Fińsko-japońska spółka JV będzie rozwijać trójwymiarowe symulacje produkcji

| Gospodarka Aktualności

Japońskie Mitsubishi Electric utworzyło spółkę joint venture z fińskim specjalistą w dziedzinie symulacji produkcji 3D, firmą Visual Components. Nowa spółka, o nazwie ME Industrial Simulation Software Corporation, powstała w celu opracowywania i sprzedaży symulatorów 3D do zastosowań produkcyjnych. Będzie miała siedzibę w Japonii, a bazę rozwojową w Finlandii, początkowo zatrudniając 13 pracowników. Mitsubishi i Visual Components będą posiadać odpowiednio 70 i 30% udziałów.

Fińsko-japońska spółka JV będzie rozwijać trójwymiarowe symulacje produkcji

Łącząc technologię sterowania i wiedzę specjalistyczną Mitsubishi w zakresie produkcji z możliwościami Visual Components, spółka joint venture wzmocni symulator 3D Melsoft Gemini firmy Mitsubishi, który może pomóc w przezwyciężeniu niedoborów siły roboczej, zwiększeniu produktywności i poprawie jakości produkcji.

Fińska baza rozwojowa ME Industrial Simulation Software Corporation umożliwi wykorzystanie wiedzy specjalistycznej firmy Visual Components w zakresie weryfikacji sterowania urządzeniami za pomocą symulatorów 3D, a także poprawy efektywności projektowania poprzez generowanie logiki sterowania i zwiększenia produktywności przy użyciu danych produkcyjnych. Mitsubishi i Visual twierdzą, że spółka joint venture stawia je na czele transformacji cyfrowej, oferując narzędzia pomagające producentom w wysiłkach związanych z automatyzacją, od planowania produktu po komercjalizację.

Firma Visual Components była pionierem w dziedzinie symulacji produkcji 3D i ma ponad 20-letnie doświadczenie w tej dziedzinie. Zatrudnia 123 pracowników. Oprogramowanie firmy jest kompatybilne z produktami automatyki fabrycznej Mitsubishi i wykorzystuje standardowe funkcje do komunikacji ze sterownikami PLC i robotami, a także interfejsy umożliwiające rozszerzenie funkcji symulatorów 3D.

- Dla firm, które chcą zoptymalizować cały cykl życia produktu, symulacja 3D jest niezbędna To wspólne przedsięwzięcie pozwala nam zmaksymalizować synergię poprzez połączenie oprogramowania do symulacji 3D firmy Visual Components z doświadczeniem produkcyjnym Mitsubishi Electric. Dzięki tej synergii przyspieszymy realizację cyfrowej produkcji i przyczynimy się do zwiększenia konkurencyjności naszych klientów - wyjaśnia CEO Visual Components, Mikko Urho.

Wprowadzony na rynek w 2022 roku symulator 3D Melsoft Gemini firmy Mitsubishi to cyfrowa platforma bliźniacza, która wykorzystuje technologię 3D do tworzenia wirtualnych linii produkcyjnych i obiektów w przestrzeni cyfrowej, umożliwiając użytkownikom zmniejszenie obciążeń związanych z projektowaniem, wyposażeniem i konfiguracją linii, a także zmniejszając w łańcuchach inżynieryjnych całkowity koszt posiadania (TCO - total cost of ownership). Gemini łączy systemy cyberfizyczne, umożliwiając firmom wizualizację, symulację i usprawnianie operacji od projektu po konserwację.

źródło: Drives & Controls