Platforma FP7 - wschodząca gwiazda Industry 4.0

Rosnąca popularność Internetu Rzeczy (Internet of Things, IoT), gdzie pojęcia Big Data i Cloud Computing stają się coraz bardziej istotnymi elementami procesu sterowania, mobilizuje producentów sprzętu do wprowadzania na rynek coraz nowszych rozwiązań. Innowacyjna platforma PLC sygnowana serią FP7 zaprezentowana przez Panasonic jest bezpośrednią odpowiedzią na bieżące trendy. Jej wyróżnikami są bez wątpienia: funkcjonalność, elastyczność i prostota.

Posłuchaj
00:00

PO PIERWSZE FUNKCJONALNOŚĆ

Ten ultraszybki sterownik jest idealną bazą dla aplikacji internetowych. Zintegrowany serwer www wspierający HTML5 pozwala wizualizować dane procesowe bezpośrednio na CPU. Z kolei serwer ftp z usługą FTPS w bezpieczny sposób archiwizuje i udostępnia informacje innym systemom. Sterownik wspiera również zapytania HTTPS, co umożliwia np. bezpośrednią komunikację z serwerem baz danych. Wśród innych funkcji FP7 należy wyróżnić klienta SMTPS pozwalającego na wysyłanie szyfrowanych wiadomości za pomocą SSL3 / TLS1.

Poza webową funkcjonalnością platforma obsługuje również typowo przemysłowe standardy komunikacyjne takie jak np.: EtherNet/IP, Modbus TCP/IP, Profinet i wiele innych. Dodatkowo dzięki specjalizowanym modułom kontroli ruchu jest ona idealną bazą do tworzenie zaawansowanych, wieloosiowych aplikacji z wykorzystaniem sterowania impulsowego lub EtherCAT.

ELASTYCZNOŚĆ W KAŻDYM ELEMENCIE

Modułowa budowa platformy pozwala dowolnie ją konfigurować i rozbudowywać. Bogate portfolio rozszerzeń i typów CPU sprawia, że FP7 jest uniwersalną podstawą dla aplikacji przetwarzania i wymiany danych, sterowania prostymi maszynami czy zarządzania rozbudowanymi instalacjami.

Panasonic dołożył wszelkich starań, aby nie ograniczać użytkownika. Interfejs programistyczny pozwala na tworzenie elementów programu w dowolnym z pięciu języków programowania PLC. Ponadto sterownik wyposażony jest w szereg narzędzi diagnostycznych, w tym także funkcję logowania błędów i zmian w programie.

PROSTOTA PODSTAWĄ SUKCESU

Platforma FP7 opakowana jest potężnym, a przy tym niezwykle prostym i zbierającym z rynku świetne recenzje oprogramowanie FPWIN Pro. W porównaniu z konkurencją pozbawione jest ono niejasnych konfiguratorów i nie wymaga zagłębiania się w rejestry systemowe sterownika. Wszystko jest podane na tacy i dobrze opisane w załączonej dokumentacji.

Dodatkowo do tworzenia wizualizacji dla serwera www Panasonic przygotował osobne narzędzie - FP Web Creator. Dzięki niemu budowanie zaawansowanych stron www służących prezentacji danych procesowych przypomina tworzenie wizualizacji dla paneli HMI.

Panasonic Electric Works
www.panasonic-electric-works.com/pl/

Zobacz więcej w kategorii: Technika
PLC, HMI, Oprogramowanie
Jak projektować interfejsy człowiek-maszyna?
Zasilanie, aparatura nn
Więcej kawy, mniej mleka, czyli korekcja współczynnika mocy
PLC, HMI, Oprogramowanie
Reakcyjna i predykcyjna regulacja PID
PLC, HMI, Oprogramowanie
Nowe sterowniki PLC u-control M3000 i M4000 z otwartym systemem operacyjnym u-OS dla automatyki przemysłowej
Bezpieczeństwo
Co oznacza ponad 80 lat w świecie przenośnych detektorów gazu? Mnóstwo doświadczenia!
Przemysł 4.0
Inteligentne zbiorniki w przemyśle spożywczym – mniej strat, większa efektywność
Powiązane treści
TwinCAT SOA-PLC podstawą architektury Przemysłu 4.0
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Rynek
Nie tylko technologie
Rynek
Produkcja przemysłowa
Rynek
Pomiary i utrzymanie ruchu

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów