Serwonapędy SEW-EURODRIVE – wysoka dynamika i precyzja

| Prezentacje firmowe Silniki i napędy

Serwoprzekładnie SEW-EURODRIVE zapewniają dużą dynamikę oraz precyzję. Ich konstrukcja jest wytrzymała i pozwala na przenoszenie wysokich momentów obrotowych przy zachowaniu kompaktowej budowy. Oferujemy bezluzowe serwoprzekładnie planetarne oraz serwoprzekładnie walcowo-stożkowe, które pracują w zakresie momentu obrotowego od 25 do 3000 Nm i znajdują zastosowanie w kompleksowych aplikacjach kontroli ruchu.

Serwonapędy SEW-EURODRIVE – wysoka dynamika i precyzja

Nasza szeroka oferta serwoprzekładni w modułowym systemie SEW-EURODRIVE zapewnia wiele kombinacji przekładni z silnikami, dzięki którym jesteśmy w stanie dobrać odpowiednią przekładnię do każdego zastosowania.

Aktualne wymagania rynku i zastosowanych aplikacji napędowych rosną, gdyż są one elementem złożonych procesów automatyzacji produkcji. Firma SEW-EURODRIVE już dziś przygotowana jest na nadchodzące potrzeby rynku. Rozszerzyliśmy swoją ofertę techniki serwo o nowe przekładnie serii PxG, które są uzupełnieniem oferty generacji C. Charakteryzują się wysoką gęstością mocy oraz długą żywotnością.

MOVI-C – falowniki MOVIDRIVE

MOVIDRIVE modular steruje i monitoruje wszystkie rodzaje silników

Modularne systemy wieloosiowe z modułami jedno- bądź dwuosiowymi umożliwiają wygenerowanie prądu nominalnego do 180 A. Na potrzeby dynamicznych ruchów falowniki zapewniają zdolność przeciążeniową do 250%. Mogą być stosowane do sterowania wszystkimi rodzajami silników – synchronicznych i asynchronicznych silników trójfazowych z enkoderem lub bez, silników asynchronicznych w technologii LSPM lub synchronicznych i asynchronicznych silników liniowych. Funkcja bezpieczeństwa STO PL e została przy tym zintegrowana w urządzeniu podstawowym, a dzięki kartom bezpieczeństwa istnieje możliwość rozszerzenia urządzenia o ponad piętnaście dalszych funkcji bezpieczeństwa.

 
Fot. 1. Falowniki MOVIDRIVE

Nieskomplikowane i szybkie uruchomienie

Aby uruchomić silnik, wystarczy odczytać i wprowadzić oznaczenie jego typu z elektronicznej tabliczki znamionowej. Alternatywną możliwością jest skorzystanie z elektronicznego katalogu, dostępnego z poziomu oprogramowania MOVISUITE.

Poza tym nawet nieznane silniki nie stanowią już większego problemu. Można je uruchomić, używając funkcji automatycznego pomiaru. Optymalna wydajność energetyczna zapewniona jest dzięki zastosowaniu urządzeń zwrotu energii do sieci, magazynowaniu energii czy funkcji stand-by, ograniczającej bieżące zapotrzebowanie. Tryb stand-by redukuje zapotrzebowanie na energię falownika podczas przerw w pracy nawet o 85%, nie przerywając przy tym komunikacji z nadrzędnym PLC.

Uruchomienie aplikacji realizowane jest za pomocą interfejsu graficznego umożliwiającego łatwe ustalenie profilu ruchu oraz za pośrednictwem automatycznego generowania kodu IEC, będącego podstawą do napisania własnego programu.

Zalety serwonapędów SEW-EURODRIVE

Oszczędność miejsca – zapewniona dzięki małej i kompaktowej konstrukcji oraz bezpośredniemu montażowi przekładni bez adapterów i sprzęgieł.

Szybkie, bezpieczne uruchomienie – wzbogacone o funkcję automatycznego tuningu za pomocą elektronicznej tabliczki znamionowej.

Redukcja nakładów instalacyjnych – osiągnięta poprzez zastosowanie silników z prostą i oszczędną technologią jednokablową.

Możliwość zastosowania w przemyśle spożywczym – zagwarantowana dzięki użyciu odpornego na zabrudzenia "Hygienic friendly design".

Bezpieczne wyhamowanie dużych ładunków – zapewnione przez mocne hamulce sprężynowe o zwiększonej objętości roboczej.

Optymalna konstrukcja napędu – uzyskana za pomocą wyjątkowo wszechstronnego systemu modułowego.

Synchroniczne silniki serwo serii CM3C

Wszędzie tam, gdzie wymagane jest przemieszczanie dużych obciążeń ze znacznym przyspieszeniem oraz ich dokładne pozycjonowanie, potrzebne są dynamiczne, precyzyjne i wydajne napędy. Synchroniczne silniki serwo CM3C łączą w sobie te wszystkie cechy, a dodatkowo są kompaktowe i zajmują niewiele miejsca.

Dynamiczne i precyzyjne rozwiązanie dla dużych obciążeń

 
Fot. 2. Synchroniczny silnik serwo serii CM3C z przekładnią planetarną PxG

Najniższy możliwy stosunek bezwładności obciążenia do bezwładności silnika jest warunkiem koniecznym do transportowania ze znaczną dynamiką i precyzją dużych ładunków z punktu A do B. Synchroniczne silniki serwo CM3C mają zatem zwiększony moment bezwładności, przez co wyjątkowo dobrze nadają się do aplikacji związanych z automatyzacją, obsługą i transportem cięższych ładunków. Dzięki czterem rozmiarom (63, 71, 80 oraz 100) zapewniają pracę przy momencie rozruchowym od 2,7 do 40 Nm.

Jednocześnie synchroniczne silniki serwo są wyjątkowo małe i zajmują niewiele miejsca. Co więcej, ponieważ przekładnia może być montowana bezpośrednio na silniku, adaptery i sprzęgła nie są wymagane. Możliwość krótkotrwałego przeciążenia oraz gładkie powierzchnie ("Hygienic friendly design") sprawiają, że synchroniczne silniki serwo serii CM3C cechują się niezwykłą żywotnością, niezależnie od warunków pracy. Warto pamiętać, że wirniki wyposażono w magnesy trwałe, które zapewniają bardzo wysoki stopień sprawności, a tym samym wyjątkowo energooszczędną pracę.

Obszary wykorzystania serwonapędów

  • Bramownice o dużym obciążeniu
  • Roboty kartezjańskie
  • Paletyzery
  • Maszyny do głębokiego tłoczenia i formowania
  • Urządzenia do dynamicznego rozładunku i załadunku
  • Obrabiarki
  • Zastosowania dźwigowe/podnośnikowe
  • Technika transportu bliskiego o dużych obciążeniach

Elastyczność i niezawodność są priorytetem również w przypadku hamulców. Oprócz typowego dla synchronicznych silników serwo hamulca trzymającego 24 V, użytkownik ma do wyboru zastosowanie hamulca o zwiększonej wydajności. Wyposażone w ten sposób silniki synchroniczne nadają się również do zastosowań, w których może dojść do konieczności hamowania awaryjnego. Wymagania tego rodzaju są typowe dla automatyzacji maszyn w portalach lub napędach jazdy.

Dzięki zaletom naszego systemu modułowego, elastyczne silniki serwo serii CM3C mogą być indywidualnie dostosowywane do potrzeb klientów, natomiast za sprawą techniki jednokablowej da się je szybko zainstalować i zintegrować jako inteligentne rozwiązania z nowoczesnymi koncepcjami Industry 4.0.


SEW-Eurodrive Polska Sp. z o.o.
ul. Techniczna 5
92-518 Łódź
tel. 42 270 90 00
sew@sew-eurodrive.pl
www.sew-eurodrive.pl