6-osiowy robot Mitsubishi: zwiększona wydajność i funkcjonalność w robotyzacji

| Prezentacje firmowe Roboty

Firma Mitsubishi Electric wprowadziła na rynek swojego najnowszego 6-osiowego robota przemysłowego - MELFA RV-12CRL. Ten zaawansowany robot oferuje imponujący zasięg 1504 mm i udźwig aż do 12 kg, umożliwiając skuteczną obsługę różnorodnych zadań w branżach takich, jak spożywcza, motoryzacyjna, produkcja akumulatorów litowo-jonowych, logistyka i magazynowanie.

6-osiowy robot Mitsubishi: zwiększona wydajność i funkcjonalność w robotyzacji

Robot RV-12CRL jest nie tylko kolejnym urządzeniem w cenionej serii CR, ale również wyróżnia się jako kluczowe ogniwo łączące całą rodzinę robotów CR i CRH. Jego wszechstronność i funkcjonalność pozwala na zwiększenie możliwości każdego robota z linii CR i CRH, a zasięg i udźwig poszerzają horyzonty automatyzacji.

Kluczowe funkcje RV-12CRL obejmują:

  • Zwiększony zasięg: 1504 mm promienia zasięgu dla robota o masie 12 kg umożliwia efektywne wykonywanie szerokiej gamy zadań.
  • Kompaktowa i smukła konstrukcja: udoskonalona konstrukcja zapewnia większą wydajność i niezawodność przekładni.
  • Serwomotory najwyższej wydajności: wyposażony w najnowsze serwomotory Mitsubishi Electric MR-J5 z enkoderami bez baterii, RV-12CRL zapewnia nieprzerwaną pracę.
  • Zwiększona tolerancja bezwładności: pozwala na łatwe wykonywanie szybkich ruchów dużymi chwytakami i ciężkimi przedmiotami.
  • Ulepszona prędkość pracy nadgarstka: zwiększa wydajność i produktywność w różnych zastosowaniach.
  • Obsługa funkcji MELFA Safe Plus: zapewnia operatorom bezpieczne środowisko pracy.
  • Dwa 15-pinowe złącza oraz trzy przewody pneumatyczne poprowadzone wewnątrz robota: ułatwione elastyczne sterowanie chwytakami na robocie.

RV-12CRL reprezentuje kolejny krok w ewolucji automatyzacji przemysłowej i podkreśla zaangażowanie Mitsubishi Electric w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań. Nowy robot podnosi poprzeczkę wydajności i precyzji w automatyzacji przemysłowej. Jego parametry techniczne pozwalają na wykonywanie jeszcze bardziej złożonych zadań, co czyni go niezastąpionym elementem w nowoczesnych zakładach produkcyjnych.

Więcej informacji na stronie produktowej: https://pl.mitsubishielectric.com/fa/products/rbt/robot/vertical/RV-CR-series/rv-12crl-d-s15.html.

źródło: Mitsubishi Electric