Mitsubishi Electric zmodernizuje system sterowania ruchem nowojorskiego metra

| Gospodarka Aktualności

Mitsubishi Electric zawarł kontrakt ze stanowym operatorem Metropolitan Transportation Authority (MTA) opiewający na kwotę 62,65 mln dolarów. W ramach umowy Mitsubishi zmodernizuje system zarządzania ruchem pociągów na wschodniej linii nowojorskiego metra Queens Boulevard. Nowy system ma zostać uruchomiony w 2026 roku.

Mitsubishi Electric zmodernizuje system sterowania ruchem nowojorskiego metra

W Nowym Jorku metro nadal działa pod kontrolą systemu datowanego na lata 30. XX wieku. MTA zastępuje starzejącą się infrastrukturę kontrolną pociągów.

MTA zatwierdziło w grudniu kontrakt na zaprojektowanie, wdrożenie i testy urządzeń sygnalizacyjnych. Dla Mitsubishi jest to pierwsze realizowane zamówienie na tego typu sprzęt, złożone przez klienta spoza Japonii. Operator MTA wcześniej zamawiał systemy sterowania ruchem tylko u niemieckiego Siemensa i francuskiego Thalesa.

Mitsubishi Electric zostało trzecim certyfikowanym dostawcą systemów sygnalizacyjnych dla New York City Transit w 2020 roku, kończąc proces, który rozpoczął się w roku 2015. Firma liczy, że realizacja projektu systemu sterowania ruchem metra doprowadzi do powstania dodatkowych zamówień w kraju i za granicą.

źródło: Nikkei Asia