Siłownik okrągły DSNU-S to prosta instalacja i oszczędność przestrzeni zabudowy

| Prezentacje firmowe Silniki i napędy

Dzięki oferowanemu przez firmę Festo siłownikowi okrągłemu DSNU-S-… możemy liczyć na znaczną oszczędność czasu i przestrzeni zabudowy. To jedyny kompaktowy, pneumatyczny siłownik okrągły z samonastawną amortyzacją PPS, gwarantującą bardzo proste uruchomienie.

Siłownik okrągły DSNU-S to prosta instalacja i oszczędność przestrzeni zabudowy

Samonastawna amortyzacja PPS opracowana przez firmę Festo całkowicie eliminuje czynności wymagane dotychczas podczas ustawiania amortyzacji siłowników pneumatycznych. System amortyzacji ułatwia uruchomienie i oszczędza czas. Dzięki niemu cofanie do położenia końcowego jest dynamiczne, ale równocześnie delikatne i nie wymaga żadnej ręcznej ingerencji.

Przede wszystkim: czas

Dotychczas użytkownicy byli zmuszeni ręcznie regulować amortyzację pneumatyczną zintegrowaną z siłownikiem. Jest to czasochłonne i wydłuża uruchomienie systemów z dużą liczbą napędów, które wykorzystują amortyzację.

Samonastawność zapewnia ciągłą, optymalną amortyzację bez potrzeby jakiejkolwiek ręcznej ingerencji, nawet w przypadku zmiany parametrów, np. tarcia czy ciśnienia. Zmniejsza to do minimum zużycie i siłę uderzenia.

Oszczędzaj przestrzeń

Kolejną zaletą siłownika DSNU-S-… w porównaniu do siłownika okrągłego znormalizowanego DSNU jest oszczędność przestrzeni zabudowy, osiągnięta dzięki krótkiej pokrywie tylnej i mniejszemu gwintowi montażowemu. Wpisuje się to w trend konstruowania mniejszych, lżejszych maszyn, które wymagają mniej przestrzeni zabudowy, co z kolei może mieć pozytywny wpływ na koszty transportu.

Siłownik DSNU-S-… stanowi część podstawowego programu produkcyjnego Festo, co zapewnia krótkie terminy dostaw i dostępność na całym świecie. Dzięki atrakcyjnej cenie i długiej żywotności ten wytrzymały siłownik okrągły stał się już bestsellerem.

 
Fot. 1. Węższa i krótsza wersja siłownika znormalizowanego DSNU, czyli siłownik okrągły DSNU-S-…

 

Festo sp. z o.o.
Janki k. Warszawy
ul. Mszczonowska 7
05-090 Raszyn
tel. +48 22 711 41 00
festo_poland@festo.com
www.festo.pl