MTpro Online Designer: szybkie i łatwe planowanie systemów

| Prezentacje firmowe PLC, HMI, Oprogramowanie

Już od lat wielu projektantów korzysta przy planowaniu systemów montażowych ze sprawdzonego oprogramowania MTpro Layout Designer. Dzięki swojej szerokiej gamie funkcji zmniejsza ono do minimum pracochłonność powiązaną z planowaniem systemów. Aby zapewnić użytkownikom MTpro jeszcze większą swobodę projektowania, firma Bosch Rexroth zaprezentuje podczas targów Motek nowy konfigurator internetowy o nazwie MTpro Online Designer.

MTpro Online Designer: szybkie i łatwe planowanie systemów

Jeszcze większa elastyczność

Dzięki działającemu w przeglądarce narzędziu MTpro Online Designer użytkownicy nie muszą kilka razy robić tego samego, mogą łatwiej dbać o aktualność danych i zmniejszyć koszty wewnętrzne mniej więcej o połowę. Jedną z charakterystycznych cech rozwiązania jest jego nieograniczona całodobowa dostępność. Z wersji online można korzystać w dowolnym miejscu i czasie. Nie wymaga też instalowania żadnych aplikacji ani pobierania aktualizacji systemu czy bibliotek – całe rozwiązanie jest zawsze aktualne. W efekcie firma Bosch Rexroth oferuje teraz użytkownikom jeszcze większą swobodę projektowania.

Nacisk na współpracę

Konfigurator internetowy wykorzystuje zalety Internetu i komunikacji online. Chodzi tu o specyficzne możliwości współpracy. Wymagania konstrukcyjne można szybko ustalić i uwzględnić na etapie wstępnych szkiców, które można potem udostępnić innym uczestnikom projektu. Aby zapewnić maksymalną kompatybilność, szkice można bezproblemowo udostępniać między wersją online i offline. Funkcja do przesyłania i pobierania plików pomaga zapewnić płynną komunikację między tymi dwoma platformami.

Pełna kontrola nad procesem

Dysponując wersją desktopową i internetową, projektanci mogą monitorować cały proces planowania – od wybierania komponentów i konfiguracji po zamawianie materiałów. Aby było to możliwe, MTpro ma dostęp do bazy danych z ponad 4000 oryginalnych komponentów firmy Bosch Rexroth. Co ważne, baza jest dostępna w obu wersjach narzędzia. Dzięki temu użytkownik potrzebuje tylko kilku kliknięć, aby oprogramowanie MTpro stworzyło plany, wykonało obliczenia i opracowało dokumentację dla systemów montażowych. W efekcie końcowym użytkownicy otrzymują diagramy 3D, modele CAD i rysunki, które przedstawiają w formie graficznej bardzo złożone systemy przenośnikowe, ramy profilowe, obudowy maszyn lub ręczne systemy produkcyjne na wielu platformach. Pełna lista części i podstawowe obliczenia jako podstawa wycen zawierają zestawienie niezbędnych materiałów, które można potem zamówić online za pomocą oprogramowania. Odsyłacz do sklepu internetowego firmy Bosch Rexroth i na strony partnerów handlowych umożliwia szybką realizację zamówienia.

Inteligentne funkcje

Inteligentne funkcje, takie jak „przeciągnij i zatrzaśnij”, która szybko i łatwo umieszcza wybrane materiały w odpowiednim miejscu, sprawiają, że oprogramowanie jest niezwykle łatwe w obsłudze. Lista części w projekcie zapewnia bieżący przegląd używanych materiałów i powiązanych kosztów. Logika projektowania, na której opiera się system, automatycznie dodaje wszystkie niezbędne komponenty dodatkowe. Pomaga to zapewnić szybką i bezbłędną konstrukcję. Z myślą o precyzyjnym planowaniu MTpro umożliwia też wczytywanie planów poszczególnych hal produkcyjnych. Standardowe „modele ludzi” symulują ograniczenia zasięgu ramion i pole widzenia człowieka, co ułatwia planowanie ergonomicznych stanowisk pracy. Można je zintegrować z planem w dowolnej chwili, aby zapewnić optymalną ergonomię przestrzeni roboczej.

Liczne interfejsy

Liczne interfejsy zapewniają użytkownikom dodatkowe korzyści, np. połączenie konfiguratora internetowego MTpro z katalogiem online lub możliwość ponownego wykorzystania szkiców i modeli w środowiskach CAD. Oprogramowanie ma m.in. funkcję eksportu, która właśnie dlatego jest kompatybilna ze wszystkimi popularnymi formatami plików CAD.

 

Bosch Rexroth
info@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl