Moc w nowym wymiarze. Płaski, bezszczotkowy serwosilnik DC z większym momentem obrotowym

Wiele aplikacji wymaga stosowania, ze względu na ograniczoną przestrzeń instalacji, jak najkrótszych silników z wirnikiem zewnętrznym, ale o dużym momencie obrotowym. Tak jest na przykład w robotyce, zastosowaniach w protezach, automatyce laboratoryjnej, technologii medycznej oraz w lotnictwie. Dzięki bezszczotkowemu serwosilnikowi DC FAULHABER BXT podniesiono poprzeczkę w tych segmentach rynku.

Posłuchaj
00:00

Dzięki innowacyjnej technologii uzwojenia i zoptymalizowanej budowie silniki mają zaledwie 14, 16 i 21 mm długości, ale generują momenty obrotowe do 134 mNm (przy średnicach odpowiednio: 22, 32 i 42 mm). Są one zaprojektowane do pracy z mocą wyjściową ciągą do 100 W i tym samym znacznie przekraczają dotychczasowe standardy w tej klasie napędów, szczególnie w aspekcie stosunku momentu obrotowego do przestrzeni instalacyjnej i ciężaru. Jest to ogromną zaletą w przypadku zastosowań, w których przestrzeń jest parametrem krytycznym.

 
Fot. 1 Płaskie silniki z wirnikiem zewnętrznym o dużym momencie obrotowym wymagane są często w robotyce, aplikacjach w protezach, automatyce laboratoryjnej, pompach, technologii medycznej oraz w wyposażeniu kabin samolotowych. Silniki BXT firmy FAULHABER wyznaczają nowe standardy, zapewniając znacznie większe momenty obrotowe, niż było to dotychczas możliwe w tej klasie napędów

Nową serię wyposażono w cyfrowe czujniki Halla. Silniki osiągają prędkości do 10000 obr./min. i mogą współpracować z szeroką gamą przekładni, enkoderów, hamulców i elektroniki napędowej z gamy produktów FAULHABER. Dostępne są w konfiguracjach z niestandardowymi modyfikacjami złączy elektrycznych i mechanicznych. Silniki mają standardowo przewody pojedyncze, oferując elastyczne złącze elektryczne do różnych zastosowań. Złącze wtykowe służy do podłączania elementów sterowania.

Specjaliści techniki napędowej z Schönaich

FAULHABER specjalizuje się w rozwoju, produkcji i wdrażaniu wysoce precyzyjnych systemów napędów miniaturowych, serwokomponentów i elektroniki napędowej o mocy wyjściowej do 200 W. Firma zajmuje się produkcją rozwiązań konstruowanych pod specjalne wymagania klientów oraz oferuje szeroki wybór produktów standardowych, takich jak silniki bezszczotkowe, miniaturowe silniki DC, enkodery czy sterowniki ruchu. Marka FAULHABER jest uznawana na całym świecie za symbol najwyższej jakości i niezawodności w kompleksowych oraz wymagających obszarach zastosowań, takich jak technologia medyczna, automatyka przemysłowa, optyka precyzyjna, telekomunikacja, przemysł lotniczy i kosmiczny oraz robotyka. Od potężnego silnika DC z momentem obrotowym ciągłym 200 mNm po filigranowy mikronapęd o średnicy 1,9 mm – standardową ofertę FAULHABER-a można konfigurować na 25 milionów sposobów dla odpowiedniej optymalizacji w określonym zastosowaniu. Taka technologiczna baza możliwości konstrukcyjnych stanowi podstawę do wprowadzania najróżniejszych modyfikacji, umożliwiających sprostanie najbardziej wymagającym potrzebom klientów.

FAULHABER Polska
tel. 61 278 72 53, www.faulhaber.com

Więcej na www.faulhaber.com
Zobacz więcej w kategorii: Technika
PLC, HMI, Oprogramowanie
Jak projektować interfejsy człowiek-maszyna?
Zasilanie, aparatura nn
Więcej kawy, mniej mleka, czyli korekcja współczynnika mocy
PLC, HMI, Oprogramowanie
Reakcyjna i predykcyjna regulacja PID
PLC, HMI, Oprogramowanie
Nowe sterowniki PLC u-control M3000 i M4000 z otwartym systemem operacyjnym u-OS dla automatyki przemysłowej
Bezpieczeństwo
Co oznacza ponad 80 lat w świecie przenośnych detektorów gazu? Mnóstwo doświadczenia!
Przemysł 4.0
Inteligentne zbiorniki w przemyśle spożywczym – mniej strat, większa efektywność
Powiązane treści
Stabilne wzrosty rynku bezszczotkowych silników DC
Zobacz więcej z tagiem: Silniki i napędy
Seminarium
Webinar - Small is beautiful: microdrives made for great jobs
Gospodarka
Targi Bauma: Bosch zaprezentuje 800-woltowy napęd elektryczny do maszyn budowlanych
Prezentacje firmowe
Falowniki szafowe MOVITRAC – nowoczesne rozwiązania SEW-EURODRIVE do sterowania silnikami

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów