DR../DRN/DR2..: silniki SEW-EURODRIVE w klasie IE1 do IE4

| Prezentacje firmowe Silniki i napędy

Do najważniejszych filarów filozofii działania SEW-EURODRIVE należą zwiększenie bezpieczeństwa, ciągła poprawa jakości oferowanych produktów, optymalizacja wydajności energetycznej oraz prognozowanie trendów. W zgodzie z tym podejściem nasza nowa paleta silników trójfazowych serii DR2.., DRN.. już dzisiaj spełnia wymagania rozporządzenia (UE) 2019/1781, które wejdzie w życie 1 lipca 2021 r.

DR../DRN/DR2..: silniki SEW-EURODRIVE w klasie IE1 do IE4

Co to oznacza w praktyce? W myśl nowego rozporządzenia silniki o mocy między 0,12 a 0,75 kW muszą być zgodne z klasą energetyczną IE2, a silniki o zakresie mocy od 0,75 do 1000 kW – z klasą IE3.

Seria DR../DRN/DR2..

Firma SEW-EURODRIVE znana jest na całym świecie z najwyższej jakości systemów napędowych. W naszej ofercie znajduje się szeroki asortyment silników trójfazowych do każdego zastosowania: dwu-, cztero-, sześcio- lub ośmiopolowe o mocy 0,09–375 kW, dostępne w klasach energooszczędności od IE1 do IE4.

W ramach systemu modułowego silników trójfazowych serii DR../DRN/DR2.. oferujemy miliony kombinacji napędowych wprawiających w ruch różnorodne maszyny oraz urządzenia na całym świecie.

 
Fot. 1 Serie DR../DRN/DR2.. oferują odpowiedni silnik dla każdej klasy energooszczędności

W SEW-EURODRIVE w łatwy sposób można wybrać optymalny silnik energooszczędny do określonego zastosowania. Zgodnie z IEC 60034-30-1 serie DR../DRN/DR2.. umożliwiają dobranie odpowiedniej wersji silnika dla każdej z globalnie obowiązujących klas energooszczędności, od IE1 do IE4: DRS../DR2S dla IE1, DRN.. dla IE3 i DRU.. dla IE4. Na tabliczce znamionowej znajdują się: odpowiednie oznaczenie IE, informacje dotyczące sprawności oraz dane o spełnianych dopuszczeniach krajowych. W ramach każdej z tych wersji wystarczy wybrać moc oraz częstotliwość pracy. Tym samym najważniejsze kryteria wyboru zostają uwzględnione.

Nie wprowadziłeś do swojej oferty silników IE2? Nic straconego – teraz silniki DRN.. w klasie IE3 są ich idealnym następcą. Zarówno waga, jak i wymiary nowych silników DRN.. IE3 tylko nieznacznie różnią się od porównywalnych silników IE2.

Silniki serii DR../DRN/DR2.. spełniają wymagania najważniejszych obowiązujących globalnie standardów, a także lokalnych rozporządzeń w zakresie efektywności energetycznej dla mocy od 0,09 do 375 kW.

Zalety silników serii DR../DRN/DR2..

Korzyści w zakresie wydajności energetycznej – seria DR../DRN/DR2.. oferuje odpowiednią wersję silnika dla każdej klasy energooszczędności.

Podwyższona elastyczność – system modułowy silników DR../DRN/DR2.. umożliwia tworzenie milionów kombinacji napędowych, indywidualnie dopasowanych do Twoich potrzeb.

Uproszczony wybór silnika – ponieważ nasza oferta w zakresie silników obejmuje 30 zakresów mocy, dla każdej aplikacji znajdzie się odpowiedni silnik.

W ofercie znacznie więcej

Silnik to jednak nie wszystko – to jedynie połowiczne rozwiązanie bez przekładni. Zastosuj nasz kompletny modułowy system napędowy i połącz nasz silnik trójfazowy z przekładnią SEW-EURODRIVE dowolnego typu: walcową, płaską, walcowo-ślimakową, walcowo-stożkową lub typu SPIROPLAN.

Oprócz produktów wchodzących w skład modułowego systemu napędowego nasze energooszczędne rozwiązania effiDRIVE obejmują również kompetentne doradztwo energetyczne oraz indywidualne usługi serwisowe.

Wśród rozwiązań oferowanych przez SEW-EURODRIVE warto wymienić też kompleksową ofertę hamulców oraz zintegrowane enkodery. Rozwiązania firmy zapewniają: oszczędność miejsca dzięki kompaktowej budowie, bezpieczeństwo (również pod względem przyszłych wymogów norm związanych z ochroną środowiska), obniżenie kosztów eksploatacyjnych (w przypadku zastosowania silników energooszczędnych) oraz spełnienie wymagań w zakresie klas energooszczędności: standard Efficiency (IE1), High Efficiency (IE2), Premium Efficiency (IE3) i Super Premium Efficiency (IE4).

Silniki trójfazowe SEW-EURODRIVE są stosowane na całym świecie. W każdej klasie energooszczędności dostępna jest odpowiednia wersja silnika, a każdy jego typ można podłączać do różnych sieci zasilania niezależnie od miejsca zastosowania.

 

SEW-Eurodrive Polska Sp. z o.o.
ul. Techniczna 5, 92-518 Łódź
tel. 42 293 00 00
sew@sew-eurodrive.pl
www.sew-eurodrive.pl