Pierwsze na świecie złączki szeregowe w innowacyjnej technologii łączeniowej SNAP IN

| Prezentacje firmowe Obudowy, złącza, komponenty

Czas to pieniądz. Z tego powodu prace instalacyjne w szafie sterowniczej muszą być wykonywane coraz szybciej, a najlepiej automatycznie. Jednocześnie połączenia powinny być trwale niezawodne, bezpieczne i łatwe do utrzymania.

Pierwsze na świecie złączki szeregowe w innowacyjnej technologii łączeniowej SNAP IN

Nowe złączki szeregowe Klippon Connect serii AS, wykonane w rewolucyjnej technologii SNAP IN, od firmy Weidmüller, spełniają wszystkie te wymagania i są niezwykle łatwe w użyciu. Końcówkę odizolowanego przewodu wystarczy wetknąć do zacisku, a ten zatrzaśnie się ze słyszalnym kliknięciem, sygnalizującym, że przewód uzyskał stały i niezawodny styk. W ten sposób, bez konieczności stosowania końcówek kablowych i narzędzi, można podłączać nawet elastyczne przewody. Nie da się tego zrobić szybciej, ani łatwiej. Są to jedyne tego typu złączki na świecie.

Firma Weidmüller poprzez swoje innowacje wielokrotnie tworzyła historię przemysłu. Zaczęło się w 1948 r., od pierwszej złączki szeregowej wykonanej z tworzywa sztucznego, która ustanowiła międzynarodowy standard. Dzięki blisko 75-letniemu doświadczeniu w przemysłowej technice łączeniowej i miliardom podłączonych przewodów, złączki szeregowe firmy Weidmüller należą do najbezpieczniejszych i najwydajniejszych na rynku. Poprzez wprowadzenie technologii łączeniowej SNAP IN wyznaczamy nowy standard efektywności okablowania w prefabrykacji rozdzielnic. Technologia ta gwarantuje trwałe, bezpieczne i niezawodne połączenia – nawet w przypadku zautomatyzowanych procesów okablowania.

 
Rys. 1. Jako pionier przemysłowej techniki połączeń elektrycznych, w oparciu o swoją długą tradycję, firma Weidmüller kontynuuje opracowywanie nowych standardów

Kluczowe zalety

Szybkość: SNAP IN pozwala oszczędzać czas. Jest najszybszą z dostępnych na rynku technologii wykonywania połączeń elektrycznych w rozdzielnicy i umożliwia bezpieczne okablowanie rekordowo szybko. Nawet przewody elastyczne, bez końcówek tulejkowych, można podłączać intuicyjnie i bez użycia narzędzi. Redukcja czasu przygotowania przewodów przyspiesza okablowanie i zapewnia bardziej wydajny niż dotąd proces instalacji.

 
Rys. 2. Szybkie, proste i bezpieczne podłączanie przewodów: z nową serią złączek AS odizolowane przewody można łatwo i bezpiecznie wtykać do zacisków, bez dodatkowych przygotowań – przyłączenie następuje z wyraźnym kliknięciem
 
Rys. 3. Nowe złączki szeregowe AS od firmy Weidmüller w szybkiej, prostej i bezpiecznej technologii łączeniowej SNAP IN

Prostota: Nowy rodzaj przyłącza jest zasadniczo prosty w obsłudze – złączki są dostarczane z uzbrojoną sprężyną zacisku. Odizolowane przewody można łatwo i bezpiecznie włożyć do zacisku bez ich dodatkowego przygotowania, uzyskując stały i niezawodny styk. Odłączanie jest równie szybkie. Przewód da się w dowolnym momencie szybko i łatwo odłączyć, naciskając przeznaczony do tego przycisk zwalniający. Sprężyna zacisku zostanie wtedy ponownie uzbrojona. Złączki Klippon Connect serii AS są w dodatku kompatybilne ze złączkami serii A, co ułatwia ich wykorzystanie w różnych aplikacjach.

 
Rys. 4. Nowe złączki szeregowe AS od firmy Weidmüller w szybkiej, prostej i bezpiecznej technologii łączeniowej SNAP IN
 
Rys. 5. W nowych złączkach AS brak połączenia jest sygnalizowany wizualnie przez wklęsłą pozycję przycisku zwalniającego

Bezpieczeństwo: Gdy przewód jest prawidłowo i wystarczająco głęboko wciśnięty w zacisk, następuje wyzwolenie sprężyny. Niezawodny styk przewodu gwarantuje, że połączenie jest zabezpieczone przed drganiami, gazoszczelne i trwale stabilne. Oprócz słyszalnego kliknięcia, prawidłowe połączenie jest dodatkowo sygnalizowane wizualnie, przez wysunięcie przycisku zwalniającego. Dzięki tym cechom złączki szynowe Klippon Connect w innowacyjnej technologii SNAP IN zapewniają maksymalną niezawodność procesu.

Gotowość na automatyzację: Rosnące znaczenie automatyzacji w prefabrykacji szaf elektrycznych stawia nowe wymagania złączkom przyszłości. Wymagania te zostały już uwzględnione w fazie rozwoju naszych złączek. Zoptymalizowana konstrukcja wspiera ich montaż na szynie, wspomagany robotem. Wykorzystanie złączek z już wpiętymi oznacznikami oraz laserowego automatu znakującego do złożonych listew zaciskowych RailLaser zapewnia automatyzację procesu opisowego. Otwarte zaciski złączek z serii AS – "gotowe do okablowania" – umożliwiają również wspomagane robotem okablowanie listew. Cechy te zapewniają naszym klientom duży potencjał wzrostu efektywności procesów prefabrykacji rozdzielnic.

 
Rys. 6. Złączki SNAP IN są gotowe do pracy z robotem i stanowią optymalne wyposażenie przy zautomatyzowanych procesach przyszłości

 


Weidmüller
www.weidmuller.pl/snapin