Komputer przemysłowy szyty na miarę?

| Prezentacje firmowe PLC, HMI, Oprogramowanie

Nowa seria rozwiązań Moxa to krok w stronę jeszcze większej niż dotąd wydajności zamkniętej w modułowej, kompaktowej obudowie. Klienci mogą wybrać gotowe konfiguracje lub zdecydować się na customowe rozwiązania, zgodne z oczekiwaniami ich aplikacji.

Komputer przemysłowy szyty na miarę?

Automatyzacja procesów produkcyjnych, zarządzanie infrastrukturą przemysłową, monitoring i analiza danych – co łączy te tematy? Wiele rzeczy, a wśród nich jedno: do żadnego z tych zastosowań nie nadaje się zwykły komputer typu PC. Konieczne są tu rozwiązania specjalne, czyli komputery przemysłowe odporne na wilgoć, zapylenie, wibracje i ekstremalne temperatury.

Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to bardziej zaawansowanych urządzeń. Jednym z liderów w tym wyścigu jest firma Moxa. Producent cieszy się dużym uznaniem i przyzwyczaił sektor przemysłowy do:

  • rozpiętości oferty – zarówno pod względem samej gamy urządzeń, jak i ich zastosowań (automatyka przemysłowa, przemysł energetyczny, transportowy, morski itd.);
  • bogatych funkcjonalności;
  • wysokiej jakości i niezawodności.

Dlatego rozwiązania firmy Moxa są wybierane przez największych graczy na rynku energetycznym, OZE i zakładów produkcyjnych.

75 nowych komputerów przemysłowych moxa i duże możliwości customizacji

To linia rozwiązań opartych na architekturze x86. Serie BXP/DRP/RKP obejmują w standardzie aż 75 modeli. Dzięki przygotowanym konfiguratorom w szybki sposób można wybrać spośród nich odpowiednie obudowy, procesory i interfejsy komunikacyjne z listy predefiniowanych komponentów.

Serie DRP-A100, DRP-C100

Komputery do montażu na szynie DIN są zasilane przez procesor Intel Atom, Celeron albo Intel Core™ i5 lub i7. Bogaty zestaw opcji interfejsów zamknięto w małej obudowie – zawierającej do ośmiu portów szeregowych RS-232/422/485 i do dziesięciu gigabitowych portów Ethernet.

Serie BXP-A100, BRP-C100

Komputery naścienne BXP-A100, C100 są zasilane przez procesor Intel Atom, Celeron albo Intel Core™i5 lub i7 11. generacji. Komputery wyposażono w bogaty zestaw opcji interfejsu, w tym do dziesięciu portów szeregowych RS-232/422/485, do dziesięciu gigabitowych portów Ethernet, w cztery wejścia cyfrowe i cztery wyjścia cyfrowe.

Serie RKP-A110, RKP-C110

Komputery rackowe RKP-A110, C110 również są wyposażone w procesory Intel Atom, Celeron albo Intel Core™ i5 lub i7 11. generacji. Zadbano o bogaty zestaw opcji interfejsu, w tym do dwunastu portów Gigabit Ethernet, dziesięć portów szeregowych RS-232/422/485 oraz osiem wejść cyfrowych i osiem wyjść cyfrowych. Dwa ręcznie obracane 2,5-calowe dyski SSD oraz zewnętrzna wymienna bateria RTC zapewniają niezawodną, trwałą i wszechstronną platformę obliczeniową.

Komputery przemysłowe szyte na miarę

Nowa rodzina komputerów przemysłowych x86 IPC umożliwia klientom szybki wybór gotowego rozwiązania. Moxa wprowadza również opcję zamówień specjalnych konfiguracji, wliczając w to system operacyjny, pamięć RAM czy pamięć masową, co skraca proces wdrożenia oraz konfiguracji użytkownika. To dobra wiadomość dla integratorów systemów i konstruktorów maszyn, ponieważ mogą oni tworzyć rozwiązania spasowane pod ich potrzeby, z pełną gwarancją i jakością producenta Moxa.

Co ważne, dzięki modułowej architekturze nowych serii IPC, firma Moxa jest w stanie szybko opracować rozwiązania, które spełniają specyficzne wymagania. Jeśli klient potrzebuje czegoś szytego na miarę, nie ma z tym żadnego problemu.

Co zostało po staremu?

Wszystkie komputery przemysłowe są objęte trzyletnią gwarancją oraz 10-letnim cyklem życia, co czyni je idealnym wyborem do różnych zastosowań przemysłowych.

Zastosowanie w zakładach przemysłowych

Komputery przemysłowe Moxa są wykorzystywane w różnych obszarach, takich jak monitorowanie i sterowanie liniami produkcyjnymi, zarządzanie magazynami oraz systemy bezpieczeństwa. Dzięki ich wysokiej wydajności i niezawodności możliwe jest zwiększenie efektywności produkcji oraz szybkie reagowanie na ewentualne problemy.

Podsumowanie

Nowe serie komputerów przemysłowych Moxa BXP/DRP/RKP stanowią doskonałe rozwiązanie dla firm z branży przemysłowej, które potrzebują sprawnych i wydajnych systemów do zarządzania i monitoringu swoich procesów. Dzięki swojej niezawodności i elastyczności komputery te znajdują zastosowanie w różnych sektorach.

Elmark automatyka – dystrybutor moxa z wartościami dodanymi

Działamy na rynku od ponad 40 lat. Jesteśmy wieloletnim i sprawdzonym partnerem polskiego przemysłu. Rozumiemy jego potrzeby i wymagania, dlatego dostarczamy jedynie sprawdzone rozwiązania.

Zatrudniamy specjalistów – doświadczonych inżynierów którzy wspierają Cię na każdym etapie: od wyboru rozwiązań, przez ich konfigurację, po rozwiązywanie ewentualnych problemów z użytkowaniem zakupionego sprzętu. Jako jedyni na polskim rynku posiadają certyfikaty przyznane bezpośrednio przez producenta – firmę Moxa.

Współpraca z Value Added Distributor to dla klienta liczne korzyści. W tym wypadku otrzymujesz od nas:

  • bezpłatne porady i wsparcie w minimalizacji ryzyka na każdym etapie, – własny serwis na terenie Polski,
  • bezpłatne wypożyczenia na testy,
  • gwarancję sprawnej wysyłki, najczęściej w 24 godziny.

Porozmawiajmy o konkretach

Poszukujesz rozwiązań IPC od sprawdzonych dostawców? Zachęcamy do sięgnięcia po nowe komputery Moxa. Eksperci firmy Elmark Automatyka S.A. pomogą Ci wybrać właściwą opcję!

 

Elmark Automatyka
tel. 22 773 79 37
ul. Bukowińska 22 lok. 1B
02-703 Warszawa
elmark@elmark.com.pl
www.elmark.com.pl