Intralogistyka na autopilocie - szybki wzrost rynku autonomicznych systemów transportowych (AGV)

| Prezentacje firmowe Roboty

To, co na polskich autostradach stanowi jeszcze odległą przyszłość, w intralogistyce jest już rzeczywistością: na coraz większym obszarze firmy produkcyjne i szpitale stawiają na pojazdy autonomiczne.

Intralogistyka na autopilocie - szybki wzrost rynku autonomicznych systemów transportowych (AGV)

Mobilne roboty transportowe niemal wszędzie przejmują ważne zadania w magazynowaniu, zaopatrzeniu produkcji, transporcie towarów lub gospodarce odpadami. Aby jednak ci mali pomocnicy byli dostępni przez całą dobę, niezbędne jest niezawodne i szybkie, często bezdotykowe, zasilanie. Zapewnia to m.in. firma Paul Vahle GmbH & Co. KG z westfalskiego miasta Kamen.

Trudno sobie wyobrazić Przemysł 4.0 i nowoczesną ogistykę bez autonomicznych systemów transportowych. Brak możliwości magazynowania, utrzymująca się tendencja do produkcji wyspowej oraz rosnące oczekiwania klientów wymagają zwinnych i coraz bardziej elastycznych procesów pracy. Coraz mniej ludzi pracuje na sztywnych liniach montażowych, a w nowoczesnych halach produkcyjnych czy magazynach wysokiego składowania towary rzadko transportowane są ręcznie. Autonomicznie sterowane pojazdy stanowią na dłuższą metę środek opłacalny i przyszłościowy.

Westfalski dostawca systemów do mobilnych zastosowań przemysłowych jest ekspertem w zakresie zasilania i przesyłu danych dla pojazdów AGV. Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu grupa VAHLE stała się pionierem w tym segmencie rynku i zapewnia optymalne rozwiązania dla płynnego zasilania robotów transportowych z systemami przewodzącymi i indukcyjnymi.

 


Nowimex s.c.
ul. Kremowa 65a, 02-969 Warszawa
www.nowimex.com.pl
info@nowimex.com.pl
tel. 22 816 8579
fax: 22 816 8534