Modernizacja i wymiana sprzętu przemysłowego w firmie - dlaczego warto wymieniać i co zrobić ze starymi maszynami?

| Prezentacje firmowe Aktualności

Zakup sprzętu technologicznego przez firmę to inwestycja na lata. Dobrej jakości, sprawne maszyny pozwalają na prawidłowe działanie biznesu. Gwarantują także bezpieczną pracę. Zanim jednak sprzedasz sprzęt technologiczny i wybierzesz nowszy model, zastanów się, czy to na pewno bardziej opłacalny wybór. Przed niepotrzebnymi kosztami może uchronić Cię modernizacja albo sprzedaż maszyn technologicznych. Sprawdź, jak podjąć dobrą decyzję.

Modernizacja i wymiana sprzętu przemysłowego w firmie - dlaczego warto wymieniać i co zrobić ze starymi maszynami?

Dlaczego warto dbać o kondycję maszyn po zakupie sprzętu technologicznego?

Działania firm przemysłowych z np. branży chemicznej, spożywczej czy farmaceutycznej można porównać do dobrze naoliwionej maszyny – jeśli wszystko działa prawidłowo, prace postępują według założonego planu. Podstawą są nie tylko dobre rozwiązania logistyczne, ale przede wszystkim sprzęt. Zakup maszyn przemysłowych to zazwyczaj duża inwestycja. Firmy nieprędko decydują się na ich wymianę. Czy czas ten da się wydłużyć? Wystarczy zadbać o stałe serwisowanie oraz modernizację zakupionego sprzętu technologicznego. Taka renowacja pozwoli na unowocześnienie maszyn, a tym samym usprawnienie produkcji oraz rozwój przedsiębiorstwa.

Zalety modernizacji zakupionych maszyn przemysłowych:

  • większe bezpieczeństwo pracy,
  • poprawa funkcjonalności i działania sprzętu,
  • lepsza wydajność oraz niezawodność maszyn,
  • mniejsze ryzyko awarii i kosztów naprawy,
  • zwiększenie się ilości części zamiennych,
  • dłuższa żywotność sprzętu technologicznego.

Zanim zdecydujesz się na zakup maszyn przemysłowych, zastanów się, czy modernizacja dotychczasowych zasobów nie będzie bardziej opłacalna. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz np. sprzedać sprzęt technologiczny z pomocą Foeth, jeśli dbałeś o jego kondycję w trakcie użytkowania. To dodatkowy sposób na zminimalizowanie kosztów zaplanowanych inwestycji.

Co zrobić ze starym sprzętem przed zakupem maszyn przemysłowych?

Czasem okazuje się, że po latach użytkowania sprzętu technologicznego, nie spełnia on już wymogów przedsiębiorstwa. Takie refleksje często spowodowane są przez chęć rozwoju firmy oraz stale wprowadzane usprawnienia. Nie oznacza to jednak, że zakupione maszyny przemysłowe nadają się wyłącznie na złom. Niektóre firmy zajmują się profesjonalnym skupem, modernizacją, a następnie sprzedażą sprzętu technologicznego z drugiej ręki. Dobrym wyborem będzie z pewnością Foeth, który prowadzi swoją działalność w Europie od 1908 roku. Przedsiębiorstwo ma na terenie swojej holenderskiej siedziby w Barneveld ponad 2800 sprawdzonych przez specjalistów oraz ulepszonych maszyn premium od najlepszych producentów. Foeth chętnie odkupuje nadprogramowe sprzęty procesowe np. młyny, filtry, ugniatarki, szlifierki czy sita, które wykorzystywane są w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym lub spożywczym.

Zalety sprzedaży sprzętu technologicznego z Foeth:

  • gotówka jeszcze przed odbiorem,
  • demontaż sprzedawanych maszyn przemysłowych,
  • sprawna logistyka i błyskawiczny odbiór,
  • demontaż oraz utylizacja odpadów po wykonanej pracy.

Jeśli zastanawiasz się nad sprzedażą sprzętu technologicznego, który masz w nadwyżce, skontaktuj się z Foeth. Z wyceną pomoże Ci specjalista – wystarczy wypełnić formularz online. Przedsiębiorstwo eksportuje maszyny przemysłowe na cały świat, więc nie musisz przejmować się transportem ani logistyką całego procesu. Z Foeth możesz nie tylko spieniężyć swój stary sprzęt, ale także kupić maszyny przemysłowe z drugiej ręki lub zupełnie nowe modele. Każdy sprzęt jest testowany i sprawdzany przez profesjonalistów przed sprzedażą. Foeth to przede wszystkim gwarancja udanej oraz opłacanej inwestycji w rozwój przedsiębiorstwa.

źródło: Foeth