Sterowniki Lenze - łatwe i wydajne sterowanie ruchem

| Prezentacje firmowe PLC, HMI, Oprogramowanie

Sterowniki firmy Lenze charakteryzują się wydajnością dostosowaną do różnorodnych potrzeb maszyn. Dzięki temu inżynierowie mogą precyzyjnie dopasowywać ją do wymagań swoich systemów automatyzacji. Lenze, rozumiejąc oczekiwania rynku, zrewidowało ofertę sterowników, które teraz stanowią kluczowy element ich otwartego systemu automatyzacji, integrując technologie IT i OT. Nowoczesne podejście inżynieryjne oraz moduły oprogramowania pozwalają na szybsze wprowadzanie produktów na rynek.

Sterowniki Lenze - łatwe i wydajne sterowanie ruchem

Sterowniki Lenze są dostępne w różnych wariantach, aby sprostać wymaganiom od prostych do skomplikowanych maszyn.

Oferta dla szerokiego zakresu zastosowań

Model c430 jest przeznaczony do podstawowego sterowania ruchem w maszynach kompaktowych, c520 do bardziej zaawansowanego sterowania, a c550 do najbardziej wymagających zastosowań. Andreas Werner, menedżer produktu, zapewnia przy tym, że przejście między modelami c520 lub c550 a c430 jest możliwe bez utraty kodu. Łatwa zmiany klasy wydajności pozwala na bardziej niż dotąd ukierunkowaną automatyzację oraz skalowanie wydajności w zależności od potrzeb.

Wersja c430 wyróżnia się przełączalną funkcją dodatkowej magistrali przemysłowej, z opcjami takimi jak Ethernet, PROFINET IO-Device lub EtherCATSlave, podczas gdy inne modele mogą być opcjonalnie rozszerzone o dodatkową magistralę przemysłową. Magistrala Ethernet oraz EtherCAT są wbudowane w standardzie w każdy z tych sterowników.

Wszystkie trzy wersje są łatwe w obsłudze i utrzymaniu, a brak baterii i zakres temperatury to gwarancja bezpieczeństwa stosowania we wszystkich gałęziach przemysłu.

Karta pamięci SD ułatwia wymianę sterowników, przechowując wersję oprogramowania sprzętowego i dane projektu. Jest tam zapisywana aktualizowana na bieżąco kopia bezpieczeństwa danych nieulotnych użytych w algorytmie sterowania. W przypadku wymiany sterownika PLC na ten sam model oprogramowanie jest automatycznie instalowane na nowym urządzeniu oraz przywrócone zostają wartości nastaw parametrów procesu sterowania. W przypadkach serwisowych klienci oszczędzają czas i pieniądze dzięki skróceniu przestojów i łatwej wymianie sterownika PLC.

System automatyzacji Lenze

System ten obejmuje wspomniane sterowniki c430, c520 i c550, tworząc innowacyjne i otwarte rozwiązanie wspierające klientów. Dzięki środowisku wykonawczemu FAST UI i narzędziu EASY UI Designer inżynierowie mogą szybko tworzyć wizualizacje maszyn. Lenze korzysta z gotowych modułów oprogramowania FAST, szablonów i aplikacji, które skracają stworzenie zaawansowanego algorytmu sterowania. Centralnym narzędziem jest EASY System Designer, wspierający rozwój maszyn od początkowego pomysłu, poprzez obliczenie zapotrzebowania na momenty napędowe i prędkości, dobór podzespołów sterowania z kompleksową kontrolą poprawności całego systemu, aż po przygotowanie danych zamówieniowych i gotowego szablonu maszyny w sterowniku PLC.

Użytkownicy PLC Designer rozpoczynają od stworzenia drzewa sprzętowego, a moduły FAST zmniejszają zakres i złożoność koniecznego do uzyskania pełnej funkcjonalności etapu pisania oprogramowania. Dodatkowe funkcje umożliwiają monitorowanie i optymalizację procesów. Lenze oferuje platformę NUPANO do zarządzania aplikacjami, a rozwiązania chmurowe, takie jak Asset Performance Platform, ułatwiają współpracę między producentami OEM a operatorami maszyn.

***

Sterowniki Lenze umożliwiają realizację zaawansowanych systemów sterowania o wysokiej precyzji, np. w urządzeniach poligraficznych z licznymi modułami drukującymi czy też w skomplikowanych liniach montażowych wykorzystujących roboty. Są one stosowane w wielu sektorach przemysłu, w tym w obróbce drewna i metali (np. piły), przemyśle pakowania (owijanie i taśmowanie), produkcji papieru (cięcie poprzeczne) oraz w branży tekstylnej (nawijanie, przędzenie).

Sterowniki nowej serii w połączeniu z produktami Lenze – takimi jak m.in. motoreduktory, przemienniki oraz nowoczesne oprogramowanie – tworzą kompletny system automatyki, który można zastosować w różnorodnych maszynach i konfiguracjach.

 

Lenze
www.lenze.com