AX-324 – sterownik PLC do wyprzedzania konkurencji

| Prezentacje firmowe PLC, HMI, Oprogramowanie

W dzisiejszym wysoce konkurencyjnym świecie firmy oczekują odpowiednich produktów automatyki, aby móc ścigać się o jak najwyższą sprzedaż. Jednym z nich może być najnowszy kontroler PLC od Delta Electronics – model AX-324.

AX-324 – sterownik PLC do wyprzedzania konkurencji

Urządzenie to da się wykorzystać w szerokim zakresie aplikacji. Sprawdzi się zarówno w przypadku automatów pakujących, które wymagają szybkiego i dokładnego pozycjonowania, jak też maszyn drukarskich i etykietujących – do sterowania ruchem głowic drukujących czy podawania etykiet. Kontroler można z powodzeniem zastosować także w maszynach związanych z przemysłem drzewnym czy farmacją, jak również w szerokim spektrum aplikacji transportu wewnętrznego. Delta Electronics AX-324 to po prostu wszechstronne rozwiązanie do kontroli napędów i rozproszonych wejść/wyjść. Może być wykorzystywane w wielu typach aplikacji i zaimplementowane w różnych branżach.

Sterownik wyposażono w szesnaście wejść cyfrowych (sześć wejść szybkich do 200 kHz) oraz cztery wyjścia tranzystorowe (do 200 kHz).

AX-324 został przystosowany do montażu na szynę DIN, natomiast jednostkę główną możemy rozszerzyć o 32 dodatkowe moduły. W ten sposób jesteśmy w stanie rozbudować sterownik o wejścia i wyjścia cyfrowe oraz analogowe, moduły dodatkowych wejść enkoderowych, temperaturowych czy wagowych.

Do programowania kontrolera producent dostarcza bezpłatne narzędzie DIADesigner-AX, którego działanie oparto na standardzie programowania Codesys. Mamy możliwość programowania w jednym z pięciu języków – ST, LD, SFC, FBD oraz CFC.

Pojemność programu sterownika to 8 MB, gdzie minimalny czas wykonania pojedynczej instrukcji wynosi 5 nanosekund.

Jednostka główna została przez producenta wyposażona w zabudowane porty komunikacyjne. Mamy do dyspozycji Modbus TCP/IP oraz Ethernet IP – dostępny jest też serwer OPC UA. Dodatkowo, do mniej wymagających aplikacji możemy wykorzystać port obsługujący Modbus ASCII/RTU oraz port miniUSB do programowania i konfiguracji.

Kontroler PLC Delta Electronics AX-324 stanowi więc wszechstronne rozwiązanie, które może być używane w różnych aplikacjach sterowania maszyną i aplikacją w wielu branżach. Jego zaawansowane funkcje i elastyczne opcje konfiguracji sprawiają, że jest to idealny wybór dla firm, chcących ulepszyć swoje systemy automatyki i zwiększyć produktywność.

Krajowo i globalnie

Od roku 2010 InduProgress jest oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem w Polsce automatyki przemysłowej firmy Delta Electronics. Zespół Induprogress zapewnia wsparcie aplikacyjne oraz serwisowe na terenie kraju, natomiast Delta Electronics poprzez sieć swoich filii na całym świecie dba, aby żaden z jej produktów nie pozostał bez opieki gwarancyjnej i posprzedażowej. Dodatkowo, InduProgress ma własny magazyn, dzięki czemu duża część firmowej oferty jest dostępna dla klienta w ciągu 2‒3 dni roboczych.

Delta Electronics – będąca korporacją wywodzącą się z Tajwanu, z fabrykami oraz przedstawicielstwami na całym świecie – dostarcza szeroki zakres technologii przemysłowych na globalne rynki. W swojej ofercie ma:

  • sterowniki,
  • panele operatorskie,
  • falowniki,
  • serwonapędy,
  • roboty przemysłowe,
  • systemy wizyjne,
  • kontrolery CNC.


Induprogress
induprogress.pl