Nowe readycable, odpowiednie do technologii napędowej firm Siemens i SEW-EURODRIVE

| Prezentacje firmowe Obudowy, złącza, komponenty

Zaoszczędź miejsce i masę instalacji poprzez tylko jeden kabel do zasilania oraz transmisji danych – jest to łatwe dzięki hybrydowym przewodom igus readycable. Nowością w ofercie są gotowe do podłączenia kable odpowiednie dla firm SEW-EURODRIVE z MOVILINK DDI i Siemens SINAMICS S210 z OCC. Oprócz PUR, ten ostatni jest również dostępny z płaszczem zewnętrznym z ekonomicznego PVC. Makra dla oprogramowania EPLAN Electric P8 przyspieszają planowanie okablowania o około 50%.

Nowe readycable, odpowiednie do technologii napędowej firm Siemens i SEW-EURODRIVE

Zmniejszenie złożoności rozwiązań automatyki przy jednoczesnej oszczędności pieniędzy, czasu i przestrzeni montażowej jest deklarowanym celem inżynierów na całym świecie. Dotyczy to również planowania okablowania. Tutaj jednym z głównych trendów ostatnich lat stała się tzw. technologia hybrydowa. Podczas gdy systemy serwonapędów wymagały kilku kabli do przesyłania energii i danych, kable hybrydowe po prostu łączą żyły.

"Technologia hybrydowa to pionierskie osiągnięcie, o którym my, jako specjaliści od kabli, jesteśmy w stu procentach przekonani, że prezentuje właściwy kierunek", mówi Karol Lenkiewicz, menedżer produktu readychain i readycable w firmie igus. "Dlatego stale poszerzamy nasze portfolio gotowych do podłączenia kabli hybrydowych z serii readycable, aby zaoferować naszym klientom szybkie, niezawodne i ekonomiczne rozwiązanie do ciągłego użytkowania w prowadnikach kablowych".

Optymalizacja planowania projektu dzięki dostawie na czas, bezpłatnemu cięciu i makrom dla Eplan Electric P8

Najnowszy dodatek do serii readycable obejmuje dwa modele: kabel hybrydowy do silników niemieckiej firmy SEW-EURODRIVE z interfejsem MOVILINK DDI oraz kabel hybrydowy do serwonapędów Siemens, pasujący do SINAMICS S210. Oprócz PUR płaszcz zewnętrzny może być wykonany z tańszego polichlorku winylu (PVC).

 
Rys. 1. Redukcja przestrzeni montażowej i czasu projektowania o 50%:
igus rozszerza swoje portfolio produktów konfekcjonowanych przewodów hybrydowych, dodając gotowe do podłączenia przewody odpowiednie dla SEW-EURODRIVE z MOVILINK DDI i Siemens SINAMICS S210 z OCC (źródło: igus GmbH)

"Procesy przemysłowe Lean w zakresie okablowania, bardzo krótkie czasy przezbrojeń i zaawansowane systemy magazynowania umożliwiają projektantom szybkie dostarczenie nowych kabli hybrydowych bezpośrednio z magazynu — w wymaganej długości co do centymetra, bez dopłaty za cięcie, gotowe do natychmiastowego podłączenia i dopasowania oraz użytkowania", mówi Karol Lenkiewicz.

Aby zaoszczędzić jeszcze więcej czasu podczas planowania projektu, firma igus udostępnia również na swojej stronie internetowej bezpośrednie łącza do makr oprogramowania do planowania EPLAN Electric P8. Pozwala to na przeciąganie i upuszczanie przewodów do planu cyfrowego okablowania jako bloków konstrukcyjnych, skracając czas planowania nawet o 50%.

Bezpieczne ciągłe użytkowanie w prowadnikach kablowych

Podobnie jak wszystkie kable z serii readycable, nowe przewody hybrydowe mają wytrzymały płaszcz zewnętrzny, linkę odciążającą, żyły w formie skrętki specjalnie zoptymalizowane pod kątem ruchu, strukturę pęczkową o krótkim skoku i wytłaczany płaszcz wewnętrzny z wypełnieniem międzyżyłowym.

"Ta konstrukcja i te wysokiej jakości materiały sprawiają, że nasze nowe kable hybrydowe są niezawodne podczas ciągłego użytkowania w prowadnikach kablowych, nawet w kompaktowych zastosowaniach", mówi Karol Lenkiewicz.

Materiały o dobrej kompatybilności elektromagnetycznej zapobiegają wzajemnemu negatywnemu wpływowi żył zasilających i do transmisji danych. Wszystkie modele przeszły kilka milionów cykli testowych w laboratorium badawczym firmy igus o powierzchni 3800 m2. Dlatego igus oferuje ponadprzeciętną gwarancję na przewód chainflex, wynoszącą 36 miesięcy. Zapewnia również narzędzie online, za pomocą którego klienci mogą obliczyć oczekiwany okres użytkowania swojej konkretnej aplikacji.


igus
www.igus.pl