Volkswagen uruchomił w Poznaniu zautomatyzowany magazyn

| Gospodarka Roboty

Volkswagen, na terenie hali logistycznej nr 44 w Poznaniu, uruchomił zautomatyzowany magazyn mniejszych części i podzespołów. Dostosowywanie powierzchni hali do potrzeb automatycznego magazynu rozpoczęto w ubiegłym roku, a uruchomienie nastąpiło w styczniu roku bieżącego. Nowy magazyn charakteryzuje się znaczącą automatyzacją procesów magazynowania oraz większą przepustowością i pojemnością.

Volkswagen uruchomił w Poznaniu zautomatyzowany magazyn

Obiekt o powierzchni 1200 m² może pomieścić około 43 tys. pojemników i kartonów KLT, na regałach o wysokości ponad 9 metrów. Pozostałe 3 tys. m² powierzchni zajmują linie przenośników, strefy przyjęć i wydawania towarów oraz strefa składowania pojemników pustych.

Procesy w nowym magazynie są w znacznym stopniu zautomatyzowane. W jego wnętrzu pracują cztery układnice. Każda z nich porusza się z prędkością przekraczającą 6 m/s, a co 7 sekund jest przyjmowany i wydawany pojemnik KLT. W systemie zastosowano również rozwiązanie oparte o wózek typu Twister, który może przemieszczać jednocześnie do czterech najmniejszych pojemników w regale. Dzięki temu wydajność procesów i samego magazynu wydatnie się zwiększyła. Podczas prac koncepcyjnych uwzględniono również możliwość dalszej rozbudowy magazynu o kolejną, piątą układnicę.

źródło: Volkswagen