Media Player DS-082 do rozwiązań Digital Signage

| Prezentacje firmowe Aktualności

Odtwarzacz multimedialny Advantech serii DS-082, mierzący zaledwie 19 mm grubości, to ultracienki player przeznaczony dla aplikacji Digital Signage. Współpracuje z procesorami AMD Ryzen serii V1000/R1000 i jest wyposażony w aż 4 złącza HDMI. Na serię DS-082 składa się 6 modeli, z czego modele DS-082GBF-U0A1E oraz DS-082GBF-U6A1E wyróżniają się możliwością pracy bezwentylatorowej.

Media Player DS-082 do rozwiązań Digital Signage

Możliwości komunikacyjne playera DS-082

Media Player DS-082 obsługuje dwa złącza pamięci 260-pin SODIMM, które mogą być obsadzone maksymalnie przez 32 GB pamięci typu DDR4 2400 MHz. Modele DS-082GFF1-U0A1E oraz DS-082GFF1-U6A1E wyróżniają się dodatkową obsługą 128 GB pamięci SSD.

Zintegrowana grafika AMD Radeon Vega oferuje równoczesne wyświetlanie trzech (R1000) lub czterech (V1000) obrazów w rozdzielczości do 4K (3840 x 2160) za pośrednictwem portów HDMI i zapewnia doskonałe wrażenia wizualne.

Player DS-082 jest wyposażony w zintegrowany kontroler sieciowy Gigabit Ethernet RTL8111G oraz cztery porty USB, w tym dwa USB 2.0 i dwa USB 3.0. Bogate możliwości komunikacyjne playera DS-082 to także port szeregowy RS-232, jedno wyjście Audio (SPDIF/Line-out/Mic-in) oraz dwa złącza M.2, w tym jedno M.2 2242 na kluczu M do podłączenia dysków SSD i jeden port M.2 2230 na kluczu E do obsługi WiFi lub Bluetooth.

Konstrukcja, montaż i obsługa systemów

Player DS-082 został zaprojektowany w oparciu o bezprzewodową konstrukcję ułatwiającą konserwację oraz optymalne rozwiązania termalne, zaś cienka obudowa o grubości 19 mm (180 x 190 x 19 mm) idealnie sprawdza się w aplikacjach w ograniczonej przestrzeni.

Urządzenie obsługuje systemy operacyjne Windows 10 x64, a także oprogramowanie Advantech API WISE-PaaS/RMM oraz WebAccess/SignageCMS. Te wbudowane systemy dają szerokie możliwości zdalnej obsługi. Pozwalają one zarówno na zdalne monitorowanie stanu urządzenia, jak i zarządzanie generowanym kontentem. Programowy watchdog na bieżąco monitoruje prawidłową pracę urządzenia, a w przypadku awarii automatycznie przeprowadza restart.

Player może być zamontowany nabiurkowo, naściennie, a także za pomocą szyny VESA. Pracuje bezawaryjnie w zakresie temperatur od 0°C do 40°C oraz jest zasilany napięciem 19 VDC.

Media Player Digital Signage - zastosowanie

Digital Signage jest niewątpliwie najbardziej interaktywnym i spersonalizowanym narzędziem komunikacji, łączącym reklamodawców z odbiorcami. Inteligentne rozwiązania Digital Signage Advantecha spełniają większość wymagań biznesowych, od pojedynczego sklepu komercyjnego do zaawansowanych zastosowań przemysłowych. Wszystkie playery Digital Signage firmy Advantech są wyposażone w oprogramowanie gwarantujące zarządzanie treścią i monitorowanie urządzeń.

Możliwość zastosowania modułów bezprzewodowych pozwala na pełną elastyczność i całkowite bezpieczeństwo komunikacji. Media player dla Digital Signage obejmuje szeroki zakres zastosowań, są to zarówno restauracje typu "fast food", czyli kioski do samodzielnego zamawiania, czy tablice eMenu. To także oznakowanie produktów w sklepach detalicznych, kioski samoobsługowe czy ścienne wyświetlacze wideo. Playery są także wykorzystywane w transporcie jako interaktywne informacje dla pasażerów. Media Playery są niezastąpione również w aplikacjach związanych z rozrywką, także w branży gamingowej oraz transmisji multimedialnej.

źródło: CSI