Zrównoważony rozwój dzięki regeneracji produktów

| Prezentacje firmowe Artykuły

Drugie życie używanych części – takie skutki zapewnia modernizacja przeprowadzana w ramach programu regeneracji produktów firmy Bosch Rexroth.

Zrównoważony rozwój dzięki regeneracji produktów

Zrównoważony rozwój: kluczowy czynnik tworzący wartość na rynku B2B

Zmiany w kierunku zrównoważonego rozwoju zachodzą już od dawna. Jest on kluczowym czynnikiem decydującym o opłacalności i większej wartości inwestycji. Co więcej, świadomość ekologiczna i społeczna firmy to obecnie jedno z ważniejszych kryteriów dotyczących zakupu wyposażenia.

Produkty regenerowane stanowią istotną część oferty firmy Bosch Rexroth, wpisując się w koncepcję zrównoważonego rozwoju. Program ich regeneracji ma na celu naprawę używanych części zamiast wyrzucania ich, czyli przedłużenie ich przydatności eksploatacyjnej. W ramach tej inicjatywy Bosch Rexroth odbiera używane napędy oraz elementy systemów sterowania od klientów i przywraca ich sprawność, poddając je jednocześnie profesjonalnej modernizacji.

Pakiet korzyści

Dzięki profesjonalnej modernizacji produkty zyskują nowe życie, a w pakiecie odbiorcy uzyskują:

  • dłuższy czas eksploatacji i niższe koszty,
  • oszczędzanie zasobów,
  • zmniejszenie zużycia energii,
  • obniżenie emisji CO2.

Regeneracja produktów: gotowe na nowe życie

 
Fot. 1. Regeneracja produktów wspiera zrównoważony rozwój (źródło: Bosch Rexroth)

To, co już na dobre przyjęło się w sektorze konsumenckim, teraz odgrywa coraz większą rolę także w branży produkcyjnej: regeneracja, recykling i odsprzedaż używanych części. Program regeneracji produktów firmy Bosch Rexroth otwiera nowe możliwości w automatyce przemysłowej. Firmy mogą dzięki niemu przyczynić się do ochrony środowiska i ograniczyć koszty, stawiając na zrównoważony rozwój.

Zasada "Ponownego wykorzystania", którą przyjęła firma Bosch Rexroth, jest prosta: elementy systemów automatyki są regenerowane zgodnie z najnowocześniejszymi standardami, dzięki czemu zyskują nowe życie. Zwracane części mogą być zaniedbane, zanieczyszczone, wadliwe lub po prostu zużyte. Wszystkie zużyte elementy podlegają wymianie i są objęte 24-miesięczną gwarancją. Wszystkie komponenty – np. w używanym urządzeniu sterującym – są dokładnie sprawdzane. Jeśli tylko jest to możliwe, produkty są kompleksowo usprawniane pod względem technicznym. Po zakończeniu procesu regeneracji jakość zmodernizowanych części jest taka sama jak w przypadku nowych komponentów.

Jeśli nie potrzebujesz już napędu lub komponentów systemu sterowania, odkupimy je od Ciebie. Przywrócimy im sprawność, poddając je regeneracji i modernizacji. Za każdy zwrócony produkt otrzymasz notę kredytową. W ten sposób możesz przyczynić się do ochrony cennych zasobów, ograniczając koszty.

Zwracać można wszystkie produkty marek Rexroth i Indramat z obszaru napędów i sterowań.

Regeneracja zapewnia wiele korzyści, jeśli chodzi o zrównoważoną produkcję – przywrócenie do sprawności wymaga zużycia mniejszej ilości energii i materiałów niż wytworzenie nowych produktów. To z kolei oznacza mniejszą emisję gazów cieplarnianych i mniejszą ilość wygenerowanych odpadów. Regeneracja części przyczynia się do zachowania cennych zasobów, a ich ślad węglowy jest o ponad połowę mniejszy w porównaniu z produkcją nowych komponentów.

Regeneracja oznacza również korzyści pod względem kosztów dla klienta, ponieważ otrzymuje on produkt tej samej jakości, o takiej samej trwałości eksploatacyjnej – ale nie musi inwestować w nowe urządzenie. Przekłada się to na większą dostępność części zamiennych oraz możliwość znacznego skrócenia przestojów zakładu.

 

Bosch Rexroth
mgr inż. Dominik Skoneczny
tel. +48 22 738 18 69
dominik.skoneczny@boschrexroth.pl
www.boschrexroth.pl