Przewód chainflex zwiększa niezawodność maszyn z napędami Fanuc

| Prezentacje firmowe Obudowy, złącza, komponenty

Firma igus rozszerza ofertę serwoprzewodów CF270.UL.D, dodając nowy przewód współpracujący z silnikami Fanuc. W sektorze obrabiarek wielu użytkowników na całym świecie polega na silnikach i systemach sterowania Fanuc. Aby niezawodnie zasilać napędy podczas pracy w ruchu, firma igus opracowała wysoce elastyczny serwoprzewód, zaprojektowany specjalnie do zastosowania w dynamicznych aplikacjach. Przewód ma olejoodporną powłokę PUR, certyfikat UL oraz potwierdzoną przez UL gwarancję do 36 miesięcy.

Przewód chainflex zwiększa niezawodność maszyn z napędami Fanuc

Serwoprzewód łączy maszynę z jej napędem i wprawia ją w ruch, dlatego jest bardzo ważny w inżynierii mechanicznej. Zastosowany w e-prowadniku musi być niezawodny, wysoce elastyczny, trwały i olejoodporny, a jednocześnie powinien spełniać wiele różnych norm i certyfikatów obowiązujących na rynku globalnym. Seria CF270.UL.D od firmy igus oferuje 32 przekroje przewodów, które współpracują z napędami od 24 producentów i zostały opracowane do użytku w e-prowadnikach. Producent rozszerzył teraz serię o nową konstrukcję przewodu (6G1.0)C dla serii silników βi Fanuc.

„Oferujemy ponad 20 różnych typów przewodów chainflex opracowanych specjalnie do pracy w obrabiarkach”, mówi Karol Kozłowski, menedżer produktu przewody chainflex w firmie igus Sp. z o.o. „Ponieważ coraz więcej konstruktorów maszyn korzysta z silników Fanuc, opracowaliśmy dla nich przewód, który poradzi sobie z wymagającymi warunkami środowiskowymi oraz dużymi prędkościami i przyspieszeniami”.

CF270.UL.10.06 ma płaszcz zewnętrzny z PUR, odporny na olej i chłodziwo, barwiony zgodnie z normą DESINA oraz certyfikowany według 1000V UL AWM. Podobnie jak w przypadku wszystkich pozostałych 1350 przewodów, firma igus gwarantuje żywotność do 36 miesięcy – certyfikowaną i zweryfikowaną przez UL.

Przewód wytrzymuje do 18 milionów cykli

teście 4831, w laboratorium igus o powierzchni 3800 m2, przewód chainflex wytrzymał 18 milionów cykli. Jego trwałość w określonej aplikacji można bezpłatnie określić za pomocą ogólnodostępnego kalkulatora żywotności online. Nowy, sprzedawany na metry przewód Fanuc jest dostępny bezpośrednio z magazynu i może zostać dostarczony również jako gotowy do podłączenia, konfekcjonowany w odpowiednie złącza, przewód readycable. Jeśli użytkownik szuka kompletnego systemu zasilania, składającego się z e-prowadnika, kabli i złączy, to może skorzystać z usługi readychain firmy igus.

Więcej informacji o nowych serwoprzewodach Fanuc można znaleźć na stronie https://www.igus.pl/info/n21-cf-hybridcable-for-fanuc.

Ilustracja tytułowa: Nowy serwoprzewód chainflex został zaprojektowany specjalnie do dynamicznych zastosowań z napędami Fanuc w obrabiarkach (źródło: igus)

igus
www.igus.pl