Mitsubishi Electric uruchomi fabrykę w Indiach

| Gospodarka Aktualności

Mitsubishi Electric otworzy w Indiach fabrykę urządzeń automatyki przemysłowej. Będzie to trzecie globalne centrum produkcyjne. Firma na realizację tego przedsięwzięcia przeznaczy około 3 mld jenów.

Mitsubishi Electric uruchomi fabrykę w Indiach

Zakład powstanie na działce o powierzchni 40 tys. m² w Pune, w zachodnim stanie Maharashtra. Linie produkcyjne zostaną uruchomione w grudniu 2023 roku. Będą tam powstawać m.in. falowniki. Firma zwiększa obecnie moce produkcyjne w Indiach, aby wykorzystać rozwijający się indyjski rynek automatyki. Fabryka w Pune wzmocni również łańcuchy dostaw Mitsubishi Electric. Obecnie produkowany jest głównie sprzęt przeznaczony na eksport do Japonii i Chin.

Firma rozpoczęła w Indiach produkcję sprzętu tego typu dzięki przejęciu w 2012 roku lokalnego partnera dystrybucyjnego. W Chinach, w 2018 roku firma uruchomiła nową linię produkcyjną robotów przemysłowych w zakładzie w Changshu. Obecnie Mitsubishi Electric notuje roczną sprzedaż w Indiach przekraczającą poziom 10 mld jenów (76,4 mln dolarów). Celem jest podwojenie tej wartości do roku 2025, a także rozpoczęcie eksportu produktów z Indii do Azji Południowo-Wschodniej i Europy.

Mitsubishi Electric wskazuje, że systemy automatyzacji fabryk są kluczowym filarem działalności. Zysk operacyjny z tego segmentu wzrósł ponad dwukrotnie w ciągu roku, do 128,4 mld jenów. Przychody wyniosły 755,9 mld jenów, co oznacza wzrost o 29%.

źródło: Nikkei Asia