Volkswagen uruchomił w Poznaniu zautomatyzowany magazyn

Volkswagen, na terenie hali logistycznej nr 44 w Poznaniu, uruchomił zautomatyzowany magazyn mniejszych części i podzespołów. Dostosowywanie powierzchni hali do potrzeb automatycznego magazynu rozpoczęto w ubiegłym roku, a uruchomienie nastąpiło w styczniu roku bieżącego. Nowy magazyn charakteryzuje się znaczącą automatyzacją procesów magazynowania oraz większą przepustowością i pojemnością.

Posłuchaj
00:00

Obiekt o powierzchni 1200 m² może pomieścić około 43 tys. pojemników i kartonów KLT, na regałach o wysokości ponad 9 metrów. Pozostałe 3 tys. m² powierzchni zajmują linie przenośników, strefy przyjęć i wydawania towarów oraz strefa składowania pojemników pustych.

Procesy w nowym magazynie są w znacznym stopniu zautomatyzowane. W jego wnętrzu pracują cztery układnice. Każda z nich porusza się z prędkością przekraczającą 6 m/s, a co 7 sekund jest przyjmowany i wydawany pojemnik KLT. W systemie zastosowano również rozwiązanie oparte o wózek typu Twister, który może przemieszczać jednocześnie do czterech najmniejszych pojemników w regale. Dzięki temu wydajność procesów i samego magazynu wydatnie się zwiększyła. Podczas prac koncepcyjnych uwzględniono również możliwość dalszej rozbudowy magazynu o kolejną, piątą układnicę.

Źródło: Volkswagen

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Chiny zainwestują ponad 100 miliardów dolarów w robotykę i zaawansowane technologie
Bezpieczeństwo
Rynek czujników gazów - 3 mld dolarów w 2032 roku
Aktualności
Rynek powłok przemysłowych
Bezpieczeństwo
Nowy moduł mutingu DMM4 firmy SICK – bezpieczny przepływ materiałów w zautomatyzowanej produkcji
Aktualności
Rynek wózków widłowych będzie rósł 7% rocznie
Silniki i napędy
Targi Bauma: Bosch zaprezentuje 800-woltowy napęd elektryczny do maszyn budowlanych
Powiązane treści
Volkswagen wstrzymuje działalność fabryk
Mitsubishi Electric zmodernizuje system sterowania ruchem nowojorskiego metra
Volkswagen ogłosił nowe plany rozwoju do 2030 roku
Volkswagen otworzy pierwszą pozaeuropejską fabrykę akumulatorów
Rynek regałów magazynowych - ponad 11 mld dolarów w 2028 roku
Wzrasta dynamika automatyzacji intralogistyki

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów