Modułowy system automatyki MOVI-C - jeden system modułowy firmy SEW-EURODRIVE, który zmienia wszystko

| Prezentacje firmowe Silniki i napędy

Jako liderzy techniki napędowej i rozwiązań do automatyzacji uważamy, że innowacyjność jest decydującym czynnikiem stanowiącym podstawę naszego zrównoważonego podejścia do opracowywania produktów, procesów i usług. Na każdym etapie działalności niezmiennie staramy się uwzględniać potrzeby i wymagania naszych klientów. Co więcej, jedynym sposobem, w jaki możemy osiągnąć cele środowiskowe i klimatyczne przy jednoczesnym zwiększeniu wartości naszej firmy, jest zapewnienie oszczędnego wykorzystania zasobów w całym łańcuchu wartości.

Modułowy system automatyki MOVI-C - jeden system modułowy firmy SEW-EURODRIVE, który zmienia wszystko

Do dzisiejszych wyzwań należą: coraz wyższy poziom automatyzacji oraz dynamiczne, cyfrowe modele biznesowe. Firmy zmagają się z rosnącymi wymaganiami dotyczącymi zrównoważonego rozwoju i aspektami ekonomicznymi. Jednocześnie rosną wymagania klientów, a zakłady produkcyjne w coraz większym stopniu odczuwają brak wykwalifikowanych pracowników.

Czy to powód do zmartwień?

W żadnym wypadku! Modułowy system automatyki MOVI-C to dowód na to, że nie jesteśmy skazani na skomplikowane rozwiązania. Zapewniamy prostotę, elastyczność oraz szerokie spektrum funkcjonalności, a przy tym wszechstronne rozwiązania, które sprawdzają się zarówno w zastosowaniach decentralnych, jak też w szafach sterowniczych. To pewność i bezpieczeństwo dziś oraz w przyszłości.

MOVI-C znaczy kompleksowość

Idea modułowego systemu automatyki MOVI-C polega na tym, że wszystkie komponenty pochodzą od jednego producenta. Dotyczy to wszystkich możliwych urządzeń: od inteligentnych silników i falowników po zintegrowane napędy, sterowniki, oprogramowanie oraz intuicyjne narzędzia do projektowania. Wszystkie te komponenty stanowią doskonale zgrany zespół – niezależnie od tego, czy będą zintegrowane z silnikiem w instalacji decentralnej, montowane przysilnikowo czy instalowane w szafie sterowniczej. W każdym z tych zastosowań MOVI-C oferuje identyczne warunki eksploatacji. Przy niepowtarzalnie dużym wyborze możliwych wariantów nasz system modułowy upraszcza i usprawnia Państwa procesy planistyczne i projektowe.

Od razu gotowe do eksploatacji, łatwe w konserwacji

Od uruchomienia po utrzymanie maszyn – MOVI-C zapewnia nowy rodzaj odciążania państwa hali produkcyjnej. Naszym celem jest realizacja koncepcji Plug & Produce. Dzięki niej start naszych systemów nigdy nie był łatwiejszy. I tak np. za sprawą cyfrowej integracji silników, która udostępnia wszystkie istotne dane, uruchomienie trwa kilka sekund. Ta technologia ułatwia nie tylko procedurę włączania. Również podczas wymiany urządzenia sprawdza, czy podłączony został prawidłowy silnik.

Gdy wszystkie komponenty do siebie pasują, wszystko staje się o wiele prostsze! To właśnie MOVI-C!

Technika szafowa

MOVI-C wyraźnie przyczynia się do usprawnienia i optymalizacji projektu szafy sterowniczej – od falownika, przez okablowanie, po sterowanie, oprogramowanie i komunikację. Nasza kompleksowa platforma pozwala tworzyć nowe rozwiązania szafowe i decentralne, a dodatkowo umożliwia zamianę kosztownego okablowania na technologię jednokablową, która przyczynia się do oszczędności miejsca w szafie sterowniczej.

Falownik MOVITRAC Advanced

Twoje korzyści:

 • Oszczędność czasu!
  Szybkie i proste uruchomienie – dzięki elektronicznej tabliczce znamionowej, jak również dzięki zastosowaniu prekonfigurowanych modułów oprogramowania MOVIKIT.
 • Prostota!
  Szybka i prosta wymiana urządzenia w przypadku awarii, bez konieczności użycia komputera – dzięki przenośnemu modułowi do zapisywania wszystkich danych urządzenia.
 • Otwartość!
  Podłączenie do powszechnie znanych systemów sterowania – dzięki wsparciu różnych protokołów sieci przemysłowych oraz profilowi napędu CiA402.

Twoje korzyści

 • Oszczędność czasu
  Szybsze i łatwiejsze uruchomienie – dzięki elektronicznej tabliczce znamionowej oraz zastosowaniu prekonfigurowanych aplikacji MOVIKIT.
 • Redukcja kosztów
  Oszczędności w kosztach operacyjnych – dzięki zastosowaniu urządzeń do odzyskiwania energii oraz standardowym funkcjom oszczędzania energii dla pracy z częściowym obciążeniem lub trybem czuwania.
 • Elastyczność
  Skalowalne funkcje bezpieczeństwa – dzięki zintegrowanej funkcji STO wraz z możliwością doposażenia o karty opcyjne, zapewniające wsparcie dla dodatkowych funkcji i bezpieczną komunikację.
 • Otwartość
  Łączność z popularnymi systemami sterowania poprzez wsparcie dla różnych protokołów komunikacyjnych.

Falowniki dostępne w ramach modułowego systemu automatyki MOVI-C zapewnią więcej wolnego miejsca w szafie sterowniczej

Podsumowanie

Celem każdego przedsiębiorstwa jest zwiększanie efektywności energetycznej przy jednoczesnym obniżaniu zapotrzebowania na energię elektryczną. Dzieje się to poprzez podejmowanie odpowiednich działań w obszarze układów automatyki, które jednocześnie nie mogą w negatywny sposób wpływać na pracę poszczególnych maszyn, organizację samego procesu produkcyjnego, jak również na całą produkcję.

Modułowy, kompleksowy, skalowalny – system automatyki MOVI-C to rozwiązanie dla każdego zadania automatyzacji. Jeden producent – jedno kompleksowe rozwiązanie. Obejmuje ono usługi, sprzęt i oprogramowanie, od planowania i uruchomienia po obsługę i serwis. Co ma do zaoferowania? Maksymalne odciążenie hali produkcyjnej, zabezpieczenie na przyszłość i poczucie, że zawsze są dostępne: wsparcie oraz osoba kontaktowa, na której możesz polegać. Więcej szczegółów pod linkiem: www.sew-eurodrive.pl/movi-c

 

SEW-Eurodrive Polska Sp. z o.o.
ul. Techniczna 5
92-518 Łódź
tel. 42 270 90 00
sew@sew-eurodrive.pl
www.sew-eurodrive.pl