Coboty od Kawasaki Robotics - nowość w ofercie firmy ASTOR

| Prezentacje firmowe Roboty

Dzięki serii CL firma Kawasaki Robotics zapewnia od teraz całkowicie nowe i sprawne podejście do robotyki współpracującej.

Coboty od Kawasaki Robotics - nowość w ofercie firmy ASTOR

Seria CL powstała w wyniku partnerstwa z firmą Neura Robotics. Cztery modele robotów gwarantują dopasowanie do każdego scenariusza robotyzacji.

"Wprowadzenie nowej serii cobotów do oferty Kawasaki Robotics to kolejny krok w kierunku zapewnienia klientom jeszcze większej efektywności pracy", mówi Wojciech Trojniar, menedżer ds. produktów firmy Kawasaki Robotics. "Seria CL gwarantuje dużą precyzję, powtarzalność i niezawodność, dzięki czemu możliwe jest zwiększenie wydajności produkcji oraz zmniejszenie kosztów. Jedną z najważniejszych cech nowych cobotów Kawasaki Robotics jest ich łatwość obsługi. Są one wyposażone w intuicyjny interfejs użytkownika, co pozwala na szybkie i proste programowanie oraz konfigurację. Ponadto, coboty zaopatrzono w szereg sensorów bezpieczeństwa, które zapewniają bezpieczeństwo pracy operatora."

Elastyczność

Dzięki ładowności i zasięgowi 3 kg/590 mm, 5 kg/800 mm, 8 kg/1300 mm i 10 kg/1000 mm, cztery modele serii CL oferują doskonałe rozwiązanie dla każdego scenariusza robotyzacji. Dowolne orientacje montażowe, wyjątkowo mały footprint oraz klasyfikacja IP66 zapewniają dodatkową elastyczność – dla wszystkich modeli.

Nowoczesna technologia

Zaprojektowana i wykonana w Niemczech seria CL oferuje doskonałą wydajność dzięki wysokiej jakości komponentom, takim jak zintegrowane 24-bitowe enkodery o najwyższej rozdzielczości na rynku oraz wyjątkowo lekka, a jednocześnie niezawodna konstrukcja.

Bez kompromisów

Seria CL oferuje wydajność i szybkość na skalę przemysłową do większości aplikacji. W połączeniu z intuicyjnym interfejsem użytkownika zapewnia prostą obsługę linii produkcyjnych.

Stworzone dla różnorodnych przypadków użycia

Roboty serii CL łączą wiodącą w branży prędkość 200°/s z powtarzalnością ± 0,02 mm dla wszystkich modeli. Coboty od Kawasaki Robotics to doskonały wybór do automatyzacji prostych i powtarzalnych zadań.

Wytrzymałość i odporność na trudne warunki przemysłowe

Dzięki kompaktowej i wytrzymałej konstrukcji, zintegrowanym kablom i klasie IP66, seria CL może być używana we wszystkich trudnych warunkach, które są nieodpowiednie dla innych robotów współpracujących.

Zapewnione bezpieczeństwo

Opatentowana architektura bezpieczeństwa i wiele funkcji dla pozycji bezpieczeństwa, prędkości, momentu obrotowego, stref, limitów i wykrywania kolizji pozwalają cobotom z serii CL działać obok ludzkich współpracowników.

 

Wojciech Trojniar
menedżer ds. robotyzacji, konsultant ds. ulgi na robotyzację
tel. 691 700 212
e-mail: wojciech.trojniar@astor.com.pl

ASTOR
www.astor.com.pl