Szkolenie - Safety z IO-Link

| Szkolenie

Szkolenie - Safety z IO-Link

Systemy automatyki wymagają układów bezpieczeństwa, które bazują na najwyższej niezawodności. Jednak nie tylko to jest celem przy wdrażaniu systemów bezpieczeństwa, istotne jest również aby zaimplementowane rozwiązania czyniły procesy bardziej funkcjonalnymi i efektywnymi. System bezpieczeństwa powinien również umożliwiać maksymalne dopasowania do wymagań danej aplikacji. Takie wymagania spełniają najnowsze zintegrowane rozwiązania systemów bezpieczeństwa w których system sterowania odpowiada zarówno za sterowanie procesem produkcji jak i system bezpieczeństwa.

Celem tego szkolenia jest przedstawienie podstawowych informacji na temat systemów bezpieczeństwa oraz zapoznanie się z możliwością implementacji zintegrowanego systemu bezpieczeństwa z wykorzystaniem modułu bezpieczeństwa z interfejsem IO-Link. Wykorzystanie interfejsu IO-Link jak zawsze umożliwia prostą integrację urządzeń bezpieczeństwa i ogranicza ilość urządzeń w szafach sterowniczych.

Dzięki nowemu rozwiązaniu, poprzez master IO-Link możemy przesyłać nie tylko sygnały z czujników i elementów wykonawczych ale również sygnały bezpieczne z czujników bezpieczeństwa takich jak kurtyny czy zamki a także bezpiecznie wyłączać elementy wykonawcze.

Miejsce: Balluff Sp. z o.o. ul. Graniczna 21A 54-516 Wrocław