Roboty do spawania łukowego. Doskonała jakość z KUKA

| Prezentacje firmowe Roboty

Postaw na sprawdzone w praktyce spawanie łukowe z KUKA! Poznaj roboty spawalnicze KUKA.

Roboty do spawania łukowego. Doskonała jakość z KUKA

Nasi klienci z centralnych sektorów produkcji w przemyśle motoryzacyjnym i metalowym cenią sobie efektywną automatyzację złożonych zadań spawalniczych oraz ich perfekcyjną realizację aż do najmniejszej spoiny. Wszystko to odbywa się przy zachowaniu wysokiej stabilności systemu. Dzięki pionierskim rozwiązaniom w zakresie, jakim jest automatyzacja spawania, i inteligentnej robotyce KUKA jest doskonale przygotowana, by sprostać tym wyzwaniom. Nasze roboty spawalnicze wyróżniają się znacznie zwiększoną produktywnością, która jest możliwa dzięki zintegrowanym etapom procesu, skróconym czasom cyklu i długim okresom międzykonserwacyjnym.
Jako lider myśli i pionier w branży robotyzacji, KUKA oferuje trwałe bezpieczeństwo inwestycji. Inteligentna optymalizacja w cyfrowym i zintegrowanym świecie produkcji prowadzi do większej efektywności.

Roboty do spawania łukowego KUKA w praktyce

Robot spawalniczy KUKA cechuje się wytrzymałością i elastycznością, dzięki czemu nadaje się do szerokiego zakresu zadań spawalniczych. Dla ograniczonych przestrzeni roboczych i miejsc o ograniczonym dostępie oferujemy szerokie spektrum torów jezdnych, pozycjonerów i obrotników. Nasza bogata oferta i wieloletnie doświadczenie okazują się szczególnie cenne w przypadku wysoko zautomatyzowanych i powiązanych linii produkcyjnych w przemyśle samochodowym i produkcji komponentów.

Możemy również wspierać produkcję małoseryjną i producentów początkujących dzięki intuicyjnym programom szkoleniowym i własnemu systemowi programowania offline. KUKA dostarcza odpowiednie rozwiązania do spawania blach grubych, takie jak systemy śledzenia spoin i oprogramowanie do wielowarstwowych struktur spoin.

Nie każdy robot spawalniczy jest taki sam

Przemysłowy robot do spawania łukowego musi sprostać wielu wyzwaniom jednocześnie. Oprócz absolutnej jakości i niezawodności powinien ułatwiać operatorowi kontrolę oraz zapewniać wysoką wydajność.

Wykorzystując sprawdzony, 6-punktowy program KUKA do procesu, jakim jest spawanie łukowe, wspólnie opracowujemy odpowiedni system zrobotyzowany, który optymalnie wspiera wydajność pracy personelu ludzkiego i zapewnia dodatkową pomoc w decydujących momentach.

6 zalet robotów do spawania łukowego KUKA

1. Najwyższa jakość mimo presji czasu

Warunki produkcji są niezwykle trudne, a presja czasu ogromna. Mimo to klienci wymagają 100% jakości. Nasze indywidualne systemy zrobotyzowane oferują wyjątkową dokładność ścieżek ruchu, niezależnie od tego, czy w grę wchodzi spawanie robotem metodą MIG/MAG, TIG, plazmą czy też spawanie specjalne.

2. Sukces pomimo presji cenowej

Ceny w sektorze produkcji będą gwałtownie wzrastać. Odniesienie sukcesu wymaga ciągłego wychodzenia o krok przed konkurencję. Pomagamy uzyskać wyraźną przewagę na wysoce konkurencyjnym rynku poprzez wykorzystanie rozwiązań automatyzacji spawania opartych na robotach i w pełni dostosowanych do potrzeb klienta.

3. Standaryzowane, a jednocześnie indywidualne

Rozpocznij swoją przygodę z automatycznym spawaniem dzięki naszemu modułowemu portfolio cell4_arc. Nasze produkty cell4_arc są łatwo dostępne i indywidualnie skonfigurowane do stali lub aluminium – dzięki temu rozwiązują problemy każdej wielkości. Zapewniamy najwyższą wydajność produkcji i kompaktowe rozwiązania nawet w ograniczonych przestrzeniach!

4. Prostota i łatwość obsługi

Nasze innowacyjne technologie oprogramowania – takie jak KUKA.ArcTech czy KUKA.SeamTech – umożliwiają szybkie i łatwe programowanie spoin. Ready2_pilot w połączeniu z prekonfigurowanymi źródłami ułatwia rozpoczęcie pracy.

5. Monitorowanie procesów na miejscu

W celu zapewnienia najwyższej jakości spawania parametry procesu można bez problemu wprowadzać do nowego oprogramowania danych procesowych firmy KUKA i porównywać z wartościami granicznymi. Monitorowanie odbywa się bezpośrednio na kontrolerze robota – bez dodatkowego sprzętu.

6. Dowolnie konfigurowalny system modułowy

Czy chciałbyś być tak elastyczny jak rynek, na którym Twoja firma musi się codziennie sprawdzać? Dzięki naszym kompatybilnym jednostkom liniowym możesz bez problemów zwielokrotnić przestrzeń, której potrzebuje do pracy robot do spawania łukowego. Nasze wysoce precyzyjne pozycjonery mogą być również zadokowane do robotów.

Właściwy robot do każdego zastosowania

Od najmniejszych podzespołów w przemyśle meblarskim po kompletne panele boczne do wagonów towarowych – posiadamy w ofercie odpowiedniego robota dla każdej branży. Od kompaktowego KR AGILUS KR 6 R700 o zasięgu 726 milimetrów do KR IONTEC KR 20 R3100 o zasięgu 3.101 milimetrów.

Dzięki 6-osiowym systemom kinematycznym oferujemy szerokie spektrum komponentów. W przypadku spawania większych elementów wszystkie roboty mogą przemieszczać się na jednostkach liniowych KUKA na odległość do 30 metrów. Szeroka oferta pozycjonerów – od jedno- do pięcioosiowych, w różnych rozmiarach i o różnej ładowności – zapewnia optymalną dostępność podczas spawania. Wszystkie dodatkowe osie mogą być sterowane przez nasz kontroler KR C5.

Jakość wynikająca z najwyższej precyzji

Dzięki wyjątkowej dokładności ścieżek ruchu naszych robotów nie ma potrzeby wykonywania skomplikowanych przeróbek. Programowalne wartości graniczne dla zestawów danych parametrów spoiny zapewniają przestrzeganie jej parametrów. Zintegrowane zarządzanie zestawem danych zapewnia najwyższą jakość spoin.

Dziesiątki lat doświadczenia i absolutna niezawodność produkcji

Z generacji na generację obserwujemy coraz lepsze możliwości techniczne – zarówno robota, jak i kontrolera. W połączeniu z naszym najwyższej klasy serwisem produkcja staje się coraz bardziej efektywna. Zapewniają to m.in. ekranowane, bezobsługowe okablowanie robotów oraz seryjnie uszczelnione komory olejowe przekładni.