Bakkersland korzysta ze zdalnego dostępu poprzez routery eWON

| Technika

Głównym problemem holenderskiej firmy Bakkersland była możliwość zatrzymywania się maszyn w procesie produkcyjnym. Każda taka sytuacja mogła prowadzić do opóźnień w procesie logistycznym. Aby uniknąć tego rodzaju zaburzeń procesu, Bakkersland Corporate wdrożyło projekt, w którym każda maszyna została wyposażona w router przemysłowy eWON.

Bakkersland korzysta ze zdalnego dostępu poprzez routery eWON

"Chcieliśmy, aby dostawcy mieli bezpośredni dostęp do swoich maszyn na naszej linii produkcyjnej", mówi Dennis van Scheijndel, specjalista ds. automatyzacji technicznej w Bakkersland Corporate.

STANDARYZACJA ZDALNEGO DOSTĘPU

Routery eWON zostały zainstalowane w sterowni obok sterownika PLC na szynie DIN. System działa online i może zapewnić operatorom zdalny nadzór maszyn poprzez bezpieczne połączenie VPN. Połączenie takie chroni system przed zagrożeniami, wirusami i uniemożliwia osobom z zewnątrz uzyskanie dostępu do poufnych informacji.

"Poprosiliśmy wszystkich naszych dostawców o zainstalowanie routera eWON na swoich maszynach. Są one łatwe w obsłudze. Co więcej, takie urządzenia mogą komunikować się z większością popularnych sterowników PLC. Wiemy, że wielcy dostawcy, tacy jak Kaak, WP Haton i Benier, znają technologię eWON. Część zainstalowała już routery w szafach sterowniczych obok sterowników PLC", dodaje Denis V.S.

EWON COSY

Router eWON Cosy został wybrany jako system zdalnego dostępu do maszyn klientów. W porównaniu do innych produktów firmy eWON, interfejs Cosy został znacznie uproszczony, co ułatwia konfigurację urządzenia. Główne cechy urządzenia eWON: bezpośredni dostęp przez VPN, możliwość pobierania i wysyłania danych do PLC, dostęp do kamer IP, HMI i zdalnego komputera. Cosy może być używany do komunikacji ze sterownikami PLC takich marek jak Siemens, Rockwell, Schneider, Omron, Mitsubishi i Vipa.

BEZPOŚREDNIE KORZYŚCI

Denis V.S. komentuje różne zalety rozwiązania eWON: "Jeśli wystąpi alarm, operator może wskazać, że dany czujnik jest zabrudzony lub że połączenie nie jest całkowicie zabezpieczone. Jeśli to konieczne, dostawca będzie mógł wprowadzić zmiany w sterowaniu. Wygranym jest użytkownik, bowiem producent maszyny nie ma już potrzeby wysyłania inżyniera".

Korzyści:

  • Oszczędność czasu
  • Brak inżynierów wysyłanych do utrzymania ruchu
  • Łączy maszyny z Internetem

POZNAJ FIRMĘ HMS I JEJ PRODUKTY

HMS Industrial Networks jest wiodącym, niezależnym dostawcą produktów z zakresu komunikacji przemysłowej. Firma opracowuje i produkuje oprogramowanie oraz urządzenia pozwalające m.in. na łączenie w sieciach maszyn i systemów automatyki. HMS sprzedaje swoje wyroby pod następującymi markami:

  • Anybus - łączność wielostanowiskowa w przemysłowych sieciach Fieldbus oraz Industrial Ethernet;
  • IXXAT - rozwiązania komunikacyjne CAN m.in. w zakresie bezpieczeństwa i technologii w motoryzacji;
  • eWON - systemy zdalnego dostępu i zarządzania urządzeniami oraz maszynami przemysłowymi.

W Polsce produkty Anybus są dystrybuowane przez firmę Elmark Automatyka (www.elmark.com.pl), wyroby marki eWON przez RAControls (www.racontrols.com.pl/), zaś produkty IXXAT przez NaviNet (www.navi-net.pl). Więcej informacji można uzyskać od regionalnego przedstawiciela HMS, którym jest Yvan Rudzinski (yvru@hms-networks.com).

HMS Industrial Networks
www.hms-networks.com