Kompleksowa oferta Lenze - napędy, sterowanie i usługi cyfrowe od jednego producenta

| Prezentacje firmowe Silniki i napędy

Na targach Warsaw Industry Week firma Lenze zaprezentowała swoje najnowsze rozwiązania technologiczne w zakresie napędów i sterowania. Jako specjalista w branży automatyzacji Lenze przygotowuje indywidualne rozwiązania w oparciu o własne produkty, oferując kompletne systemy dla wszystkich funkcji ruchu i sterowania maszynami.

Kompleksowa oferta Lenze - napędy, sterowanie i usługi cyfrowe od jednego producenta

Na całym świecie pakiety napędowe Lenze wykonują różnorodne zadania. Wybór zastosowań jest duży i waha się od zadań ciągłych po dynamiczne. Firmowe przemienniki, przekładnie i silniki tworzą skoordynowane pakiety napędowe, które zapewniają niezawodność, efektywność kosztową i oszczędność czasu. Oferta sterowników, paneli i przemienników jest coraz bardziej skalowalna pod względem mocy obliczeniowej i wydajności oraz spełnia wysokie wymagania nowoczesnych maszyn. Razem z opracowanymi przez specjalistów modułami oprogramowania Lenze proponuje kompleksowy i elastyczny system automatyzacji, za pomocą którego można realizować indywidualne koncepcje maszyn.

Nowa gwiazda serii, przemiennik i550 motec – do prostych i złożonych rozwiązań

Zdecentralizowany przemiennik Lenze i550 motec to produkt, którego nowe funkcjonalności miło zaskakują. Zostały one docenione również przez zespół ekspertów w XVII edycji konkursu Produkt Roku 2022 miesięcznika naukowo-technicznego „Napędy i sterowanie”.

Przykładem nowości w przemienniku Lenze jest zintegrowany moduł zwrotu energii do sieci, co zapewnia najwyższą sprawność energetyczną i uwalnia od konieczności stosowania rezystora hamującego. Przydatną cechę stanowi funkcjonalność IO-Link-Master – pozwalająca na redukcję kosztów sprzętu, a także opcja Multi-Ethernet, z wyborem sieci takich jak Profinet, Ethernet/IP, EtherCAt, a w przyszłości także Modbus TCP/IP. Zintegrowane skalowalne funkcje bezpieczeństwa gwarantują stałą wydajność i kompleksową ochronę maszyny.

i550 motec to także szybki montaż, dzięki nowej technologii wtykowego kabla M12. Przemienniki i550 motec od Lenze można łączyć w prosty sposób na linii, dzięki dwóm gniazdom Harting Han Q4. Ponadto można do nich poprowadzić zasilanie nawet 48 V napięcia stałego.

Liczne funkcje i550 motec wpływają na obniżenie kosztów, a możliwości cyfrowe, takie jak m.in. cyfrowa tabliczka znamionowa, sprawiają, że przemiennik stanowi świetny wybór na przyszłość.

Wieloosiowy przemiennik i750 – technika napędowa do wymagających zadań

Nowy szafowy przemiennik i750 w połączeniu z nowoczesnymi sterownikami Lenze umożliwia stosowanie rozwiązań napędowych o wysokiej wydajności. Wysoka wydajność sterowania pozwala operatorom zwiększyć częstotliwość cykli ich maszyn nawet o 20%. Funkcja automatycznego dostrajania znacznie ułatwia uruchomienie i poprawia wydajność maszyny. Zakres produktów i750 obejmuje moduły zasilające oraz pojedyncze i podwójne osie obsługiwane w konfiguracji z DC. Kluczowe cechy to niewielka szerokość konstrukcyjna i rozbudowana zintegrowana technika bezpieczeństwa, taka jak bezpieczne ograniczenie prędkości (SLS), bezpieczny kierunek (SDI) i bezpiecznie ograniczona pozycja (SLP). Przemiennik serii i750 obsługuje pracę silników w całym zakresie mocy z wykorzystaniem technologii jednego kabla (OCT). Jest ona możliwa dzięki otwartej technologii HIPERFACE DSL. Silniki i motoreduktory firmy Lenze wykorzystujące technologię jednokablową obejmują serie silników MCS i m850, które są wyposażone w enkodery HIPERFACE DSL o wysokiej rozdzielczości. W ten sposób przemiennik serwo i750 zapewnia kompletny system napędowy do zastosowań o dużej dynamice.

Digitalizacja maszyn i nowe horyzonty dla biznesu

NUPANO to Otwarta Platforma Automatyzacji od Lenze, która umożliwia integrację, zarządzanie i ochronę innowacyjnych aplikacji technologicznych dostosowanych do maszyn. Dzięki NUPANO złożoność oprogramowania w produkcji maszyn seryjnych staje się możliwa do opanowania, a podstawowe kompetencje są chronione.

Lenze to również konserwacja predykcyjna i monitorowanie stanu. W połączeniu z systemem zarządzania zasobami firmy Lenze – na miejscu lub zdalnie – bezpośrednio z przemiennika można odczytywać dane i wykorzystywać je do usług IIoT. Inteligentne przekształcanie danych w przydatne informacje sprawia, że praca maszyny jest przejrzysta i niezawodna.

Sterowanie procesami

Do kompletnego systemu Lenze oferuje wydajne sterowniki, komputery przemysłowe, panele sterowania i monitory. Dzięki firmowym sterownikom można wygodnie wykonywać skomplikowane zadania i skoordynowane ruchy wielu osi o wysokiej dynamice. Charakteryzuje je duża moc obliczeniowa i niewielkie nakłady konserwacyjne. Odporność na warunki środowiskowe jest gwarancją bezpieczeństwa stosowania we wszystkich gałęziach przemysłu.

Premiery na targach Warsaw Industry Week

Na październikowych targach firma Lenze przedstawiła swoje nowości: sterownik c430, przemiennik i750 oraz panel internetowy v450, które idealnie wpasowują się w firmowe portfolio, zapewniając wydajne i elastyczne rozwiązania. W trakcie Warsaw Industry Week można było zapoznać się z całym portfolio z zakresu napędów i sterowania, w tym również z nowym przemiennikiem i550 motec, a także porozmawiać o IO Link i usługach cyfrowych, takich jak m.in. NUPANO.

Lenze
www.lenze.com