 N.

Dzięki sile udźwigu wynoszącej do 15 000 N siłowniki elektryczne nadają się do wielu różnych zastosowań w nowoczesnych maszynach rolniczych. Rozwiązania takie stosowane są w ciągnikach, kombajnach, opryskiwaczach, rozrzutnikach i siewnikach – korzyści jest wiele. Obecnie siłowniki LINAK usprawniają pracę systemów dozowania nawozu, soli i piasku w rozrzutnikach oraz pozwalają regulować wysokość kąta ustawienia rynny wysypu ziarna w kombajnach. Służą także do obsługi wylotów i rozdrabniaczy słomy oraz systemów owijania beli.

BRAK RYZYKA WYCIEKU I KONIECZNOŚCI KONSERWACJI

W odróżnieniu od siłowników hydraulicznych ich odpowiedniki elektryczne są pozbawione takich elementów jak węże i pompy. Oznacza to brak ryzyka wycieków oleju i wyższą wydajność energetyczną przy zerowym zapotrzebowaniu na konserwację. Kompaktowe rozmiary i niewielka liczba kabli ułatwiają instalację produktów LINAK, a rygorystyczne testy prowadzone w ośrodku badań i rozwoju LINAK potwierdzają ich trwałość, niezawodność oraz długą żywotność.

NIŻSZE ZUŻYCIE ENERGII I OCHRONA ŚRODOWISKA NATURALNEGO

Pobór energii przez siłowniki elektryczne w trybie gotowości jest bliski zeru, co sprawia, że urządzenia te w znacznym stopniu poprawiają wydajność energetyczną rozwiązania. Zastosowanie systemów inteligentnej kontroli pozwala rolnikom ograniczyć straty ziarna, nawozu i słomy, co prowadzi do większych oszczędności i lepszej ochrony środowiska naturalnego.

INTELIGENTNY RUCH, WIĘCEJ KORZYŚCI

Siłowniki LINAK można łatwo zintegrować z większością innych układów sterowania w maszynach rolniczych. Dzięki stałemu dostępowi do informacji zwrotnej rolnik może monitorować, regulować i programować ruch bez konieczności opuszczania kabiny, zachowując lepszy obraz położenia narzędzia lub bieżącej czynności.

 

LINAK
www.linak.pl/obszary-biznesowe/ maszyny-rolnicze/

Zobacz również