Moc w nowym wymiarze. Płaski, bezszczotkowy serwosilnik DC z większym momentem obrotowym

| Technika

Wiele aplikacji wymaga stosowania, ze względu na ograniczoną przestrzeń instalacji, jak najkrótszych silników z wirnikiem zewnętrznym, ale o dużym momencie obrotowym. Tak jest na przykład w robotyce, zastosowaniach w protezach, automatyce laboratoryjnej, technologii medycznej oraz w lotnictwie. Dzięki bezszczotkowemu serwosilnikowi DC FAULHABER BXT podniesiono poprzeczkę w tych segmentach rynku.

Moc w nowym wymiarze. Płaski, bezszczotkowy serwosilnik DC z większym momentem obrotowym

Dzięki innowacyjnej technologii uzwojenia i zoptymalizowanej budowie silniki mają zaledwie 14, 16 i 21 mm długości, ale generują momenty obrotowe do 134 mNm (przy średnicach odpowiednio: 22, 32 i 42 mm). Są one zaprojektowane do pracy z mocą wyjściową ciągą do 100 W i tym samym znacznie przekraczają dotychczasowe standardy w tej klasie napędów, szczególnie w aspekcie stosunku momentu obrotowego do przestrzeni instalacyjnej i ciężaru. Jest to ogromną zaletą w przypadku zastosowań, w których przestrzeń jest parametrem krytycznym.

 
Fot. 1 Płaskie silniki z wirnikiem zewnętrznym o dużym momencie obrotowym wymagane są często w robotyce, aplikacjach w protezach, automatyce laboratoryjnej, pompach, technologii medycznej oraz w wyposażeniu kabin samolotowych. Silniki BXT firmy FAULHABER wyznaczają nowe standardy, zapewniając znacznie większe momenty obrotowe, niż było to dotychczas możliwe w tej klasie napędów

Nową serię wyposażono w cyfrowe czujniki Halla. Silniki osiągają prędkości do 10000 obr./min. i mogą współpracować z szeroką gamą przekładni, enkoderów, hamulców i elektroniki napędowej z gamy produktów FAULHABER. Dostępne są w konfiguracjach z niestandardowymi modyfikacjami złączy elektrycznych i mechanicznych. Silniki mają standardowo przewody pojedyncze, oferując elastyczne złącze elektryczne do różnych zastosowań. Złącze wtykowe służy do podłączania elementów sterowania.

Specjaliści techniki napędowej z Schönaich

FAULHABER specjalizuje się w rozwoju, produkcji i wdrażaniu wysoce precyzyjnych systemów napędów miniaturowych, serwokomponentów i elektroniki napędowej o mocy wyjściowej do 200 W. Firma zajmuje się produkcją rozwiązań konstruowanych pod specjalne wymagania klientów oraz oferuje szeroki wybór produktów standardowych, takich jak silniki bezszczotkowe, miniaturowe silniki DC, enkodery czy sterowniki ruchu. Marka FAULHABER jest uznawana na całym świecie za symbol najwyższej jakości i niezawodności w kompleksowych oraz wymagających obszarach zastosowań, takich jak technologia medyczna, automatyka przemysłowa, optyka precyzyjna, telekomunikacja, przemysł lotniczy i kosmiczny oraz robotyka. Od potężnego silnika DC z momentem obrotowym ciągłym 200 mNm po filigranowy mikronapęd o średnicy 1,9 mm – standardową ofertę FAULHABER-a można konfigurować na 25 milionów sposobów dla odpowiedniej optymalizacji w określonym zastosowaniu. Taka technologiczna baza możliwości konstrukcyjnych stanowi podstawę do wprowadzania najróżniejszych modyfikacji, umożliwiających sprostanie najbardziej wymagającym potrzebom klientów.

FAULHABER Polska
tel. 61 278 72 53, www.faulhaber.com