Kontrolery ruchu do miniaturowych napędów i mikronapędów - nowy członek rodziny w dziedzinie średniego zakresu mocy

| Prezentacje firmowe Silniki i napędy

FAULHABER dodał do swojej oferty kolejny niezwykle kompaktowy kontroler ruchu bez obudowy. Idealnie sprawdzi się on w produkcji sprzętu i w zastosowaniach związanych z technologią medyczną. Dzięki zasilaniu 36 V oraz 3 A (wartość szczytowa prądu 9 A) obejmuje zakres mocy do ok. 100 W i nadaje się do szczotkowych silników z enkoderem, napędów bezszczotkowych lub silników liniowych.

Kontrolery ruchu do miniaturowych napędów i mikronapędów - nowy członek rodziny w dziedzinie średniego zakresu mocy

Napędy miniaturowe i mikronapędy mogą stworzyć niezawodny układ napędowy wyłącznie w połączeniu z odpowiednim kontrolerem ruchu. Mając to na uwadze, specjalizująca się w produkcji napędów firma FAULHABER uzupełnia swoją bogatą ofertę silników o szeroką gamę kontrolerów ruchu, które zaprojektowane są pod kątem różnego zasilania, z obudową lub bez, i z myślą o różnorodnych zastosowaniach.

 
Fot. 1. Nowy członek rodziny w dziedzinie średniego zakresu mocy do ok. 100 W: kompaktowe wymiary kontrolera MC3603 sprawiają, że idealnie nadaje się on do produkcji sprzętu i zastosowań związanych z technologią medyczną (© FAULHABER)

Kontrolery ruchu bez obudowy zostały uzupełnione o nowy model – MC3603 (fot. 1), który dzięki kompaktowej konstrukcji idealnie sprawdzi się w produkcji sprzętu i zastosowaniach związanych z technologią medyczną. Dzięki zasilaniu 36 V oraz 3 A (wartość szczytowa prądu 9 A) nowy kontroler ruchu obejmuje średni zakres mocy do ok. 100 W. Nadaje się do szczotkowych silników z enkoderem, napędów bezszczotkowych oraz silników liniowych. Opcje wejść/wyjść i interfejsy są takie same jak w pozostałych produktach z tej rodziny. Dostępne są interfejsy USB, RS232, CANopen i EtherCAT.

Kontroler jest już wyposażony w nową wersję oprogramowania "M". Aby zapewnić użytkownikom możliwość prostej i wygodnej konfiguracji systemu, dostępna jest najnowsza aktualizacja (wersja 6.9) oprogramowania FAULHABER Motion Manager.

Kompatybilność elektromagnetyczna wszystkich kontrolerów ruchu

 
Fot. 2. Kontrolery ruchu do różnych zastosowań spełniają wymagania aktualnych przepisów dotyczących kompatybilności elektromagnetycznej. Szczegółowa dokumentacja zapewnia użytkownikowi wsparcie w procesie certyfikacji urządzeń własnych. Link do tej publikacji: Electromagnetic Compatibility of Electric Miniature Drives | Vogel-Fachbuch (© FAULHABER)

Wraz z wprowadzeniem nowego modelu, MC3603, kontrolery ruchu obejmują teraz cały zakres zastosowań, typowy dla silników miniaturowych i mikrosilników (fot. 2) – począwszy od modelu MC 3001, o wielkości znaczka pocztowego i parametrach 30 W/1 A (prąd szczytowy 2 A), aż do największego w serii modelu MC 5010 o natężeniu 10 A (prąd szczytowy 30 A), przeznaczonego do montażu w szafach rozdzielczych i z powodzeniem wykorzystywanego głównie w sektorze przemysłowym.

Wszystkie kontrolery zostały przebadane i spełniają wymagania aktualnych przepisów dotyczących kompatybilności elektromagnetycznej. Nie tylko odpowiednio zoptymalizowano same urządzenia, ale także dostosowano ich dokumentację – tak, aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze wsparcie podczas certyfikacji własnego sprzętu.

Więcej informacji na temat kompatybilności elektromagnetycznej znajdą Państwo pod adresem: www.faulhaber.com/en/motion/faulhaber-publishes-specialist-book/

 

FAULHABER
www.faulhaber.com