Cela spawalnicza PrimeWELD - kompleksowe rozwiązanie od TFM Robotics

| Prezentacje firmowe Roboty

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, dotyczącym branży plastycznej obróbki metali, dział TFM Robotics wprowadza systematycznie do swojej oferty nie tylko nowości powiązane z maszynami, których firma TFM jest oficjalnym dystrybutorem na rynku polskim, ale także innowacyjne i w pełni funkcjonalne produkty z obszaru automatyki i robotyki.

Cela spawalnicza PrimeWELD - kompleksowe rozwiązanie od TFM Robotics

Jedną z takich propozycji jest cela spawalnicza zbudowana z wykorzystaniem robota współpracującego Techman Robot i opracowana z udziałem partnera będącego integratorem systemów AiR. Oferowany przez nas produkt PrimeWELD TMS-WS-2/1 został stworzony głównie z myślą o małych i średnich przedsiębiorcach borykających się z brakami kadrowymi, dla których istotna jest elastyczność we wprowadzaniu zmian przy zachowaniu najwyższych standardów wykonania i zwiększeniu efektywności produkcji.

Specyfikacja

Cela spawalnicza z robotem współpracującym TM12S, reprezentującym najnowszą serię (TM AI S Series) tajwańskiego producenta Techman Robot Inc., pozwala wynieść obsługiwane procesy na zupełnie inny niż dotąd poziom. Charakteryzujące się zwiększoną precyzją i prędkością pracy coboty tej serii zostały również ubrane w odświeżony sprzętowo korpus oraz dodatkowe możliwości z punktu widzenia funkcjonalności, które zapewnia im rozbudowana wersja interfejsu oprogramowania TMflow 2.16. Uzupełnieniem standardu jest półautomatyczne źródło prądowe do spawania metodą MIG/MAG – Master M 355, będące produktem znanego i rozpoznawalnego producenta urządzeń spawalniczych, czyli marki KEMPPI.

Specyfikacja oferowanego produktu:

  • robot współpracujący TM12S lub TM12S-X od firmy Techman Robot;
  • pokrowiec ochronny przeznaczony do aplikacji spawalniczych;
  • wymiary całkowitej powierzchni roboczej stacji: 2000×1000 mm;
  • opcjonalnie dwie oddzielne przestrzenie robocze o wymiarach 980×1000 mm;
  • półautomatyczne źródło spawalnicze Master M 355 doposażone w system chłodzenia cieczą.

Zalety

Głównymi zaletami prezentowanego rozwiązania są m.in.:

  • prosty i szybki proces programowania z wykorzystaniem aplikacji TMflow oraz oferowanego dodatkowo klucza licencyjnego TM Welding Node;
  • łatwa obsługa zmian w procesie – ręczne prowadzenie ramienia robota;
  • większa szybkość i efektywność prac spawalniczych niż dotąd – prędkości pracy ramienia dochodzą do 4,5 m/s przy 450°/s dla ostatniej, szóstej osi ramienia;
  • cobot jest precyzyjny i powtarzalny (± 0,03 mm);
  • cela pozostaje bezpieczna – robot wyposażono w 31 funkcji bezpieczeństwa certyfikowanych przez TÜV.

Dodatkowo cela spawalnicza w oferowanym standardzie eliminuje konieczność posiadania wykwalifikowanej kadry. Jest to możliwe dzięki czytelnemu interfejsowi obsługi, który został zbudowany na zasadzie bloków przepływu – do jego obsługi nie jest konieczna wiedza w zakresie programowania.

Pomimo zastosowania robota współpracującego, z uwagi na obsługiwany proces, całość celi spawalniczej jest w pełni odseparowana od operatora w trakcie pracy. Umożliwiają to przesłony sterowane pneumatycznie, które po zainicjowaniu pracy w konkretnym gnieździe zamykają się automatycznie, ograniczając możliwość dostępu do strefy niebezpiecznej, przy jednoczesnym ograniczeniu wydostawania się gazów poza strefę pracy – co jest zapewnione przez zewnętrzny system odciągu i filtracji powietrza.

Wysoki wskaźnik ROI gwarantuje możliwość naprzemiennego wykorzystania dwóch stref pracy. Podczas gdy w jednej strefie ramię cobota wykonuje proces spawania, operator ma możliwość przygotowania w drugiej kolejnych elementów, bez konieczności oczekiwania na zakończenie pracy systemu zrobotyzowanego.

***

Po więcej informacji na temat celi spawalniczej PrimeWELD oraz oferowanych rozwiązań zapraszamy na stronę www.tfm-robotics.pl oraz do bezpośredniego kontaktu: info@tfm-robotics.pl lub pod tel. +48 32 214 88 00.

 

TFM ROBOTICS
www.tfm-robotics.pl